Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Tyjo, tady je to je úplná věda. Já jsem chrápání vyřešil tím, že spím zásadně na boku, v chladným prostředí. Prej fakt nechrápu, jen výjimečně párkrát za noc chrochtnu (asi při přetáčení). Nejhorší je vždycky týden po nákupu nový matrace, než si v ní vytvořím ten správnej ďolík.

Tím chci říct, že ne vždycky je operativní řešení nutný - každej, i banální, chirurgickej zákrok je spojenej s určitou mírou rizika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 665
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, geometr napsal:

Viď? Přitom stačí vyměnit manželku, obzvlášť, když chrápe ona.

Počkej, to jako že ženy, ty éterické bytosti, taky chrápou?? Tak tos mi hodil hračky do kanálu... příště z tebe snad vyleze, že taky prděj pod peřinou a nebo že choděj na velkou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, martar napsal:

Počkej, to jako že ženy, ty éterické bytosti, taky chrápou?? Tak tos mi hodil hračky do kanálu... příště z tebe snad vyleze, že taky prděj pod peřinou a nebo že choděj na velkou!

to se mi nezdá, známe se ženou přes 10 let a nikdy nic takového neudělala. Maximálně jí vrže bota, židle, podlaha, dveře... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na vás dotaz - prosbu. Zalehlo mi v pravém uchu takovým tím hnusným způsobem, kdy člověk po sprše pořádně neprotřepe ucho a kapka vody se dostane dál, než je možné  uvěřit :). No a dotaz je : existuje nějaká ověřená, domácí možnost jak se toho zbavit a zase slyšet na obě uši (skákání na jedné noze, uchošťoury namočené ve slivovici už mám za sebou a nic :(  ) tak, abych s tím nemusel na ORL? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, pebe napsal:

máme akorát rybičky a to ví že to neprojde :D

:) to by ses divil, Pebe, kolik druhů ryb vydává bzučivý, drnčivý, vrčivý, bručivý nebo chrochtavý zvuk (beze srandy). Vtipné je, že existují i ryby, které zase vydávají zvuk připomínající takové to zoufalé cvakání jazyka o patro nebo mlaskání, ke kterému se uchylujeme ve snaze chrápající polovičku utišit.

před 8 hodinami, zhrado napsal:

Nevymýšľaj a choď k dr. Za chvíľu ti to vyčistí a budeš počuť ako jastrab. Ja som tiež vymýšľal a nakoniec som tam skončil a som spokojný. :)

Souhlas, ber to jako záminku k vyčištění uší, je to zážitek. Naposledy mi uši čistili někdy na podzim a když jsem šel od doktora, připadal jsem si jako superman - slyšel jsem listí, které honil vitr po chodníku přes ulici. Protože je ale jedna moje dcera neuvěřitelně řečná (v podstatě tu pusu nezavře), byl jsem nakonec rád, že ta supervlastnost brzy pominula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na vás dotaz - prosbu. Zalehlo mi v pravém uchu takovým tím hnusným způsobem, kdy člověk po sprše pořádně neprotřepe ucho a kapka vody se dostane dál, než je možné  uvěřit :). No a dotaz je : existuje nějaká ověřená, domácí možnost jak se toho zbavit a zase slyšet na obě uši (skákání na jedné noze, uchošťoury namočené ve slivovici už mám za sebou a nic   ) tak, abych s tím nemusel na ORL? Děkuji.



Nejspis ti voda zatekla za mazovou zatku. Uchostourou to akorat utemuje. Vyraz v pracovni dobe na ORL, vyplachnou ti slechy a kdyz nebudes vyvadet, dostanes i obrazek za odmenu :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, M10 napsal:

Mám na vás dotaz - prosbu. Zalehlo mi v pravém uchu takovým tím hnusným způsobem, kdy člověk po sprše pořádně neprotřepe ucho a kapka vody se dostane dál, než je možné  uvěřit :). No a dotaz je : existuje nějaká ověřená, domácí možnost jak se toho zbavit a zase slyšet na obě uši (skákání na jedné noze, uchošťoury namočené ve slivovici už mám za sebou a nic :(  ) tak, abych s tím nemusel na ORL? Děkuji.

Na radu kamaráda, lékaře jsem si nakapal/nastříkal ušní kapky. Nechal 5minut působit vleže s hlavou otočenou zalehlým uchem vzhůru. A pak použil obyčejnou dětskou odsávačku hlenu. Takhle asi třikrát a pomohlo.

odsavacka.jpg.5dfc1e7624157891210640796b9a9231.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan prof  Přecechtěl velká postava české ORL mediciny jednou na dotaz jak si máme čistit uši odpověděl Jen loktem.

Neměl rád uchošťouchy v rukou amatéra  kde mohou napáchat na bubínku docela paseku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě, rizika používání uchošťourů resp. mechanismus jejich špatného použití chápu, ale pokud má člověk alespoň základní anatomickou představu, a čistí si boltec i zvukovod opatrně a po stěnách bez šťouchání, nemělo by nic hrozit (max zvýšená produkce mazu). Je to jedna z mých drobných radostí a když byla na pořadu dne směrnice EU o zakazu plastových brčkek a uchošťourů, zpanikaŕil jsem a v obavě o svou rozkoš se uchošťoury předzásobil do konce života :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...