Přejít na obsah

Fortis fake vs. originál?


lukefree

Doporučené příspěvky

V tomto tématu bych chtěl požádat o pomoc při určení zda dané hodinky jsou originál Fortis a nebo fake z Indie.

Postupně přidám fotografie tří hodinek. Všechny koupeny na aukru, pochopitelně dřív než jsem začal pročítat fórum a zjistil že se padělají i takové vintage hodinky.

Prosím o Vaše názory.

Díky Lukaš

 

První jsou tyto zelené - vypadalo to že mají na ručkách lumi, ale nesvítí.

post-60810-0-41534200-1510956986_thumb.jpg

post-60810-0-73339600-1510956986_thumb.jpg

post-60810-0-03036600-1510956987_thumb.jpg

Upraveno uživatelem lukefree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, přeně tak jak píšeš.

Tady není o čem. Klasický šmejd. Hodinky vrátit prodejci a stížnost na prodejce dát na Aukro. Bohužel u Aukra se nikdo nakonec nestěžuje, takže podobní šmejdi své mrdky prodávají dál a dál. Pokud Aukro nemá dostatek stížností, pak to neřeší, proč taky, vždyť z toho má prachy.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predajcu tetaaji som uz kontaktoval aj ja, nech prestane predavat tie indicke skladacky, avsak zda sa ze bezuspesne. Vzdy sa niekto najde kto naleti.

Ta ženská zřejmě nemá žádnou páteř, proč taky, když jí to Aukro toleruje. Nemá cenu kontaktovat prodejce, ale přímo Aukro, čím více bude stížností, tím více se tím bude muset zabývat, až třeba nakonec Aukro zjistí, že profit z tolerování podobných šmejdů mu nestojí za to. Nicméně žádné iluze si nedělám ani o samotném Aukru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se domluvit, "nakoupit" to od ní a následně jí tam šoupnout pár hodnocení? Věřím, že když bude mít pod sebou tři, pět negativů, minimálně účet jí to zlikviduje. Jinak taky nádhera: https://aukro.cz/krasne-japonske-seiko-5-day-date-nadhera-6918077287

Upraveno uživatelem Allo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se domluvit, "nakoupit" to od ní a následně jí tam šoupnout pár hodnocení? Věřím, že když bude mít pod sebou tři, pět negativů, minimálně účet jí to zlikviduje. Jinak taky nádhera: https://aukro.cz/krasne-japonske-seiko-5-day-date-nadhera-6918077287

I přes špatné hodnocení se najde spousta těch, kteří nejprve koupí a teprve až následně studují, co to vlastně koupili a od koho :( Podle mne by podobný prodejce jako je tetaaji neměl na Aukru účet už vůbec mít, protože padělky prodává soustavně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paní Ingrid Jírovcová (tetaaji) z Prahy tyhle typy hodinek na aukru nabízí ostošest, něco podobného jako pan Straka z Pardubic (iru35.) Letos na jaře jsa ještě velmi chronodezorientován (teda ne že teď bych na tom byl o moc líp...) jsem jim dvakrát skočil na špek taky - Lanco z Prahy a Roamer z Pardubic, oboje původem z Indie. Jen považuju za správné uvést, že krom toho nabízejí i hodinky jsoucí v pořádku. Nas*anej jsem byl fakt hodně, už mě to nějak přešlo, ale hodinky nemám ani spolu s ostatními v hodinkovnici... :suicide_anim:

post-53456-0-67396100-1511007096_thumb.jpg

post-53456-0-32012900-1511007143_thumb.jpg

post-53456-0-87392100-1511007164_thumb.jpg

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paní Ingrid Jírovcová (tetaaji) z Prahy tyhle typy hodinek na aukru nabízí ostošest, něco podobného jako pan Straka z Pardubic (iru35.) Letos na jaře jsa ještě velmi chronodezorientován (teda ne že teď bych na tom byl o moc líp...) jsem jim dvakrát skočil na špek taky - Lanco z Prahy a Roamer z Pardubic, oboje původem z Indie. Jen považuju za správné uvést, že krom toho nabízejí i hodinky jsoucí v pořádku. Nas*anej jsem byl fakt hodně, už mě to nějak přešlo, ale hodinky nemám ani spolu s ostatními v hodinkovnici... :suicide_anim:

Ano, máš pravdu, akorát ty skutečné originály nabízí čím dál tím méně. Jméno soudružky tetaaji znám rovněž, i její adresu, i když na špek jsem jí neskočil. Nicméně bych nikomu nedoporučoval ji kontaktovat přímo a vyčítat jí, že prodává padělky. Buď si bude hrát na naivní anebo  přímo nahlásí Aukru, že dotyčný jí posílá obtěžující a spamující maily, takže Aukro nezruší účet jí, ale upozorní dotyčného, že pokud nepřestane, tak mu účet zablokuje nebo rovnou smaže. Ruka ruku myje, nikdo si přece živnost kazit nenechá, že?

Vůbec nejde o to, že člověk vyhodí za nějaké drbky pár stovek, ale o to, že když to nezjistí, přeprodává je často v dobré víře jako originály dál, takže inzeráty na podobné fake se začínají množit. Zdejší web není výjimkou. Prodejce iru35 je obdobný příklad, ale zdárně je dohánějí i další.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...