Přejít na obsah

Montblanc Vintage - záhada?


kvartus

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám tu takovou zajímavost nebo záhadu. Hodinky Montblanc odhadem tak ze 40.-50. let. Jsou po dědovi a určitě si je nechám. Navíc jsem je měl u Valise na vyčištění a seřízení a jsou to jediné (moje) hodinky u kterých jsem ho slyšel říct něco jako ?ty jsou ale moc hezké.?

 

Podle informací z internetu firma Montblanc vyrábějící luxusní pera vyrobila první hodinky v roce 1997. Jsou tedy tyto hodinky od úplně jiné firmy, nebo je tu spojitost? Ví se něco o jejich původu? Na internetu jsem našel toto logo jen na prý válečných hodinkách pro německou armádu. Kdyby náhodou někdo něco věděl, nebo máte hodinky se stejným logem, budu vděčný za info nebo třeba za fotku nebo komentář. Kdyby ne, jsou to moc krásné hodinky, tak aspoň přidávám jednu fotku pro radost a pár dalších pro možnou identifikaci. Díky. :)

 

(1. foto je současný stav, ty ostatní před 2 lety)

post-40100-0-76307600-1510958214_thumb.jpg

post-40100-0-35637700-1510958360_thumb.jpg

post-40100-0-15656200-1510958374_thumb.jpg

post-40100-0-79620400-1510958380_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey: Tahle značka to asi nebude, páč to logo je mit Wellen, ale na hodinkách ohne Wellen.

 

Jinak já v tom záhadu nevidím, prostě značka, jako stovky jiných.

Možná by pomohlo určit výrobce strojku, připadá mi povědomý a běžný. Něco se mi zdá vyražené pod setrvačkou a něco je vedle kola pérovníku.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše, co jde přečíst na strojku, je vidět zde. Určitě to není světoborná záhada. Jen bych se rád dozvěděl, zda je tu třeba i nepřímá spojitost s dnešní hodinářskou firmou Montblanc. A díky za příspěvky.

post-40100-0-10236100-1511022941_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na historické verze loga Montblanc používané na psacích potřebách a tahle (míněna verze loga na Tvých hodinkách) mezi nimi není.

 

A tohle jsou asi ty válečné pilotky se stejným logem, o kterých zakladatel vlákna mluvil...

post-30813-0-28471500-1511032927.jpg

Vzhledem k jejich velikosti jsem čekal nějakou přestavbu, ale je v nich strojek standardní velikosti. Jiný než v kvartových... a není to jen nástavbou centrální vteřinovky, úplně jiný je třeba i můstek setrvačky.

post-30813-0-64994000-1511033069.jpg

Zdroj: https://www.ebid.net/us/for-sale/rare-montblanc-wwii-german-luftwaffe-pilot-watch-vintage-1935-large-40mm-nice-153857338.htm

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsou ty jediné další, co jsem viděl. Musel sis s tím dát dost práce, než jsi je našel. Logo na cifru i na strojku je totožné. Píšou, že jsou z roku 1935, takže ty moje jsou možná starší, než jsem myslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montblanc neni len meno sucasnej firmy vyrabajucej pera alebo hodinky. Je to zaroven nazov jedneho mensieho kopceka   ;) To znamena, ze je len prirodzene, ze existuju roznorode produkty s tymto nazvom (o.i. hodinky). Ja by som tam spojitost nehladal. A ked tam je a niekto ju objavi tak budem milo prekvapeny :)

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, to jako že nákladní vozy Tatra a kondenzované mléko stejného jména nevyrábí stejný výrobce?? :D

 

Je fakt, že Janko asi nebude daleko od pravdy... na druhou stranu - minimálně v době války a těsně před ní - se hodně podniků disponujících strojovým parkem vhodným k jemné výrobě orientovalo i na armádní zakázky, tj zbrojní výrobu nebo výrobu některých částí výstroje. Nicméně obvykle se jednalo o masové spotřební výrobky typu munice, součástek zbraní apod. Vojenské pilotní hodinky sice asi zas tak masovou výrobu nepotřebovaly, a člověk by čekal, že poptávku dokázaly uspokojit tradiční výrobci hodinek, ale stačí se podívat na přehled německých pilotek z WWII a najdeme tam i řadu málo známých výrobců.. je otázkou, zda by se Montblanc, renomovaný výrobce psacích potřeb, chlubil nějakou epizodou z válečných let (mluvím tedy především o těch pilotkách, ne o kvartových civilních...)

 

Edit: ještě si neodpustím takovou legrácku: všimli jste si, že atypické vybrání na ručkách pilotek připomíná psací potřebu (pero)? Náhoda? :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem našel starou diskusi na watchprosite.com. Je tam podobný dotaz s fotkou hodinek se stejným logem. Autor jednoho z komentářů tvrdí, že "ta" společnost Montblanc sice hodinky nikdy nevyráběla před rokem 1995, ale v dobách vzniku těchto hodinek si prý zadávala výrobu hodinek na zakázku u jiných společností. Že by stopa?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...