Přejít na obsah

VOSTOK K-34 (470611)


Doporučené příspěvky

Krásné ráno všem,

 

tak jsem neodolal a koupil jsem si tyhle skvostné VOSTOKy.

 

Něco málo o nich:


Z hodinek VOSTOK K-34 jsem nadšený. Jde o velmi zajímavý kousek, neboť má všechny atributy typické pro hodinky luxusní, ačkoliv jejich cena (v přepočtu 2600,- Kč) je naprosto směšná. Hodinky se vyznačují těmito pozoruhodnými vlastnostmi:

 

- mechanický in-house strojek 2416B s oboustranným automatickým nátahem a možností manuálního nátahu (datumovka a středová vteřinovka)

- rezerva nátahu nejméně 40 hodin

- nárazuvzdorný mechanismus

- strojek zdobený gravírováním a modrými šrouby

- průhledné zadní dýnko

- brandovaná seřizovací korunka

- vnitřní otočná luneta kalibrovaná pro countdown a nastavitelná vnější korunkou

- luminiscenční ručičky a indexy (čitelné celou noc - vyzkoušeno)

- plášt z ušlechtilé oceli v kombinaci lesk + jemné kartáčování

- vodotěsnost 100M

- pásek z kvalitní kůže s červenou suturou

- brandovaná spona typu motýlek z ušlechtilé oceli s povrchovou úpravou jemným kartáčováním

 

Sklo je minerální a nikoliv safírové, což je jediná vlastnost, která by mohla být považována za neluxusní. Je to však otázka přístupu, neboť i některé velmi drahé hodinky mají sklo minerální či dokonce akrylové.

 

Chod je velmi přesný, zaznamenal jsem pravidelnou odchylku +6 vteřin denně.

 

Za velmi málo peněz velmi hodně muziky. Myslím si, že z hlediska poměru výkon/cena jde o nejlepší možnou volbu vůbec.

post-60396-0-16175800-1511333365_thumb.jpg

post-60396-0-16463600-1511333371_thumb.jpg

post-60396-0-25770000-1511333385_thumb.jpg

post-60396-0-27424900-1511333391_thumb.jpg

post-60396-0-30215300-1511333397_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super. Konečně má někdo něco jiného než Amfibie.  Navíc velmi povedené. Jaký je průměr pouzdra?

Ještě by to chtělo nějakou fotku na ruce.

Jinak gratuluji k zajímavé akvizici

 

Děkuju :-)

 

Průměr pouzdra je 42 mm bez korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech ti dobre sluzia - hoci musim priznat, ze mne sa nepacia - ani vyzorovo, ani tym "duchom" co je za nimi - proste sovietske hodinky nie.

 

Co sa mysli tym, ze maju in-house kaliber? Je to len upraveny a premenovany Japonec resp Cinan? Lebo za tie peniaze sa mi nezda, ze by to mohol byt skutocne in-house (teda skutocne doma vyvinuty strojcek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké, taky nakukuji na Komandirskie, jen asi tu hvězdičku bych asi nedal, ale zase tam není až tak moc vidět. Pokud je tam 2416B tak by to měl být ruský strojek. Japonský strojek má Vostok Europe, ale nejsem odborník. 

Je tam 2416B a není to z produkce VE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech ti dobre sluzia - hoci musim priznat, ze mne sa nepacia - ani vyzorovo, ani tym "duchom" co je za nimi - proste sovietske hodinky nie.

 

Zřejmě Vám uniklo, že Sovětský svaz už 26 let neexistuje. Hodinky jsou vyrobeny letos, takže v žádném případě nejsou sovětské, nýbrž ruské. Pro drtivou většinu Rusů by bylo označení "Sověti" hrubou urážkou. Ostatně Vás také snad nikdo neoznačuje za "Čechoslováka". Vaše poznámka ve mně evokuje vzpomínku na vyprávění mého kamaráda, který před dvěma lety dokopal ve Španělsku jakéhosi Španěla za to, že ho označil za komunistu, protože prý je z Československa. Přiznám se, že zmíněné jednání svého kamaráda chápu.

 

Strojek je skutečně in-house, tedy původní ruský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech ti dobre sluzia - hoci musim priznat, ze mne sa nepacia - ani vyzorovo, ani tym "duchom" co je za nimi - proste sovietske hodinky nie.

 

Co sa mysli tym, ze maju in-house kaliber? Je to len upraveny a premenovany Japonec resp Cinan? Lebo za tie peniaze sa mi nezda, ze by to mohol byt skutocne in-house (teda skutocne doma vyvinuty strojcek).

Samozřejmě, že je to inhouse Vostoku. Někde je tady na fóru i velmi zajímavé video z fabriky Vostoku. Chce to víc studovat, než napíšu takovou blbost do chlubíciho vlákna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě Vám uniklo, že Sovětský svaz už 26 let neexistuje. Hodinky jsou vyrobeny letos, takže v žádném případě nejsou sovětské, nýbrž ruské. Pro drtivou většinu Rusů by bylo označení "Sověti" hrubou urážkou. Ostatně Vás také snad nikdo neoznačuje za "Čechoslováka". Vaše poznámka ve mně evokuje vzpomínku na vyprávění mého kamaráda, který před dvěma lety dokopal ve Španělsku jakéhosi Španěla za to, že ho označil za komunistu, protože prý je z Československa. Přiznám se, že zmíněné jednání svého kamaráda chápu.

 

Strojek je skutečně in-house, tedy původní ruský.

 

Vam zase ale uniklo, ze cervena hviezda, ktoru maju tie hodinky na ciferniku a na krabicke je znakom komunistov - ruskych komunistov = Sovietov.

 

Cim to je, ze Nemci nevyrabaju Oberkommandatische s hakovym krizom na ciferniku, ale Rusi sovietske hodinky ano? A dokonca este su aj hlupaci, ktori to kupuju a myslia si ze maju "in-house" pricom ak to aj nahodou JE rusky/sovietsky strojcek, tak je to opajcnuty/ukradnuty svajciarsky alebo japonsky kaliber. Rusko a predtym ZSSR fungovali LEN na zaklade priemyselnej alebo inej spionaze - vlastné nemali nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vam zase ale uniklo, ze cervena hviezda, ktoru maju tie hodinky na ciferniku a na krabicke je znakom komunistov - ruskych komunistov = Sovietov.

 

Cim to je, ze Nemci nevyrabaju Oberkommandatische s hakovym krizom na ciferniku, ale Rusi sovietske hodinky ano? A dokonca este su aj hlupaci, ktori to kupuju a myslia si ze maju "in-house" pricom ak to aj nahodou JE rusky/sovietsky strojcek, tak je to opajcnuty/ukradnuty svajciarsky alebo japonsky kaliber. Rusko a predtym ZSSR fungovali LEN na zaklade priemyselnej alebo inej spionaze - vlastné nemali nic.

V druhé části příspěvku jsi úplně mimo. Nastuduj si něco víc o ruských/sovětských kalibrech.

První část příspěvků nebudu hodnotit.

Wikipedia :

Nejčastěji symbolizuje pět prstů ruky dělníka, nebo pět kontinentů. Rudá barva reprezentuje krev prolitou v boji a také to, že všichni lidé mají stejnou barvu krve bez ohledu na rasu, pohlaví či společenské postavení.

Rudá hvězda je symbolem samotné revoluce již od 18. století, kdy byla použita během Velké francouzské revoluce.

 

K jejímu významnějšímu použití došlo poprvé během ruské občanské války. Byla použita k odlišení vojáků moskevské posádky od ruských vojáků přicházejících z německé a rakouské fronty v závěru první světové války.

Zbytek už je všeobecně známý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vam zase ale uniklo, ze cervena hviezda, ktoru maju tie hodinky na ciferniku a na krabicke je znakom komunistov - ruskych komunistov = Sovietov.

 

Cim to je, ze Nemci nevyrabaju Oberkommandatische s hakovym krizom na ciferniku, ale Rusi sovietske hodinky ano? A dokonca este su aj hlupaci, ktori to kupuju a myslia si ze maju "in-house" pricom ak to aj nahodou JE rusky/sovietsky strojcek, tak je to opajcnuty/ukradnuty svajciarsky alebo japonsky kaliber. Rusko a predtym ZSSR fungovali LEN na zaklade priemyselnej alebo inej spionaze - vlastné nemali nic.

 

Opět jsi ukázal, jak málo víš. Doufal jsem, že nebudu muset nikdy psát v tomto duchu, ale nemohu jinak. Bláboly, které píšeš, jsou duševní zvratky vyprodukované chorým mozkem nevzdělaného hlupáka.

 

Předesílám, že málokdo je tak náruživý antikomunista a pravičák jako já. Málokde ve světě se najde tak vysoké proporcionální množství antikomunistů jako v současném Rusku. Nikomu na světě totiž komunisti neublížili tolik, jako právě Rusům (i když bezpochyby drasticky ublížili i mnohým jiným).

 

Jsem ruské národnosti a moji předkové trpěli v gulagu, byli komunisty pronásledováni, mučeni a mrzačeni. A jiní předkové v mé rodové linii bojovali za Druhé světové války v Československu. Je mi smutno z toho, že pravděpodobně někdo z mých předků položil v Druhé světové válce život za to, aby žil takový dement, jako jsi ty.

 

Znakem komunismu je srp a kladivo, nikoliv hvězda.

 

Jsi jen slabomyslný Čobol (nikoliv Slovák - Slováci jsou inteligentní a vážím si jich), který má potřebu neustále všechny kolem sebe poučovat o svých nevzdělaných a stupidních představách, kterými se jen shazuje. Tvé žvásty jsou stejně debilní, jako kdyby někdo  tvrdil, že jsi fašista, protože dodnes používáš slovenštinu, která byla kdysi jazykem klerofašistů. Je mi líto, že mi zákony nedovolují najít si tě a dokopat tě na ruský způsob. Nedovedeš si představit, jakou by mi taková příležitost udělala radost.

Upraveno uživatelem Boris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teda. Je moc príma, že sis ty nebo tvoji předkové vybrali k životu zrovna Česko. Dofám, že je vás tu takových víc - kultivovaných a vzdělaných Rusů, kteří v písemném projevu mísí rozumnou argumentaci, urážky a výhrůžky o dokopání na ruský způsob. Přesně tohle mi tu chybělo...

 

(Ano, vím, že se violator nevyjádřil zrovna ideálně a nepřímo tě označil za hlupáka, ale to neomlouvá tvou "dokopávací" reakci, sorry)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na me je to take trochu silna kava... "Je mi líto, že mi zákony nedovolují najít si tě a dokopat tě na ruský způsob. Nedovedeš si představit, jakou by mi taková příležitost udělala radost".

 

U nas je zvykem si veci vydiskutovat, ne nekoho dokopat. Jiny kraj, jiny mrav.

Upraveno uživatelem Ondra 2.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...