Přejít na obsah

Khaki Field Mechanical Nodate


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 202
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na videu se mi zdá, že efekt vlnění nedělá nestejná délka drážek, ale mírně ohnutá hřídelka nebo nesouosost korunky. Kdybys to nezmínil, nenapadlo by mě zrovna tohle zkoumat. Nicméně, nedělá mi to ani na jedněch. Mám hodinky se starou i s novou verzí korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodne jsem si taky myslel, ze to je ohnutou hridelkou, ale ten vnejsi okraj korunky se nikterak “nevlni”. Na tom videu je to trosku zavadejici, protoze zaroven trosku hybu s hodinkama. Alespon u toho meho kusu se zda, ze je to tema drazkama. Mel jsem jeste variantu bily cifr a bylo to uplne stejne. Tak mas asi kliku na povedenejsi kus :). 
 

Jak rikam, v teto kategorii je to na pohodu. Videl jsem mnohem vetsi zaseky na mnohem drazsich hodinkach :). Jinak zbytek mi prijde zpracovany vzhledem k cene paradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Chlapi, hodinky jsou krásný, prakticky všude vychvalovaný. Jak v tomto vlákně, tak v různých recenzích nebo jiných fórech bylo vždy nakousnuto téma strojku H50 a rezervy 80 h. Jelikož vlastním Tissoty s Powermatic 80 C07.111, kde jsou plastové díly, rád bych znal útroby tohoto H50. Pro upřesnění, strojek v Tissotech má COSC a opravdu už dva roky bezchybně jede v rámci odchylky, takže plast neplast, nemám proti tomu výhrad (jen to zkrátka blbě zní). Má tu někdo zaručené informace, jak je to s plasty v novém H50 s 80h? Moc díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahojte, tak konecne sa pridavam aj ja do klubu hamilton khaki field :) motivaciou ku kupe boli vojenske filmy a serialy, kde som zacal pokukovat po tom ake mali vojaci hodinky v ww2 vo vietname atd... chcel som nieco podobne. nasledne som si o tom nieco precital a nasledovalo hladanie a rozhodovanie... pacili sa mi hlavne longines, ale tie su mimo moju cenovu kategoriu... pozeral som aj bulova military watch alebo nejake b-uhr... nakoniec ma najviac oslovili hamiltony... chvíľu som spekuloval nad automatmi, ale nakoniec som zostal pri tom, ze chcem co najautentickejaie vojenske hodinky... vintage dizajn vysiel myslim si naozaj skvele... paci sa mi ta jednoduchost a pri kazdom pohlade na cifernik vidim odkaz na vojensku minulost... tak si uz len uzivam bezstarostne nosenie a fakt ma to bavi ;)

P.s.: trosku som sa bal toho natahovania mechaniky, ale je fakt, ze je to prijemna rutina, ktora ma s tymi hodinkami spaja este o trosku viac

20210815_072101.jpg

20210815_101231.jpg

20210812_101647.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Palecpunk napsal:

Ahojte, tak konecne sa pridavam aj ja do klubu hamilton khaki field :) motivaciou ku kupe boli vojenske filmy a serialy, kde som zacal pokukovat po tom ake mali vojaci hodinky v ww2 vo vietname atd... chcel som nieco podobne. nasledne som si o tom nieco precital a nasledovalo hladanie a rozhodovanie... pacili sa mi hlavne longines, ale tie su mimo moju cenovu kategoriu... pozeral som aj bulova military watch alebo nejake b-uhr... nakoniec ma najviac oslovili hamiltony... chvíľu som spekuloval nad automatmi, ale nakoniec som zostal pri tom, ze chcem co najautentickejaie vojenske hodinky... vintage dizajn vysiel myslim si naozaj skvele... paci sa mi ta jednoduchost a pri kazdom pohlade na cifernik vidim odkaz na vojensku minulost... tak si uz len uzivam bezstarostne nosenie a fakt ma to bavi ;)

P.s.: trosku som sa bal toho natahovania mechaniky, ale je fakt, ze je to prijemna rutina, ktora ma s tymi hodinkami spaja este o trosku viac

20210815_072101.jpg

20210815_101231.jpg

20210812_101647.jpg

Gratulace. Jsou super a okukuji je už dlouho. Ještě víc od natočení videa Matoušem Ruce & Ručičky. Ale to by se člověk zbláznil, když těch krásných hodinek je bambilión a člověk na ně ty bambilióny nemá. Tak snad někdy.... Ty si jich užívej, to nadšení z příspěvku přímo sálá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky chalani. Akurat som dopozeral tu recenziu co si pisal na Ruce & Rucicky :D super... je pravda, ze som aktualne dost nadseny, ved ich mam zatial iba nieco vyse tyzdna. Niektore hodinky ale nosim s prestavkami vyse 10 rokov, tak verim, ze sa k nim pridaju aj tieto khaki fieldy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak... kde by som zacal :D moje khaki fieldy som poslal na reklamaciu po 5 tyzdnoch nosenia. Dovod bol, ze jedneho pekneho dna cca 6 hodin od plneho natahu hodinky zastali. Nasledne som ich opat natiahol na max. Bez vysledku stale nesli... skusal som hybat rucickami a stlacat korunku, naťahovať na doraz a stale nic... proste nesli... nakoniec som trosku hrubsie poklopal hankami na sklicko a rozbehli sa. Stastie je, ze ma napadlo natocit na mobil vsetko co som popisal vyssie.. momentalne je to v stadiu, ze mi volali naspat z eshopu, ze hodinky prevzali a ze ich odoslali na reklamaciu. Zaroven ma zarazilo, ze do telefonu mi povedali, ze velmi nechapu co som chcel tym videom (ktore som prilozil k reklamacii povedat)... a ze hodinky vyzeraju v poriadku (ano ked som ich posielal opäť isli, lebo som ich horko tazko rozbehal)... a ze u mechanickych hodiniek je normalne, ze niekedy po natahu, je nutne s nimi pohrkat resp. po nich poklopat aby isli... na toto mi nejako dosli slova, lebo som netusil ze s hodinkami za 500 euro musim hrkat aby isli :D tak teraz cakam na vysledok reklamacie. 

 

p.s.: video by som sem tiez rad pridal, ale vzhladom na velkost prilohy to nejde...

p.s. 2: mechanicke primky co som zdedil po otcovi po vyse 30 rokoch natiahnem a idu kym im nedojde rezerva chodu... bez problemov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2021 v 17:47, Palecpunk napsal:

Tak... kde by som zacal :D moje khaki fieldy som poslal na reklamaciu po 5 tyzdnoch nosenia. Dovod bol, ze jedneho pekneho dna cca 6 hodin od plneho natahu hodinky zastali. Nasledne som ich opat natiahol na max. Bez vysledku stale nesli... skusal som hybat rucickami a stlacat korunku, naťahovať na doraz a stale nic... proste nesli... nakoniec som trosku hrubsie poklopal hankami na sklicko a rozbehli sa. Stastie je, ze ma napadlo natocit na mobil vsetko co som popisal vyssie.. momentalne je to v stadiu, ze mi volali naspat z eshopu, ze hodinky prevzali a ze ich odoslali na reklamaciu. Zaroven ma zarazilo, ze do telefonu mi povedali, ze velmi nechapu co som chcel tym videom (ktore som prilozil k reklamacii povedat)... a ze hodinky vyzeraju v poriadku (ano ked som ich posielal opäť isli, lebo som ich horko tazko rozbehal)... a ze u mechanickych hodiniek je normalne, ze niekedy po natahu, je nutne s nimi pohrkat resp. po nich poklopat aby isli... na toto mi nejako dosli slova, lebo som netusil ze s hodinkami za 500 euro musim hrkat aby isli :D tak teraz cakam na vysledok reklamacie. 

 

p.s.: video by som sem tiez rad pridal, ale vzhladom na velkost prilohy to nejde...

p.s. 2: mechanicke primky co som zdedil po otcovi po vyse 30 rokoch natiahnem a idu kym im nedojde rezerva chodu... bez problemov...

To se občas stane, já posílal na reklamaci dva týdny staré a několikrát dražší hodinky. Ať to dobře dopadne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PalecpunkJak píšeš: stává se všelicos a pár skrytých vad může ke smůle zákazníka čas od času proklouznout i přes výstupní kontrolu - proto se taky na nové výrobky poskytuje záruka, aby při nákupu nešlo o loterii. Detaily Tvé komunikace s eshopem neznám, ale tahle dnešní ublížená móda s natáčením a publikací každého pšouku by mě s prominutím na jeho místě taky zrovna nemotivovala k přehnané ochotě. Notabene když jde o (na dnešní dobu) laciné, ručně natahované hodinky, bez průhledu a ukazatele ubohé rezervy chodu - což je kombinace kterou už by snad nikdo soudný "mechanickému začátečníkovi" s čistým svědomím nedoporučil (teda pokud si zároveň nehraje i na "pana hodináře" nebo "trendy trubkera" :thumbsdown_anim:). Každopádně bez ohledu na to jestli se pod neprůhledným deklem podělal převod nátahu, ruplo pero a nebo se hryzlo něco jiného: Problém nastal v prvním půlroce záruky, zboží se tím pádem ze zákona považuje za "od začátku vadné" a prodejce by si měl "po vlastní ose" zajistit buď hodináře, nový kus na výměnu - a nebo být připraven v příslušné měsíční lhůtě od uplatnění reklamace vyplatit pořizovací cenu zpátky.

S 30-40let "zaběhlýma" Primkama bych to teď určitě nesrovnával, ber to tak že i u nich už kdysi proběhlo něco jako "záběh motoru" - a teprve když se během něj nic nepodělalo, získals slušnou vyhlídku na to že dotyčný kus bez většího servisu vydrží takhle dlouho. A na druhou stranu pokud nebyly pravidelně/nedávno servisované, je docela pravděpodobné že kvůli degradaci maziva a putujícím následkům opotřebení dnes nějak půjdou, ale rezerva a stabilita chodu budou kdovíjaké a po pár cyklech od vytažení ze šuflíku možná taky "náhle chcípnou" :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasim so vsetkym co si napisal, akurat ma trosku nasralo to vyjadrenie o ublizenej mode "ublížená móda s natáčením a publikací každého pšouku"...  ved som predsa zadokumentoval zavadu produktu, ktora nemusi byt na prvy pohlad zrejma - uplne normalna vec. Sam obchod si odomna video vyziadal ked som sa telefonicky informoval ako je najlepsie si uplatnit reklamaciu. Na forum som postol link nakolko som bol zvedavy na vas nazor a sme na hodinarskom fore, tak kde riesit veci okolo hodiniek ak nie tu... ale je pravda, ze kazdy si o tom moze mysliet co chce. Ja som len zvedavy ako sa k reklamacii postavia a aky bude jej sposob vybavenia. Ako to dopadne a kde bol problem vas budem informovat... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...