Přejít na obsah

Jak zjistit směr nátahu?


croce

Doporučené příspěvky

Už několikrát jsme na toto téma debatovali s mým hodinářem a ke kloudnému výsledku jsme se nakonec nedobrali. Jsou argumenty pro i proti. Ale já osobně bych také raději bral ty aktivní, než ty ležáky...

Já ti nevím.  Přeci jenom to není auto.  

Bych to uzavřel tím,  že jestli jdou,  anebo ne, tak ten servis jednou za cca,  kritických deset let je třeba.  A pokud jsou to sportovní kousky, tak dřív kvůli těsnění.

Taky osobní zkušenost.   Šly,  pak se zastavovali a za další čas zase šly.  Ovšem nasucho,  což je taky na pytlík. 

Nakonec to opotřebení soukolí je marginální,  správně namazané čepy je to oč tu běží.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeme o tom debatovat do aleluja a výsledků se nedobereme. Musel by někdo udělat relevantní testy s různými režimy použití. Jenže, jak simulovat všechny proměnné, včetně jemných odlišností u jednotlivých kusů strojků? Asi nijak. A proto já si vyberu něco, jiný člověk něco jiné a bude to tak napořád ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...
Na kolik otáček točíte SEIKO SRP637 se strojkem 4R36?

Koupil jsem 10. února winder na 2 ks hodinek. Točím v něm od té doby tj 8 dní dvoje hodinky. Oris Diver small second a SEIKO SRP637. Orisky v pohodě jdou skoro přešně v  rámci pár sekund, ale Seika jsou už o 4 minuty zpožděné.

Mám tam nastavených 900 otáček na obě strany. Dle více webů se mají tyto Seika točit 500-950 otáček obousměrně.

Máte někdo zkušenost s těmito Seiky ve winderu?

Jde mi každá pozice nastavit samostatně, takže můžu upravit jen pro SEIKA, ale jak? Netuším jestli více otáček nepoškodí strojek apod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otáčky by strojek poškodit neměly. To že jdou "už o čtyři minuty" pozadu nedoženeš otáčkama. To bude spíš o kvalitě strojku, jeho záběhu a jeho přesnosti, možná nějaký vliv magnetismu. Po záběhu by mohl jít trošku naladit. Mně dělal strojek 4R36 cca do -10 sec denně a bylo to dost nekonstantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 minuty za 8 dní je dost. Ale nemusí to být špatný strojek. Když si uděláš denní záznam, tak zjistíš 30 vteřin denně. Někdy 25, někdy 35, ale o moc větší rozptyl asi ne. A to hodinář pošteluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...