Přejít na obsah

Fortis B-42 Cosmonauts LE


collie

Doporučené příspěvky

Ahoj,

tak brouzdám netem a hledám něco na ruku a narazil jsem na tento kousek:

https://www.chrono24.cz/fortis/b-42-official-cosmonauts-chronograph-alarm-titanium-limited-edition--id6721317.htm

Líbí se mi moc, ale proč je tak drahý? Že to je limitka? Nebo to GMT a alarm?

Je to přestřelená cena, nebo ne? Vím kolik stojí nové - odpovídá ta cena tomu, co za ni člověk dostane - ve srovnání s běžným Fortis chronografem? Např. https://www.chrono24.cz/fortis/b-42-roscosmos-chronograph-limited-352500-titanium--id6298802.htm

Rozumím, že to je trochu stupidní dotaz, ale i tak díky za vaše názory...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hlavne to ma alarm... tie boli vzdy drahe...

ak chces kupit nejake chrono of Fortisu, tak by som bral tuto klasiku a tu: https://www.jomashop.com/fortis-watch-638-10-11-m.html

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli je vhodné napsat to zde, nebo raději šetřit místem ve vláknech, ale řeším teď dilema jaké další Fortisy koupit. Zatím zvažuju nákup Marinemaster Chronograph, nebo Cosmonauts Chronograph. U Cosmonautů se mi líbí, že mají 44mm vs Marinemastery, které mají jen 42mm. Libí se mi celomatná úprava u obou modelů a celkem solidní vodotěsnost 200m. Za další výhodu pak považuju možnost instalace kožených tahů, které zcela vyplňují místo mezi hodinkami a řemenem. Co však vnímám jako zásadní problém je, že otočné lunety u obou modelů nejsou keramické a mám tím pádem celkem obavy z jejich poškození. Nikdy jsem na žádných hodinkách neměl obyčejný plech a tím pádem nevím jak to bude náchylné na poškrábání.

 

Fortis sice dělá modely s keramickou lunetou, jako např. Stratoliner, nebo Classic Cosmonauts P.M., ale tyto už používají leštěné plochy, mají jen 100m vodotěsnost, pouze 42mm průměr pouzdra a umožňují instalaci jen klasických řemenů. Nebylo by nějaké doporučení z Vaší strany, případně zkušenosti s těmi nekeramickými lunetami? Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli je vhodné napsat to zde, nebo raději šetřit místem ve vláknech, ale řeším teď dilema jaké další Fortisy koupit. Zatím zvažuju nákup Marinemaster Chronograph, nebo Cosmonauts Chronograph. U Cosmonautů se mi líbí, že mají 44mm vs Marinemastery, které mají jen 42mm. Libí se mi celomatná úprava u obou modelů a celkem solidní vodotěsnost 200m. Za další výhodu pak považuju možnost instalace kožených tahů, které zcela vyplňují místo mezi hodinkami a řemenem. Co však vnímám jako zásadní problém je, že otočné lunety u obou modelů nejsou keramické a mám tím pádem celkem obavy z jejich poškození. Nikdy jsem na žádných hodinkách neměl obyčejný plech a tím pádem nevím jak to bude náchylné na poškrábání.

 

Fortis sice dělá modely s keramickou lunetou, jako např. Stratoliner, nebo Classic Cosmonauts P.M., ale tyto už používají leštěné plochy, mají jen 100m vodotěsnost, pouze 42mm průměr pouzdra a umožňují instalaci jen klasických řemenů. Nebylo by nějaké doporučení z Vaší strany, případně zkušenosti s těmi nekeramickými lunetami? Díky...

Řekl bych, že oboje mají stejný pouzdro s průměrem 42. Luneta, opět u obou, pouzdro přesahuje a mají tak 44.

Plechový lunety bych se nebál. Mám Fortisy 11 let a krom miniaturního ťukance je luneta bez poskvrny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potvrdzujem, velkost je 42+2mm na presah lunety, u zubatice asi aj viac (co sa mne osobne nepaci, takze by som rozhodne bral kozmonauty).

svoje fortisky mam uz 5r. a vlozka lunety je bez poskvrny. a keby aj, urcite to v neste za par drobných vymenia ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za vyjádření, tím pádem jsem už pevně přesvědčen a beru klasické Cosmonauts na černém, koženém řemenu. Včera jsem se byl ještě na ně podívat na živo v Dealu v Ostravě, kde mi byly rovněž doporučeny jako asi nejlepší Fortisy co kdy byly vyrobeny s krásným tool designem a matnou povrchovou úpravou. Od zubatice jsem byl odrazen. ;) Bavili jsme se rovněž o kovovém tahu a shodli jsme se, že kůže tomu prostě sluší více a že kovový tah prostě nemá tak kvalitní sponu jako je tomu např. u Omega atp. Co mě na hodinkách trošičku zarazilo je, že lunetou jde poměrně lehce otáčet v porovnání s Omegama a že má rovněž drobnou vůli, není to ale nic zásadního. Taky jsem si všiml, že sekundová ručička chronografu zase nemá zcela plynulý pohyb a v některých místech mírně "laguje", což by se ale asi dalo vyřešit seřízením v Nestu, kde s tím mají zkušenosti a umí. Stejný problém jsem zaznamenal i na videu od

. Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mně se ty kovové tahy od Fortisu vůbec nelibí, ne že by spona nebyla kvalitní, ale působí takovým levným a obyčejným dojmem jako klasické spony u hodinek za pár stovek. I ten engraving loga na sponě je prostě příšerný. Kožený tah tomu dává úplně jiný feeling a dodá hodinkám zajímavý kontrast a navíc to, že jsou tyto řemeny dopasovány až na tělo hodinek je prostě parádní designový prvek. Mám dokoupenou úplně novou sponu Fortis, která to ještě trošku více pozvedne, takže myslím, že to bude dobrá volba.

Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koza je fajn, ale tah je tah, ten k nim proste patri a podla mna sedi najlepsie. Spona suhlasim, najslabsi clanok urcite spona, ziadne terno, ale prezijem, az taky ausus to neni. Osobne sa mi najuniverzalnejsia vidi cierna gumka. Aspon ja ju nosim najcastejsie. Hodinky su lahke, pohodlne a hlavne sa da ist do vody na rozdiel od koze. A vyzera to minimalne rovnako dobre ako koza. Aj tak to presivanie je bezove - nie je biele ako indexy, takze to aj tak uplne neladi... Pokial neplanujes postupne dokupit vsetko, odporucam ako jediny remen gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, zajímavé info, takže doporučuješ tento silikovnový. Ten kovový určitě ne, hodinky to pak tak nějak slije a už nejsou tak kontrastní jak by si zasloužily díky celkem členitému ciferníku. Měl jsem možnost to srovnat na živo a není to prostě ono. Jinak pokud by si měl ten silikonový srovnat s performance verzí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové B-42 jsou již na cestě z Jomashopu, bohužel UPS nějak nezvládá vánoční záplavu balíků a proto již došlo k nějakému zdržení na cestě. Podle všeho to ale vypadá, že ve středu už budou doma. Předpokládám však, že je budu muset opět odeslat na seřízení do Nestu co se plynulosti chodu sekundové ručičky chronografu týče a to bude další měsíc až dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po pro mne nekonecne dlouhych, predvanocnich 7mi dnech mi konecne pred 5ti minutami kuryr privezl z Jomashopu B-42. :) Zatim nenasazuju a netestuju a pockam s tim az doma nasadim Fortis sponu, abych zbytecne neohybal kozeny remen pres obycejnou prezku. ;)

 

fortis_20.jpg

 

fortis_21.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :) Myslim, ze ten tah nebude vazne potreba. Uz jsem ho jedou mel na Spacematic a tu sponu proste neprekousnu, uz ty mezery mezi sponou a dilky tahu - prisernost... V nejhorsim se da vzdycky dokoupit.

Jinak co se tyce chronografu, tak jsem celkem mile prekvapen, sice neni 100% plynuly, ale je to mnohem snesitelnejsi nez jsem cekal a asi to ani nema smysl nechavat serizovat. Viz.

. Necham ho bezet pres cele svatky a mozna si to sedne uplne.  :clap:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...