Přejít na obsah

Nové hodinky pro manželku


MajklS

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a potřeboval bych poradit...

 

Vybíráme nové hodinky pro manželku, požadavky jsou asi jasně dané....co s týče designu, tak ví co by chtěla.... pánský styl, velikost 40-44mm, celé černé, chronograf, sportovně elegantní...

 

Po návštěvě pár obchodů s hodinkami se nám zúžil výběr na:

 

1. Alpina Startimer pilot big date chronograph (AL-372B4FBS6)

průměr 44mm, bateriový pohon, kožený pásek

al-372b4fbs6n_big.jpg

 

 

2. Fortis B-42 Flieger Black Chronograph (656-18-81L) limited edition

průměr 42mm, pohon strojek ETA Valjoux 7750, kožený pásek.

B-42-Flieger-Black-Chronogr-530x815.jpg

 

Máte zkušenosti se značkou Fortis a Alpina, popř. kvalita mezi něma? Jsou vhodnější automaty, nebo quartz pro dámské zápěstí, zvláště u automatů vyšší hmotnost?

 

Oboje měla na ruce, tak posuďte sami :-) popř. nějaký další typ?

 

Za jakékoliv postřehy a doporučení budu moc rád.

 

Děkuji a zdravím

 

Michal

 

 

post-61361-0-01901100-1512247993_thumb.jpg

post-61361-0-80820700-1512248007_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udivilo by mne,kdy jsi alespoň jednou doporučil mechanické hodinky :-)  /rozuměj automaty či s mechanickým nátahem/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko nebrat a PVD úpravy bych se asi nebál, myslím že už to mají vychytané. Aspoň na mých Tissot T-touch drží zatraceně dobře. No a z výběru za mě Fortis, jsou hezčí, mají daydate a značka celkově je my sympatická, pokud tedy nekrachuje :-( Někdo se tu zmiňoval, osobně nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udivilo by mne,kdy jsi alespoň jednou doporučil mechanické hodinky :-)  /rozuměj automaty či s mechanickým nátahem/.

 

Na jeho obranu, dlouho jsem neviděl že by doporučil něco jiného než Citizeny a dneska Seiko  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty alpiny vypadají na její ruce fakt velké. ty Fortis vypadají fajn a strojek Valjoux 7750 je roky prověřená kvalita. Jen jestli bude hodinky odkládat na delší dobu, aby nebyla otrávená  nastavováním data a dne. Bral bych v úvahu také nutné servisování automatu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udivilo by mne,kdy jsi alespoň jednou doporučil mechanické hodinky :-) /rozuměj automaty či s mechanickým nátahem/.

Mechanické hodinky jsou takřka vždy jenom pro jedince, kteří jsou do hodinek fandové a naopak, nehodinkovým uživatelům to nic pozitivního nepřináší, spíš jsou otráveni z toho, když se zastaví a je potřeba je rozběhnout a znovu vše nastavit. O přesnosti nemluvě.

 

Na jeho obranu, dlouho jsem neviděl že by doporučil něco jiného než Citizeny a dneska Seiko :eek:

Moje doporučení na Seiko je hlavně kvůli vybranému modelu, navíc když je tam safír, tak padá i poslední handicap, který Seiko jinak mělo.

 

A výkřiky do tmy typu "Seiko nebrat" mně připomínají hlášky z jednoho českého filmu z roku 74 :D

Upraveno uživatelem JanNovakJan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majkls: a ví žena, že se bude muset o automaty starat? Aby vám to oběma nakonec nepřineslo zbytečné rozladění.

 

No na rovinu automaty ani jeden nemáme, takže zkušenosti nejsou žádné. Počítáme s tím, že je denně nosit nebude, hodinky střídá i se sporttestrem, když jde sportovat, takže seřízení času, data, pokud budou více jak dva dny ležet je samozřejmostí. Jakou další starost / péči máte na mysli? Děkuji moc za každou radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych jí automaty fakt nekupoval, pokud není nadšenec, bude ji to štvát. Je to pro normálního uživatele ve všech směrech horší volba: je to drahé, je to křehké, je to nepřesné, zastaví se to za cca 2 dny když se nenosí. Pokud žena není nadšená do hodinek, nemá to smysl a quartz je lepší volba. Mám kolem sebe pár žen ktré mají rády hodinky, ale mají rády jak vypadají, je jim dost jedno, co je uvnitř, nosí to jako náramek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Serizovani a natahovani jsou ty rutinni cinnosti. Pak servis. Pokud se nic nestane v mezidobi, tak priblizne jednou za 5 let. Vycistit, zrejme vymenit nejake drobne dily, pretesnit, seridit... nevim, jak konkretne tyto znacky, ale par tisicovek (5?) to zrejme bude.

Jo, a ty Alpiny jsou opravdu zbytecne velke. Fortis lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a děkuji všem za komentáře a postřehy.

 

To že hodinky jsou velké, ano jsou, ale takové se jí líbí a ráda by měla. Ty Alpiny jsou už na hraně, ale velikostí nepřesahují zápěstí a pásek se nijak neláme, takže i v obchodě s tím byli v pohodě. Ty Fortisy sedí úplně přesně na její zápěstí a jsou to favoriti.

 

Co se týče úpravy PVD tak je to prý nejlepší co je a pokud chce černé (celé černé), tak nic jiného asi nevymyslíme. Nebo je i jiná technologie?

 

Když jsme vybírali hodinky, neřešili jsme značku, pohon, ani cenu, hlavně aby se líbily. Zkoušeli jsme fakt spoustu hodinek a odjížděli jsme s tím, že Alpiny jsou ty pravé. Potom jsme ještě vyzkoušeli ty Fortisy, které jsou velice podobné, akorát automaty, malinko menší, cena podobná a dilema je na světě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...