Přejít na obsah

Hanhart Pioneer One LE


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Přátelé,

Tohle dnes na mě vyskočilo z emailu.

 

Americký prodejce Watchbuys pracoval s Hanhart na limitované edici pilotek Pioneer One. Z jejich spolupráce vzniklo následující:

Limited Edition of 150 pieces

? Case diameter (mm): 42
? Case thickness (mm): 12.0
? Case lug width (mm): 22
? Case back: Solid
? Case finish: Matte
? Case metal: Stainless steel
? Dial color: Black
? Front crystal: Sapphire
? Movement: Automatic mechanical
? Manufacturer's limited warranty: 2 years
? Warranty service: RGM or Hanhart
 
Jinými slovy velikost akceptovatelná pro většinu zápěstí, kvalita a zpracování značky, vintage look. Za mě teda hodně plus. Předobjednávky byly spuštěny, cena mi přijde hoooodně zajímavá: USD 1,170.
 
Kapku fotek hýr:
post-5997-0-57212700-1512545390_thumb.jpg
 
post-5997-0-18820700-1512545390_thumb.jpg
 
Objednávejte, nebudou ;-)
 
Edit: Tak bohuzel do EU nejsou schopni posilat :-/
Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se tedy líbí moc. Nebudu se pouštět do diskuze, zda je něco "obšlehnuto". Za mě vycházejí z designu svých hodinek ze 40. a 50. let a nemají potřebu někoho kopírovat. Konkrétně tyto se inspirovaly v Hanhart 417 Flyback Flieger.

 

post-13378-0-43459900-1512549135_thumb.jpg

 

post-13378-0-54882500-1512549152_thumb.jpg

 

Zdroj: Heuerville.com a Hodinkee.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je vylozene Hanhart design. Spis bych podezrival Hamilton, ze obslehl on...

Dle cerveneho pruhu na lunete pocitam, ze luneta je otocna.

Jo a omlouvam se, ze jsem to hodil do Svycar, prosim moderatory prehodit do Nemeckych hodinek.

 

Edit: Premyslim, jestli zmobilizovat sve americke kontakty a nechat jedny objednat :D

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak font, korunka, vroubkovaná luneta, to všechno je DNA Hanhartu - jen ho v téhle jednoduché verzi "předběhl" Hamilton, pro kterého je naopak tenhle design v rámci aktuální kolekce dost vybočující a nezvyklý. Stejně by mě zajímalo, kdo s tím přišel prokazatelně u tříruček / u chronografů první - Hanhart, Tutima nebo Hamilton?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem tak povrchně prolítnul internety, tak tenhle design (v chronu) měl Hanhart minimálně od roku 1938. Nejstarší Tutimy s podobným designem jsem objevil až ze čtyřicátých let. Pokud jde o Hamilton, vroubkované vintage z první poloviny 20 století jsem nenašel vůbec.. třeba budete mít větší štěstí. Nicméně jen pro zajímavost, tady je komplet katalog Hamiltonu z r. 1938 (tehdy už Pioneery chrono měl Hanhart) - a z katalogu je jasně patrné, že nic podobného Hamilton neměl, orientoval se především na společenské hodinky včetně okopčených Reverso a kapsáčů... ledaže by to byl jen katalog společenských hodinek a vojenské, poštovní a drážní modely by byly v jiném.

 

http://www.vintagewatchforums.com/viewtopic.php?f=21&t=163

 

Zatím to teda vypadá na 1. Hanhart - 2. Tutima - 3. Hamilton.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár lety :D nerad to říkám, ale Indiana Jones už je taky solidní historie. Když je měl při natáčení na ruce, půlka zdejších členů buď tahala kačera, nebo na ně nebylo ani zaděláno.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem kde to pajcli ale u Hamiltonu to nebolo,... mozno by som sa dokonca nezdrahal uverit, ze zubata otocna luneta s indexom (casto cervenym) je povodna vychytavka Hanhartu este z nejakych 30 rokov ci dokonca skor,... ale mozno ma niekto opravi.

 

edit: este jedna v lepsom stave s korunkou, letecke hodinky pre LW

post-1266-0-20640400-1512560521_thumb.png

post-1266-0-75278400-1512560867_thumb.png

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...