Přejít na obsah

Hanhart Pioneer One LE


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Jestli to dobře chápu, Hanhart byly do nedávna v podstatě jenom chronografy, dokonce měli (nebo maji?) slovo Chronographen i ve velkém logu (Hanhart Chronographen 1882). Když vyrobili Divery, tak i ty udělali jen v chronu. V omezené míře se ještě dělalo pár modelů tříruček s malou excentrickou vteřinovkou. Řeč se tu vedla spíš o designových atributech, o DNA - a tady si troufám říct, že do stávající produkce Hanhartu (nebo třeba Tutimy) model Pioneer One zapadá lépe než Khaki Field Pioneer do kolekce Hamiltonu. Což mi připomíná, že je s podivem i stejná volba názvu hodinek u obou firem (v tom měl asi Hamilton prvenství).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky pěkný,firma s tradicí,ale...Pilotky 42mm mě prostě evokují hraní si na pilotky. Mohly by mít aspoň 44mm.

 

Proč by pilotky měly být větší než 42mm? Takové IWC  Mark X, nebo Seiko 7a28 (RAF) byly oficiální hodinky pro armádu (letectvo) a byly pod 40mm.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprezentuji to jako univerzální pravdu. Prostě si tyhle jakože vintage pilotky představuju jak je má nějaký maník v kožený kukle nasazený přez koženou bundu....a proto to ,,musí" být pořádnej kus železa. Nehledej v tom racio,pouze pocit.

A ještě si neodpustim. Když slyšim pilotky tak si fakt nepředstavuji nějaký seika,ale nějaký např Laco . Ale to jsou jen takové asociace a ty máme každý jiný.

Upraveno uživatelem saida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky pěkný,firma s tradicí,ale...Pilotky 42mm mě prostě evokují hraní si na pilotky. Mohly by mít aspoň 44mm.

Legendárne chroná fasované za vojny boli 40 a 38mm. Veľké 'pilotky' boli len navigátorské 55mm. Že B uhr z veľkej päťky sú viac prezentované v súčastnosti neznamená, že pilotky boli obrovské. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...