Přejít na obsah

Zaměstnání


Doporučené příspěvky

Jako dokážeš si to představit? Sedíš tam spocenej, naproti tobě tři lidi, myslí si, že jim budeš upřímně vykládat svoje negativní stránky a jeden z nich chrápe. Já měl v tu chvíli sto chutí se okamžitě sbalit a odejít. Vydržel jsem nakonec do konce, ale vlastně víc ze slušnosti. Dotyčný třetinu času prochrápal, ale už jsem neměl chuť s nimi cokoliv řešit, natož tam nastupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávné zkušenosti z pohovorů. Vlastní zkušenost, pouze cifry jsem dosadil jiné,
je vám přátelé prd po tom za kolik makám :) ale proporce jsem zachoval:


zaměstnavatel - kolik si představujete plat?

já - 35 až 50 čistého, schválně říkám větší rozmezí, jelikož chci znát vaši nabídku
ohledně složení mzdy, co je fix / bonusy / výkonnostní složka atd.


- kolik je minimum za kolik "to" budete dělat?

 

- 35 až 50, bavíme se o vedoucí pozici, řízení lidí, práci o víkendech, svátcích,
po večerech a celkově o vytížení okolo 250 hodin měsíčně, odpovědnost za
tržby, klienty, když to rozpočítám na hodinovou odměnu tak si myslím že je to
férová odměna za dobře odvedenou práci

 

- tak podívejte se, já mám nějaký možnosti, nabídnu Vám na papír 30 v hrubém,
(tj. 23 čistého) k tomu deset měsíčně bokem na ruku, no a kdyby se jako nějak
víc dařilo, tak Vám něco přidám k tomu

 

- dobře, díky za nabídku a já se Vám do týdne ozvu :)
***

a jedna nedávná zkušenost od manželky z pohovoru:

firma s ročním obratem ve stovkách mil., přímá výroba, tomu odpovídající zisk,
administrativní práce klasicky 8 hodin denně, běžná administrativa jako vystavování

faktur, podklady pro klienty, pro výrobu, pro vedení atd., 
nabídnuto 12 tisíc čistého a k tomu info že:
 - jsme fabrika, ale ne mezinárodní, takže benefity jako stravenky, týden dovolené extra
nebo příspěvek na dovolenou apod., neposkytujeme žádné
- musíme šetřit, proto dva měsíce v roce kdy je nejmenší objem výroby budete na úřadě
práce, však dostanete 60% mzdy (tj. ročně mínus jedna výplata)
- přesčasy neproplácíme, ale chceme po Vás zhruba 10 hodin měsíčně navíc
:)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc šancí tomu nedávám, ale proč to nezkusit:

 

Hledím Scala vývojáře v Praze, co si ideálně bude rozumět s Akka (Untyped / HTTP / Persistence / Streams) a Slick FRM. Kdybyste náhodou o někom věděli, zkuste se mi ozvat do SZ, peníze nejsou problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávné zkušenosti z pohovorů. Vlastní zkušenost, pouze cifry jsem dosadil jiné,

je vám přátelé prd po tom za kolik makám :) ale proporce jsem zachoval:

Tak na nabídku pro paní se sluší akorát tak vys.at a rychle na ní zapomenout. A v podstatě i na toho vy.ebance z případu jedna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dokážeš si to představit? Sedíš tam spocenej, naproti tobě tři lidi, myslí si, že jim budeš upřímně vykládat svoje negativní stránky a jeden z nich chrápe. Já měl v tu chvíli sto chutí se okamžitě sbalit a odejít. Vydržel jsem nakonec do konce, ale vlastně víc ze slušnosti. Dotyčný třetinu času prochrápal, ale už jsem neměl chuť s nimi cokoliv řešit, natož tam nastupovat.

Skoda, ze jsi neodesel... Nebo minimalne pana slusne neupozornil. Samozrejme je to vizitka firmy, do takove bych nikdy nesel.. Jak padlo vyse, taky to vnimam tak, ze to vyberove rizeni probiha oboustranne a neni na skodu to potencialnimu zamestnavateli taktne naznacit, pokud si to druha strana neuvedomuje. Jinak se uchazec dostava do velmi nevyhodne pozice.. Me ty pohovory po tel a schuzky bavily, zrovna menim firmu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

V zaměstnaneckém poměru je to IMHO nesmysl. Když pominu, že to nejde realizovat v mezích zákoníku práce, tak takovéto zaměstnání nejde sloučit s normálním životem.

věř tomu, že to realizovat jde i mezích zákoníku práce ..... stačí podepsat zaměstnavateli pamflet kde se k tomu sám upíšeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I se souhlasem zaměstnance to má celkový 26 nebo 52 týdenní limit. Nezávisle na tom už je cca. 250 hodin měsíčně problém z hlediska max. délky směny a minimálního odpočinku mezi směnami / prac. týdny. S některými jedinci to řeším každý měsíc :argue:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V hotelnictví / gastronomii je 250 ještě pořád solidní průměr,

znám lidi co k tomu jedou ve volných dnech brigádu, typicky kuchař

co dělá kr. / dl. týden 06 - 22 a ve volných dnech chodí někam 

v místě bydliště vařit polední meníčka do jiné hospody.

 

A také ve státní správě to není nic neobvyklého v některých profesích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

@lazy

 

ano je to problém pro toho kdo ty směny tvoří ......

 

.. ale jde to .... já jsem třeba v srpnu pracoval defacto 17 dní v kuse a povinný oddych byl přesně nastaven dle litery "zákona" ....... zákon ovšem nemyslí na to, že zaměstnanec nebydlí ve firmě, nespí na vrátnici, potřebuje čas na to aby usnul atd . ..... určitě ti je jasné o čem píšu ....... takže zákon je naplněn, zaměstnanec napůl mrtvej, ale jde to ....... 250 hodin jsem ještě nikdy nepracoval, ale 220 úplně v pohodě

 

v praxi to znamená třeba ....příklad: nástup 20:00 ... konec 05:00 .... další nástup 14:00 (ten samý den) ...... konec 01:20 ....... a pak je sebevražda :D

 

*noa když se bavíme o "hospodě", tak tam naprosto bezproblémově strávíš 16hodin denně .... to už sem si taky zažil

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

250hodin za mesic sem v praci nikdy nebyl natoz , abych celch 250 hodin pracoval :-)

Tak to jsi měl štěstí, celkem. Pokud budeš dělat dispo na spedici, třeba, tak to budeš mít až ke 300 hodinám, včetně víkendů, tedy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takovou nálož moc dobře znám, v jednom z bývalých zaměstnání jsem měl rekord nějakých 280 hodin a nikomu to žíly netrhalo. Ofiko jsem samozřejmě měl klasickou dobu a zbytek šel bokem, klasický způsob, jak obejít cokoliv :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že obejít jde cokoliv. Já reagoval na diskusi/pohovor do jednoho zaměstnání. Aktuálně pomalu doplňuji tým a vedu cca. 3 pohovory týdně. Vyrukovat na mě někdo s požadavkem na hodnocení xx.xxx,- s předpokladem práce kolem 250 hodin měsíčně, tak mu řeknu, ať se uklidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...