Přejít na obsah

Zaměstnání


Doporučené příspěvky

Nepsal to robot, psal jsem to ja.

Je mi lito, pokud se te to nejak dotklo.

Rad bych timto zpusobem dopredu informoval, ze to bude narocna cesta a budu moc rad, pokud mi do SZ bude reagovat clovek, pro ktereho to bude vyzva.

Tomu take rad sdelim veskere podminky a benefity. Ver mi, ze dobre lidi umime zaplatit.

Kdo se na to citi, pripadne ma s touto oblasti nejake zkusenosti, tak mi jiste rozumi a take vi, na kolik sam sebe ceni.

Mej se fajn.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem jen staromodni, mozna to bude i tim, ze jsem 8 let stravil v obrovskem nadnarodnim korporatu a na ten newspeak jsem uz trosku precitlively :), tak promin to rypnuti.. Obecne tady ty nabidky pusobi dost chladne a bez emoci. Hlavne u nas je stale problem mluvit otevrene o platu.. Jasne, je na kazdem, aby si svoje platove ohodnoceni obhajil, ale minimalne uvedeni platove relace neni rozhodne od veci.. 

 

Priklad z vlastni zkusenosti, volali mi z nejake agentury, ze je zaujal muj profil, samozrejme bambilion pozadavku ala superman, nicmene se to tak nejak krylo s tim, co delam.. Rozhovor trval cca 30 minut a ve velmi pratelskem duchu, az nakonec samozrejme prijde na radu predstava o platu.. Nabidka byla hodne vzdalena mym pozadavkum. Bohuzel se ale ocividne stale najde dost lidi, kteri jsou ochotni pracovat za plat nemecke uklizecky hajzliku na managerske pozici...  :whistling:

 

Nic, to jen tak pro dokresleni, hodne zdaru v hledani lidi..  :cheers:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu, Axeli. nejsem agentura, jsem primy nadrizeny a hiring manager. S vaznym zajemcem jsem pripraven jit rovnou k veci.

Nemam sebemensi problem hovorit o platu, mam problem o tom hovorit zde verejne. Neni to ani fer vuci zamestnavateli.

Ty emoce take chapu, ale toto uplne neni platforma pro jejich sdileni v teto oblasti. Muj nazor.

Vim, ze je tu mraky sikovnych a ambicioznich lidi, zkusil jsem, zda to nekoho oslovi a tak trochu tim obchazim nase HR....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych tady nabídl pozici ale  hlavně PŘÍLEŽITOST!

 

Ideální profil : Technik -  Inženýr ? strojař, která má pracovní zkušenost minimálně 3 roky ve výrobní firmě s technologií třískového obrábění, s malosériovou výrobou malých a středně velkých dílů (od 10 g do 15 kg), komplexně obráběných dílů  s vysokou přesností , s víceosými obráběcími CNC centry. Komunikativní znalost angličtiny je dnes podmínkou. Alespoň začátečnická praktická a teoretická znalost nástrojů pro řízení průmyslu (nástroje Lean manufacturing , Operational excellence, ?).

 

Chuť vykročit ve svém životě novým směrem  a vydat cestou vedení lidí -  výrobního týmu.

 

A protože ideálních kandidátů po světě moc nechodí, tak schopnost a chuť naučit se co je třeba pro to, stát se úspěšným manažerem v průmyslu.  

Jsme středně velká firma na Vysočině ve fázi změn, v níž je možno uplatnit svůj potenciál a s možností dalšího budování kariéry v leteckém průmyslu.

 

Otevřená hlava a připravenost se zapojit a  něco zariskovat vítána

 

Plat neuvádím, protože to je individuálním jednání  a pro toho, koho to neosloví nadbytečná informace.

 

Zájemce + případné další info - SZ

Upraveno uživatelem brett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axeli ve farmacii bych se platu vážně nebál, lidi jsou tam placení více než dobře :) Na druhou stranu částečně i chápu tvůj pohled, ale když je plat předem daný, tak už od toho člověka pak nemůžeš extra moc očekávat. Mě přístup ala ukaž na kolik se ceníš přijde celkem v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedu malý příklad k tomu platu - často hledám zaměstnance na nějakou pozici a plat se může odvíjet až podle jeho znalostí a praxe. Dovedu si představit rozpětí příkladně 20 - 40k. Co mám dát do inzerátu? A pokud to tam takto uvedu, každý pak chce tu vyšší částku a není moc ochoten slyšet, že toho moc neumí, ale rádi ho přijmeme za tu nižší částku.

 

A navíc nemám rád, když k nám chce někdo nastoupit jen pro peníze. Jistě, jsou důležité, ale nemohou být na prvním místě.

 

Takže také preferuji nezveřejňovat plat, ani obecně nějaké rozpětí, k tomu slouží pohovor. A pokud firma platí slušně a kandidát uzná úroveň znalostí, většinou se vždy domluvíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navíc nemám rád, když k nám chce někdo nastoupit jen pro peníze. Jistě, jsou důležité, ale nemohou být na prvním místě.

 

Sorry ale myslím, že pro velkou část populace, ještě dlouho budou prachy vždy na prvním místě.

Těžko budeš hledat třeba "uklízečku" do školy za desítku i když jste vyhráli titul nej škola ve městě, když o dva bloky dál jí nabídnou dvanáct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite, dat to do inzeratu.. Plat neni sprosty slovo  ;) At na jedne strane jsou jasne dane predstavy zamestnavatele a na strane druhe i to, co za splneni svych podminek vlastne nabizi.. Podle me ta obava neni na miste.. A nedelej si iluze, vetsina lidi tu praci proste dela proto, aby poplatila slozenky, jidlo, strechu nad hlavou, ze te to i bavi je bonus navic pro ty, co meli odvahu a neridili se heslem - nejdrive prace, potom zabava :)  Kdyz vidim lidi u nas v kancelari, tak to "nadseni" bije do oci a ja se nedivim, koho by bavilo hledet celej den do pc a zpracovavat prodeje, budgety, faktury.. ??? Nikoho.. 

Pridam pekny priklad z praxe.. Do nasi firmy prisla na pohovor/vyberove rizeni (pouice asistentka) od pohledu holka plna komplexu, ktera by se ale pretrhla, samozrejme si i rekla o mensi penize, nez kolik brala predchozi asistentka. Jak jinak, kdyz sebevedomi mela blizke nule.. No a jaky z toho vyvodila jeji nadrizena zaver? Ze zbytek kancelare se ma vlastne hrozne dobre a jsou preplaceni..  :D S takovou holcinou se na pohovoru krasne manipuluje, kdyz prichazi na pozici, u ktere plat nebyl zminen.. Je mi ji uprimne lito...  

Berte me ale s rezervou, jsem jen zamestnanec, nikoliv podnikatel, co ty lidi svymi penezi plati, koukam na to jinou optikou.. Navic jsem nedavno absolvoval par pohovoru, ktere jsem si ale uzil.. V tomto ohledu jsem asi divnej, ale me ty pohovory fakt bavi.. Rad vyjednavam, rad zkousim  ^_^

Nechci aby tady z toho vznikl nejaky flame, tak se omlouvam, ze jsem jeste reagoval.. At vas provazi sila a trpelivost pri vyberu!  :angel:

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam sebemensi problem hovorit o platu, mam problem o tom hovorit zde verejne. Neni to ani fer vuci zamestnavateli.

Toto je strasny vychodoeuropsky bullshit.. Zaujimave ze korporaty v zapadnej Europe so zverejnovanim orientacneho platu problem nemaju. Preco by som ja ako potencionalny zamestnanec mal stracat cas ponukou bez uvedeneho platu? Ja napriklad na taketo ponuky nereagujem..

Tot moj nazor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se vyjádřím k tomu platu - podle mne je jeden zásadní důvod, proč většina firem platy neuvádí - aby současní zaměstnanci nezjistili, kolik je ochotna za pozici platit. Mohu-li hodnotit podle sebe, tak tam, kde jsem měl možnost zjistit, kolik měl člověk, kterého jsem nahrazoval, tak jsem vždy nastupoval za víc peněz, než měl on. Ne nadarmo se říká, že "noví koně dostávají víc nažrat". Naštěstí některé firmy už pochopily, že v záplavě inzerátů ten jejich s uvedením platu vynikne a získají více nabídek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je strasny vychodoeuropsky bullshit.. Zaujimave ze korporaty v zapadnej Europe so zverejnovanim orientacneho platu problem nemaju. Preco by som ja ako potencionalny zamestnanec mal stracat cas ponukou bez uvedeneho platu? Ja napriklad na taketo ponuky nereagujem..

Tot moj nazor..

Ahoj zapadoevropane. Zkus pochopit, ze Chronomag forum je trochu jine plenum a proste jsem jen toto prostredi vyuzil, pac vim, ze je tu nejaka sance. Je to ale takove "poloformalni", v korporacich jde nabor jinymi kanaly. Ale ke vsemu jsem se jiz vyjadril.

Ted me mrzi, ze jsem to sem vubec dal. Uz to nikdy neudelam.

A az te jednou potkam, rad si s tebou vymenim informace o nasich mezinarodnich karierach, zapadoevropane. A reagovat na tebe uz verejne nebudu. Jedine osobne, mam te za inteligentniho cloveka, po tech dlouhych letech, co jsme tady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zapadoevropane. Zkus pochopit, ze Chronomag forum je trochu jine plenum a proste jsem jen toto prostredi vyuzil, pac vim, ze je tu nejaka sance. Je to ale takove "poloformalni", v korporacich jde nabor jinymi kanaly. Ale ke vsemu jsem se jiz vyjadril.

Ted me mrzi, ze jsem to sem vubec dal. Uz to nikdy neudelam.

A az te jednou potkam, rad si s tebou vymenim informace o nasich mezinarodnich karierach, zapadoevropane. A reagovat na tebe uz verejne nebudu. Jedine osobne, mam te za inteligentniho cloveka, po tech dlouhych letech, co jsme tady...

Beries to dost osobne a emocionalne. Ja naozaj nechapem ci je problem supnut do ponuky prace rozhranie 50-65k rocne. Mne z toho vychadza len vychcanost zamestnavatela aby tlacil vyslednu sumu co najnizsie + opijal dalsimi neprehladnymi benefitmi priamo na pohovore.

Skus si pozriet ponuky prace v UK, Irsku, Holandsku, Nemecku... Tam je zverejnenie orientacneho rozhrania samozrejmostou a zo skusenosti viem ze vela kandidatov na ponuky bez uvedeneho platu ani nereaguje.

A moje medzinarodne kariery zaujimave moc niesu. Ziadne zavratne manazerske posty som nezastaval... ale to je asi aj dost nepodstatne vzhladom na topic naseho rozhovoru.

No a kto ma pozna vie, ze som priamy clovek a aj osobe ktoru povazujem za spriaznenu dokazem povedat kritiku priamo do oci. Naozaj nevidim dovod preco by som to mal tu na fore robit inac. Ja ta mam z vystupovania tu na fore za rozumneho cloveka, ale recruiting bez zverejnenia platovych podmienok si u mna neobhajis.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je strasny vychodoeuropsky bullshit.. Zaujimave ze korporaty v zapadnej Europe so zverejnovanim orientacneho platu problem nemaju. Preco by som ja ako potencionalny zamestnanec mal stracat cas ponukou bez uvedeneho platu? Ja napriklad na taketo ponuky nereagujem..

Tot moj nazor..

 

:D Někdy člověk v tom zápalu úplně zapomene, odkud pochází, žejo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani nie. ja viem velmi dobre odkial pochadzam a ako to u nas (ne)funguje

:D Někdy člověk v tom zápalu úplně zapomene, odkud pochází, žejo?

 

No a po prezreti par serverov, ktore poznam z minulosti sa tak trochu Murphymu ospravedlnujem. Zda sa, ze sa aj ten zapad zacina kazit a to zverejnovanie platov uz asi neni uplne standard... Vecna skoda, mne sa to vobec nepaci.

Ja si to predstavujem takto..

post-8088-0-08637600-1516911099_thumb.png

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tématu zda v inzerátech zveřejňovat či nezveřejňovat výši platu v inzerátech. Určitě bych z osobní zkušenosti byl pro, aby zaměstnavatel nějakou škálu (třeba i širokou) zveřejnil. Příklad z osobní zkušenosti (jako zaměstnanec): jel jsem do sousedního města na pohovor (to znamená prošel jsem prvním sítem výběrového řízení). Pohovor probíhal cca 20 minut v cizím jazyce, když jsem byl dotázán na očekávanou výši odměny. Až po mé odpovědi obě stran pochopily, že inzerát byl evidentně nesmyslný bez této informace a ušetřilo by to oběma stranám čas.

 

Jako účastník pohovorů při výběru mých podřízených jsem se setkal i s lidmi co neměli vůbec reálnou představu o tom jak by jejich práce měly být ohodnocena a tyto pohovory byly rovněž ztrátou času, které by se zabránilo kdyby tuto informaci měli. 

Tolik jen moje osobní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...