Přejít na obsah

Zaměstnání


Doporučené příspěvky

Jeden z problémů našeho vysokého školství. Ti lidi jdou na VŠ a priori s tím, že jí sice nedokončí, ale jim, resp. jejich rodičům budou po dobu jejich ?studia? kráceny daně. Myslím si, že by měla být nějak pevně stanovena doba studia a v případě překročení nebo nedokončení by se daně měly zpětně dopočítat a vymáhat. Nevím, proč by si měl někdo ?prodlužovat mládí? za moje prachy=(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale pokud v téhle zemi někdo vznese návrh, že by se na VŠ mělo platit, tak ho skoro pověsí na lampu pro výstrahu.

Jinak některé školy (možná už všechny) mají stanovenou dobu studia a pokud ji nesplníš tak další semestry platíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale pokud v téhle zemi někdo vznese návrh, že by se na VŠ mělo platit, tak ho skoro pověsí na lampu pro výstrahu.

Jinak některé školy (možná už všechny) mají stanovenou dobu studia a pokud ji nesplníš tak další semestry platíš.

Přesněji řečeno, platíš, když přetáhneš celkovou dobu studia na všech školách.

Pak je to v pořádku. Tak si myslím, že by to mělo být!

Mně nejde o placení VŠ jako takové. Ale se..e mě tenhle typ ?vysokoškolského podnikání?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel sem leta doktorku na soukrome klinice v Praze na Andelu a byla to ukrajinka. Normalni prakticka lekarka. Umela normalne cesky slovem i pismem a nebyl problem. Ochotna, milá, komunikovala vyborne emailem i po tlf - objednavani, info, dokonce po kuryrovi posilala recept nebo vymer na penize, apod. Kdyby kazdej obvodak byl takhle super, nemam s tim problem.

To co líčím, se týká současné masivní vlny ukr. lékařů, které Babiš s Vojtěchem dostali do špitálů na vyjímku ze zákona. Jinak jsou to samozřejmě lidi jako my a když tu zůstanou, tak po letech to můžou být schopní odborníci- nebo neschopní- tak jako "my".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo z nich dělá to, co v potu tváře vystudoval? Zejména ve státní sféře je naprostá nutnost (finanční) VŠ vzdělání (libovolné, bez souvislosti se zastávaným místem) i tam, kde stačí nebejt úplně blbej a aspoň trochu umět používat hlavu. Jsou i takoví absolventi humanitních oborů, kteří toto zvládají.

Jistě, stejně jako absolventi technických nebo přírodovědných oborů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, mi jde spis o to jaky konkretni dopad to bude mit na lidi vydelavajici v zahranici a utracejici u nas. Osobne znam slovaka co byl prichodem eura donucen prestehovat se do CR, aby mohl denne dojizdet do Nemecka za praci. Bavim se na urovni delniku, zadne odborne cinnosti (u tech si ti kvalitni mohou v klidu dovolit zit v zahranici, osobne znam jednoho). I z pozice delnika se da zit v klidu v zahranici, jen jsou treba aspon dve mzdy v domacnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ovsem pekna blbost. Ale zavest skolny mi prijde jako rozumnej napad. Nasledna uplatnitelnost na pracovnim trhu by pak mela vetsi vyznam pri rozhodovani o VS studiu. Jestli bude absolvent skolny zplacet 2 roky z nemeckyho platu, nebo 5 let z ceskyho je kazdyho volba.

Ono by stačilo, keby po absolvovaní českej/slovenskej VŠ bola podmieka, že buď budeš pracovať x rokov v ČR/SR, alebo zaplať (rôzne obory, rôzne ceny). A myslím, že dosť odborníkov by tu nakoniec zostalo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, ako to pise koveras. Nic nie je zadarmo. Ani vzdelanie, ani laska. no, leda tak ta bozia.. ale to este nie je dokazane.

 

Cokolvek zadarmo je bud ojeb alebo je to nemoralne, nemalo by to v systeme ktory pouziva peniaze, existovat. (nemusime sa bavit o tom, ze verejne skolstvo nie je technicky zadarmo, kedze samozrejme spotrebuje kvantum penazi - ale pre ucastnikov zajazdu naozaj zadarmo je). Takze maj si verejne skolstvo zadarmo, ale plat XY dani za najblizsich Z rokov. Nebudes ich platit - tu je ucet a si volny, chod si do Irska pichat diabetikom injekcie.

 

Neda sa mat vsetko, aj zuby aj oriesky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takoveto nazory na skolne nebo jeho splaceni po ukonceni studia pokud clovek odejde do zahranici bych cekal mozna nekde v diskuznim foru na novinkach nebo na idnes.. ne tady...

 

Argumenty ktere tady padli asi ani nema cenu nejakym spusobem vyvracet, protoze je asi kazdemu jasne, ze v soucasnem globalizovanem svete to tak proste zustane a i musi zustat.. Spis me zarazi, ze se lidi nestaraji o dulezitejsi problemy ktere v soucasnem Slovensku a Cechach nuti lidi odchazet do zahranici... 

 

Jako Slovak co jsem vystudoval medicinu v Praze a pracuji od promoce v nemecku mam na to asi pochopitelne jiny nazor a bohuzel se necitim byt zavazan ceskemi pracujicimu lidu za moje bezplatne studium...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, co "novinkovyho" je na myslence zavedeni skolneho. Vzdelani je investice a tak je k nemu potreba pristupovat. Zazil jsem lidi, co si na VS prodluzovali mladi, protoze studovat je "zadarmo".

 

Naopak po skole bych nenutil nikoho zustavat v cr. stat muze i bez toho vyuzit regulacni mechanismy - je malo doktoru, tak za kazdy odslouzeny rok cast skolneho odpusti. Skolne na VS je podle myho nazoru legitimni tema na diskusi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takoveto nazory na skolne nebo jeho splaceni po ukonceni studia pokud clovek odejde do zahranici bych cekal mozna nekde v diskuznim foru na novinkach nebo na idnes.. ne tady...

 

Argumenty ktere tady padli asi ani nema cenu nejakym spusobem vyvracet, protoze je asi kazdemu jasne, ze v soucasnem globalizovanem svete to tak proste zustane a i musi zustat.. Spis me zarazi, ze se lidi nestaraji o dulezitejsi problemy ktere v soucasnem Slovensku a Cechach nuti lidi odchazet do zahranici... 

 

Jako Slovak co jsem vystudoval medicinu v Praze a pracuji od promoce v nemecku mam na to asi pochopitelne jiny nazor a bohuzel se necitim byt zavazan ceskemi pracujicimu lidu za moje bezplatne studium...

Když slušný člověk od někoho něco dostane, třeba několik set tisíc, tak se obvykle zavázán cítí být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak si predstavujete zavedeni skolneho? 

Jakoze budu platit plnou vysi za studium? Stat pak snizi dane kdyz usetri miliardy za vysoke skolstvi? 

Si myslim ze vetsina schopnych lidi odejde tim padem uz po gymplu nekam, kde to zadarmo bude...

To bychom teda mohli zpoplatnit rovnou i gymnazia.. A co kdyz odejde servirka do Svycarska? Taky zaplati pak hotelovku?

 

Nebo bude skolstvi dale financovane statem a ja se v prvnim rocniku upisu, ze po promoci zustanu dalsich 6 let v Cechach? A kdyz odejdu budu to musel splacet?

Si myslim ze takoveto napady nebyly ani za komunismu... Ale za soucasne vlady by se mohlo neco takoveho prosadit...:D

 

Slusny clovek.. Kdyz vam ve meste postavi cyklostesku z evropskych dotaci citite se taky zavazan?

Nebo to je neco jineho?

 

Klidne zrusme zdravotni pojisteni, kazdy at si plati za lecbu jakou dostane.. Odpadne vam teda ten pocit vazanosti k ostatnim spoluobcanum. Kdyz nekdo delal cely zivot uklizecku a ted potrebuje biologickou lecbu za miliony, by vam asi mel jit udelat kazdemu domu kafe, aby to odcinil..

 

Zijeme v Evrope, v socialnim state.. Kdyby se to zmenilo, nemam strach, ze bych se o svoji rodinu postaral...

Myslim ale ze hodne lidi by melo problemy..

 

Budme vsichni radi, ze kazdy muze studovat to co chce. Syn delnika, tak i syn pravnika ma stejne prilezitosti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...