Přejít na obsah

Zaměstnání


Doporučené příspěvky

je to možný ..... líto ti ho bejt nemusí, protože ty když si nemoh dejchat v kanclu tak on ležel doma v posteli, koukal se na pohádky, pak si udělal oběd a čerstvej vyrazil odvýzt tě domů .....říká se tomu dělená směna ..... jezdíš chvilku ráno a chvilku odpoledne

Tak to dobře, to jsem si oddechl a jsem rád, beze srandy. Díky za vysvětlení!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkušeností je problém s přidáváním v korporátech způsobený tím, že peníze na pozici se určují víceméně centrálně, a když je to pomalu větší byrokratický moloch než stát tak to taky déle trvá, nehledě na to že se těžko před xtým nadřízeným na personálním oddělení někde v tramtárii obhajuje, že jeden konkrétní člověk je skutečně kvalitnější než 100 dalších kteří o tom nic nevědí, a vyplatí se ho udržet i za určitou cenu. U nás to nakonec většinou končí tak, že pozice je rok neobsazená až dokud se nezvýší nástupní plat na úroveň, kterou ten odešlý zaměstnanec chtěl.

 

A k tomu odhadu, kolik si říct při nástupu, moc zkušeností nemám (s vyjednáváním platu), ale zatím se mi osvědčilo to, že když jsem chtěl změnit práci, řekl jsem si tak nějak kolik by se mi líbilo vydělávat a za kolik bych chtěl podstoupit ten diskomfort změny pracoviště, kolektivu, známých situací a tak (cca dvojnásobek stávajícího platu, většinou), k tomu jsem dal přirážku 10-20% aby bylo při vyjednávání kam ustoupit, a když se cukali, tak jsem jim nabídl, že si vezmu dovolenou a půjdu jim na dva týdny zadarmo předvést, jak pracuji, ať si obě strany (já i nový zaměstnavatel) uděláme obrázek, jestli nám to za to stojí, a zatím to vždycky vyšlo, ani nakonec nebylo potřeba vyjednávat a i s tou bezpečnostní přirážkou ty platové podmínky prošly.

Dvojnasobek platu? Ty voe! To ses dobrej kanon, asi jeste budu muset hodit s novym sefem (budoucim, mam cca 3 mesice do nastupu) rec nez se upisu.. Zatim jsem vystrilel +25% a vic ze nejde.. Nutno rict, ze jde o nadnarodni firmu, takze neni asi zcela v jeho moci vypalit jakoukoli cifru.. U me taky hraje roli, ze se neridim jen nejvyssi nabidkou, jako zasadni vidim celkovpu atmosferu ve firme, vzajemne vztahy. Pokud ta chemie nefunguje, tak je to jen trapeni nehlede na plat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, já jsem zatím žádnou z těch prací vyloženě nechtěl, měnit jsem nepotřeboval, tak jsem se ani nesnažil se platově nějak přizpůsobovat, a zatím to vycházelo. Není to tak že bych vyloženě hledal změnu a vybral si vysněné zaměstnání v pohádkové firmě. Když uhání headhunter mě, tak ať se snaží, a protože tam kde jsem (nebo jsem byl) jsem byl vždycky spokojený, tak jsem si říkal nesmyslné částky aby mělo aspoň smysl se tím zaobírat. Nakonec jsem taky neskončil u nejvyšší nabídky, ale u pro mě nejzajímavější práce.

 

Na druhou stranu, když jsem se rozhodl změnit obor a začít se věnovat IT tak jsem práci hledal bez zkušeností půl roku, obvolal jsem desítky firem a nakonec jsem měsíc pracoval zadarmo a skoro rok za minimální mzdu abych získal nějaké zkušenosti...

 

EDIT: jinak nedávno jsem se o stejném tématu bavil s kolegyní která se zabývá systémy řízení a ta mi říkala, že se jí jednou stalo, že jí chtěl přetáhnout k sobě majitel nějaké firmy, a tak dlouho jí uháněl a zvyšoval nabídku až se dostali skoro na čtyřnásobek svého stávajícího platu, ale odmítla to protože si na takovou pozici, jakou jí nabízel ještě dost nevěřila. Myslím že s tím platem je to taky dost o štěstí a o tom jak si lidi sednou.

Upraveno uživatelem Drooz3R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Vážení, manželka se bude po mateřské vracet od října do pracovního procesu a nechce pokračovat ve stávající firmě. Vzhledem k logistice kolem dětí (škola, školka) preferuje zkrácený úvazek, lokalita Brno, Vyškov, Slavkov u Brna, vč. možnosti práce z domu.

Vzdělání: VŠ informatika, 15 let praxe v lokalizaci (překlady) jako software engineer a následně projekt manažerka.

Hledá práci v administrativě, obchodě (např. backoffice) apod., znalost EN slovem i písmem. 

Pokud byste o něčem věděli, budu velmi vděčný. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá tu někdo zkušenost s prací ve společnosti CoolPeople? Na netu nějaké recenze jsou, ale rád bych to probral s někým, kdo není jen anonymním uživatelem nebo PR manažerem :) Klidně jen SZ, díky

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá tu někdo zkušenost s prací ve společnosti CoolPeople? Na netu nějaké recenze jsou, ale rád bych to probral s někým, kdo není jen anonymním uživatelem nebo PR manažerem :) Klidně jen SZ, díky

Co znamená ve společnosti CoolPeople? Znamená to pracovat přímo pro ně (tzn recruitment atd.) nebo přes ně a nechat se přeprodávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracovat přímo pro ně na pozici Sales. Dělal jsem jak IT projekťáka (většinou implementace CRM), tak se teď hodně věnuju obchodu (B2B)...takže náplň mi pasuje prDell na hrnec, jen mám ve zvyku si případného budoucího chlebodárce trochu proklepnout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracovat přímo pro ně na pozici Sales. Dělal jsem jak IT projekťáka (většinou implementace CRM), tak se teď hodně věnuju obchodu (B2B)...takže náplň mi pasuje prDell na hrnec, jen mám ve zvyku si případného budoucího chlebodárce trochu proklepnout ;)

S tím přímou zkušenost nemám, ale kdybys nenašel nikoho tady, můžu ti dát kontakt na člověka co tam už nějakou dobu pracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on bude rozdíl jestli tam jde člověk jako mladý ucho recruitovat 'ajťáky' s vidinou obrovských provizí a nebo jestli tam člověk má už nějakou pozici. Stejně tak znám lidi co dlouhodobě pracují ve finančním poradenství (typ OVB), dělají to dobře a jsou spokojeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on bude rozdíl jestli tam jde člověk jako mladý ucho recruitovat 'ajťáky' s vidinou obrovských provizí a nebo jestli tam člověk má už nějakou pozici. Stejně tak znám lidi co dlouhodobě pracují ve finančním poradenství (typ OVB), dělají to dobře a jsou spokojeni.

 

Zazil jsem.. uklizecka, prodavac, ucitelka z materske, studentici.. Jeden tyden hnoje do hlavy a najednou z nich byli sebevedomi profici, co by v pohode rozhazeli vsechny tvoje prachy.. Pac oni tomu jako rozumi. A to si nevymyslim, vlastni zkusenost.. Kdyz jsem jim vsem rekl, ze umi uplny kulovy a lidi regulerne podvadi, tak na me postvali pravnika :D Toho casu letelo investicni zivotni pojisteni, z toho meli nejvetsi vyvar. Doporucovalo se pouze a jen to s tou nejvyssi provizi od banky, takze tam nebyl naprosto zadny stret zajmu.. :lol2: Ale jsou i seriozni poradci, zadarmo ale neradi, to je jasny :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...