Přejít na obsah

Zaměstnání


Doporučené příspěvky

Hledám už rok. Posílám životopisy a než by vzali někoho z praxí a požadavkem na plat, vezmou raději ukrajince bez praxe. Vždy jr na pracovišti nějaký zkušený s papírama, který to zaštítí a podepíše se pod to. Jo a máš pravdus těma přesčasama. Tak to u nás funguje taky. Pokud nejsi líný, vyděláš si o víkendech, jenže to by jsi nesměl spravovat barák a musel by mít den 24 hod a více a týden 7 a více dní. Takže chodím v týdnu + dvě hoďky  a víkendy dělám doma. Ono to nejde být v práci od rána do večera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus napsat Sibiřovi, mám dojem, že někoho sháněl.

 

Hledám už rok. Posílám životopisy a než by vzali někoho z praxí a požadavkem na plat, vezmou raději ukrajince bez praxe. Vždy jr na pracovišti nějaký zkušený s papírama, který to zaštítí a podepíše se pod to. Jo a máš pravdus těma přesčasama. Tak to u nás funguje taky. Pokud nejsi líný, vyděláš si o víkendech, jenže to by jsi nesměl spravovat barák a musel by mít den 24 hod a více a týden 7 a více dní. Takže chodím v týdnu + dvě hoďky  a víkendy dělám doma. Ono to nejde být v práci od rána do večera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím po novém roce. Měly by jsme mít novou kolektivní smlouvu a jiný podmínky a výhody. Moc v to však nevěřím, ale tak nějak jsem si zvyknul a naučil se s tím žít. Ono vlastně proč to sem píšu. Reagoval jsem na diskuzi u platu v ČB v prodejně hodinek a na názory, že za zkušenosti a odbornost se platí a nabízená částka je bídná. Ne vždy a ne všude tomu tak je. Sám intenzivně nic nehledám, páč tady je to v oboru +/- stejný. Jak jsem již zjistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na srovnání - Tábor, firma MGM, soused tam teď nastupoval jako vyučený svářeč bez praxe. Nástup dostal 33.000,- hrubého. Když přidáme osobko, prémie, občas přesčasy a jednou za měsíc 4-5 dní na Slovensku, tak si fakt nemůže stěžovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ověřenýho zdroje Ernst Leupold - Blansko, schopnej svářeč má kolem kila a nemají lidi.Jestli za normální hodiny, nevím.

Jiste. Vsude v kraji maj lidi jedne profese 25-40 a pak je tam jedno malicke panstvi krale Miroslava, kde maj ti stejni pracovnici 2,5 az 4 krat vic a krali Miroslavovi presto podnikani kvete. A to az tak, ze nema lidi dost, prestoze je muze vskutku kralovsky zaplatit. Tam bude nekde hacek, kterej by ti mel spolehlivej zdroj vysvetlit. Jinak je to spis jen placnuti do vody, ci ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak Ernst-Leupold, ale když ho budou vysílat do zahraničí na projekty, tak kolem těch kil by mohl mít na příplatky. Znám několik zámečníky tahle, co mají tady v ČR 30 hrubý, vyšlou ho do Švédska na 3 měsíce a měsíčně má 80 na výplatu. Nebo kluka čerstvě vyhozený z VŠ, zkušenosti žádné, nastoupil do Škoda Transportation, 28 hrubý. Za 3 měsíce do Turecka montovat tramvaje, a má výplatu 68 hrubý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bude huř pánové...

Skodovka presouva pomalu ale jiste výrobu do Nemecka.

 

Ja to vidim u nás v polostatni firme....

 

Ferona ruši pobočky a propoušti.

No jsem moc zvedavý jak se to bude vyvijet po Novém roce.

Kdyz jsem nedavno psal že kamaradka pracuje v Uherskem Hradisti v lekarně za 17 tisic cisteho tak hodne lidi mi nevěřilo.

Upraveno uživatelem laskajefajn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšou od 30 měsíčně. Takže směrem nahoru. Kilo hrubasa.

BTW uričtě ne každej. Detaily jsem neřešil, nejsem svářeč a nezajímalo mě to.

Jj typická situace. Pohovor, v inzeratu pisou od 30, ty si reknes o 35 a oni ti daji 100, kolikrat jsme to uz zazili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TomNguyen

To pak ale nesrovnavas stejne lidi resp. stejnou praci. Na montazich / sluzebkach v zahranici se vzdycky dalo vydelat nasobek domacoho platu. Cim vetsi dira sveta to byla, tim vic ty lidi museli zaplatit, to je cajk. Ale tady se bavime o konkretni praci v +/- jasne dane lokalite a jejim aktualnim ohodnoceni na trhu prace.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to těžký. Spousta inzerátů je ve stylu :požadujeme flexibilitu, loajálnost, výhodou znalost jazyka atd. blablabla. Flexibilitu si každý představuje jinak. Pokud by po mě chtěli sem tam sobotu, nebo nějakou tu hodinu přesčas tak jsem ochoten to podstoupit, ale pokud je to od rána do večera a každej druhej víkend, protože se nestíhá a tak, tak toto nebudu podstupovat. Byl jsem se ptát u jedné firmy na doporučení po práci. Plat královskej (pro mě), ale od pondělka do pátku mimo bydliště po ubytovnách. Diety se neproplácí, na penzijko se nepřiplácí, stravenky nevedem, auto pod GPS. Tak teď nevím. Je lepší dělat osmičky a mít volný víkendy, sem tam jít na placenej přesčas, když je třeba, za 30 hrubého, nebo rajzovat skoro v padesáti po světě, spát bůh ví kde a domů jezdit v pátek v noci od ponděla za 45 hrubého.Kde je pak soukromej život, odpočinek atd. Sice budu mít pytel zlaťáků, ale žaludeční vředy, játra jak šutr, barák na spadnutí a ženskou s někým na půl. Za pár let se na po kůrkodárce vykašle, odstěhuje se někam do tepla a já abych šel o dům dál. Děkuji nechci. Už jsem to zažil. Budu radši v klidu za 30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bude huř pánové...

 

Kdyz jsem nedavno psal že kamaradka pracuje v Uherskem Hradisti v lekarně za 17 tisic cisteho tak hodne lidi mi nevěřilo.

Tomu věřím,když jsem tu kdysi psal,že i někteří chlapi u nás /v Hradišti/ berou 20 čistého a jsou rádi,že mají práci,někteří si ťukali na čelo.  Tož tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valderek na to kápnul, zdanění práce u nás je fakt masakr. Ono i z toho kila hrubýho měsíčně, ti přijede cca jen 70. A s koblihářem u kormidla lépe nebude (pro pracující).

To je masakr. A i kdyby si chtel dat zamestnanci legalne pekne penize tak proste to je tak silene zdanene, ze se ti to musi jo vyplatit abys to tak delal. A bylo to tak i bez kobliháře i s koblihářem. A nejake dotace na zaměstnance u nas taky moc nejsou takze tak :)

 

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odešel jsem z práce také skoro v padesáti a svět se nezboříl. Během dvou měsíců jsem otočil dvě práce a nakonec klapla ta třetí. Slušné peníze,žádná dřina,plno ženských okolo sebe,co víc si přát. Nebát se jít hledat. Během té anabáze jsem potkal dost lidí co nadávali na peníze,ale když jsem se zeptal proč proto něco nedělají tak odpověd´byla.......tady je klídek,znám to tu a mě ty prachy vlastně stačí.

Tak,že tak,ale nechci to nějak srovnávat ze "skodna" . At´se ti daří a bude líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi ako vsade aj u zvaracov tam rozptyl urcite nejaky bude, ale myslim, ze sa v pojode zhodneme, ze kilo je u zvaraca uz dost a 13 uz zas docela malo.... a vsetko medzi tym je o ochote nieco pre to urobit, nieco obetovat,.... a urcite trochu aj o stasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...