Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

Díky Karle za info. Moje Moony jsou 3570.50, ale jsou to ještě ty s tritiovými indexy. Tuším že stejná reference pak přešla na luminovu. Logo tištěný, tah 1499. Víc nevím :-).

 

Vložka lunety DON, DNN? Co to prosím znamená :-) Stejně tak step dial mi není úplně jasný. Děkuji za případné dovysvětlení. 

Dot Over Ninety, Dot Next to Ninety. Step dial je číselník se "schůdkem" taková soustředná kružnice při okraji indexů. Má ho třeba Akam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jj taky se v tom snažim zorientovat..zkoušel jsem si dát dohromady cosi jako "historie Speedmaster Moonwatch v kostce" (něco podobného vytvořil už Axel na začátku tohoto vlákna). Jak to postupně rostlo, napadlo mě to trochu "učesat" a pověsit na toto vlákno s tím, že to třeba taky někomu pomůže se lépe zorientovat v historii Speedmasterů. Není tam zdaleka vše(dýnka, tahy..), ale to podstatné snad ano..postupně si to doplňuju, upravuju jak na něco nového narazím.. :)

Moonwatch Only zatim nemám, informace jsem vyzobával z dostupných více či méně známých zdrojů na netu. Za případné nepřesnosti se předem omlouvám-budu rád, když upozorníte ;)

 

Speedmaster Moonwatch - .pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to sem taky patří, tak to hodím ještě tady.

 

Vyskočil na mě trailer na film Kůže, kterou nosím a něco mě praštilo do očí  :) Banderas a Moony na ruce. Při zobrazení v plné velikosti jde i poznat, že to je hesalit :)

 

Odkazy na plné rozlišení:

https://lwlies.com/wp-content/uploads/2016/03/the-skin-i-live-in-review.jpg

https://homemcr.org/app/uploads/2011/06/Still-from-The-Skin-I-Live-In-2-e1308573224444.jpg

 

the-skin-i-live-in-review.jpg

 

Still-from-The-Skin-I-Live-In-2-e1308573

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tenhle film jsem viděl před sedmi lety ... hráli ho snad jen týden a ve dvou kinech v česku. Když jsem si kupoval lístky, tak na mě paní dost hleděla. V kině jsme byli s přítelkyní, nyní již ženou, sami dva. Větší úchylárnu jsem fakt nikdy neviděl ... a to že má Moony jsem při tom ani nepostřehl :D

Možná to sem taky patří, tak to hodím ještě tady.

 

Vyskočil na mě trailer na film Kůže, kterou nosím a něco mě praštilo do očí  :) Banderas a Moony na ruce. Při zobrazení v plné velikosti jde i poznat, že to je hesalit :)

 

Odkazy na plné rozlišení:

https://lwlies.com/wp-content/uploads/2016/03/the-skin-i-live-in-review.jpg

https://homemcr.org/app/uploads/2011/06/Still-from-The-Skin-I-Live-In-2-e1308573224444.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, diky za pekny vlakno, jehoz procitanim jsem prijemne stravil patecni vecer! Napada mne otazka, jestli to neni placeny Omegou, protoze po precteni i jen nekolika prispevku dostava clovek chut si nejaky ty Moonwatche co nejdriv poridit...a to prosim pekne i ja, kterej hodinky zadny nemam a zarekl jsem se, ze si ani zadny nikdy kupovat nebudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, diky za pekny vlakno, jehoz procitanim jsem prijemne stravil patecni vecer! Napada mne otazka, jestli to neni placeny Omegou, protoze po precteni i jen nekolika prispevku dostava clovek chut si nejaky ty Moonwatche co nejdriv poridit...a to prosim pekne i ja, kterej hodinky zadny nemam a zarekl jsem se, ze si ani zadny nikdy kupovat nebudu...

Placený Omegou ne, ale můžu ti poslat číslo mého účtu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Uz delsi dobu sleduju, ze spousta z vas, fandu Moonwatchu, ma solidni znalosti o programu Apollo a borcich, co na Mesic litali (napr. Buzz Aldrin ve vlakne Co nosi VIP). Chtel bych doporucit nejaky zazivny cteni - program Apollo, vzpominky kosmonautu atd. Klidne to muzou byt i antikvariatovy kousky. Cim dal vic ujizdim na knizkach, co nejsou "jen" beletrie, obzvlast na moderni historii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakožto zakladatel vlákna, kdy jsem přečetl snad všechno, ti můžu jako nejlepší a velmi čtivou doporučit knížku Eugene Cernana "Poslední muž na Měsíci". Je plná technických detailů, ale zároveň hodně osobní, reflektuje niterní pocity člověka, který si uvědomuje, že je součástí něčeho vyjímečného. :)

 

Sehnat se dá blbě, ale jde to :)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Odkaz na zajímavý článek o snaze společnosti Bulova vyšachovat zahraničního konkurenta spol.Omega a nahradit Speedmastery svými americkými...ve skutečnosti od své švýcarské dceřiné společnosti Universal Gen?ve dodávanými modely chronografů.. :) 

 

https://www.nationalreview.com/2018/10/buzz-aldrin-speedmaster-moonwatch-protectionism/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jakožto zakladatel vlákna, kdy jsem přečetl snad všechno, ti můžu jako nejlepší a velmi čtivou doporučit knížku Eugene Cernana "Poslední muž na Měsíci". Je plná technických detailů, ale zároveň hodně osobní, reflektuje niterní pocity člověka, který si uvědomuje, že je součástí něčeho vyjímečného. :)

 

Sehnat se dá blbě, ale jde to :)

Tady je jich dost, doprava zdarma: https://www.amazon.de/LAST-MAN-MOON-Eugene-Cernan/dp/0312263511/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1546368393&sr=8-4&keywords=the+last+man+on+the+moon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, nakolik je kolega kovaný v angličtině. Já třeba solidně mluvím, ale číst knížku v originále je něco jiného :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nevim jestli už to tady nebylo, ale tohle určitě v tomhle vlákně může být vícekrát:-)

 

Národní museum pro letectví a vesmír, vyhledávání položek Omega :-) 

 

https://airandspace.si.edu/collections/search/Omega

 

Jinak sem narazil na pěknou fotku z Gemini XII Buzz samozřejmě Speedmastery a Jim Lovell (později Apollo 13) nejspíš Rolex GMT Master, prostě dvoje nejlepší hodinky na světě na jedné super fotce:-)

post-13836-0-83402300-1547581091_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz delsi dobu sleduju, ze spousta z vas, fandu Moonwatchu, ma solidni znalosti o programu Apollo a borcich, co na Mesic litali (napr. Buzz Aldrin ve vlakne Co nosi VIP). Chtel bych doporucit nejaky zazivny cteni - program Apollo, vzpominky kosmonautu atd. Klidne to muzou byt i antikvariatovy kousky. Cim dal vic ujizdim na knizkach, co nejsou "jen" beletrie, obzvlast na moderni historii.

Skus pozriet knihy od p. Karola Pacnera. Napriklad Tajny zavod o Mesic. Alebo Antonin Vitek - Stopy na Mesici. Mne sa obe velmi pacili

 

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Trochu spam. Ale zápisky zo sluzobnej cesty v Atenach. Omega butique, moony s hesalitom 4150? po zlave, druhy AD mi spravil cenu 3350?.Samozrejme nezabudol pripomenut aj možnosť nakupu bez bločku... Das ist Grécko. 5 rokov šetrenia na nove moony je na konci. Akurat ma trochu odradza moje mensie zápästie 16.5 - 17cm a nasledujuca hádka s mojou ženou.. 4c872f36d244b90e72592be4afe3ccf2.jpg

 

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...