Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 10 hodinami, Axel napsal:

Predpokladam, ze bude novy tah, strojek (cal. 3861), kosmeticke zmeny ciselniku (font, step dial?).. Vsechno duvod zdrazit, tipuju katalogovou cenu tak 160 - 180 tis :D 

Taky bych to viděl spíš na cal. 3861, kdyby začaly dávat běžně cal. 321, tak by se cena Moonů musela min. zdvojnásobit vzhledem k tomu, že se teď Moony s cal. 321 nabízejí v ČR u AD za 380 tis.  A taky by mne zajímalo, jestli Omega s NASA nějak řeší, jestli dostane případná nová reference kvalifikaci pro lety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si koupil cca měsíc zpět nové hesalit moony u Hanaka a jsem naprosto spokojený. U těchto hodinek ještě dává smysl poměr cena výkon, prostě kvalitní - kultovní hodinky kolem kila po slevě. Nový kalibr mě nezajímá, lepší tah mně nechybí ( jsem spokojený s US 1171) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, gas napsal:

Já si koupil cca měsíc zpět nové hesalit moony u Hanaka a jsem naprosto spokojený. U těchto hodinek ještě dává smysl poměr cena výkon, prostě kvalitní - kultovní hodinky kolem kila po slevě. Nový kalibr mě nezajímá, lepší tah mně nechybí ( jsem spokojený s US 1171) 

Jj mam to stejne. Mesic zpet nove Moony od AD. Jen se safirem a 1863kou.Puvodni Lemanie je ta padesatileta overena legenda. Novy kalibr prinese urcite svoje pro, ale i proti, ale drama bych z toho nedelal, porad se ladi ten samy strojek.. Tah mam origo, “buznatah” jako na Bondovkach🤣 a spokojenost. Moony mi sedi jak hrnec na prdel a jsem zatracene spokojeny parchant!

@Omega steluje 3861 na Moony uz nekolik let. Je to jasny krok. Jde o upravenou Lemanii 1873, resp 61 a 63. Uvidime

The Caliber 3861 uses the Lemania 1873 as its base just like the standard Moonwatch with caliber 1861 and the previous caliber 861. As such, the caliber 3861 is technically, at its core, an 1861 movement, but with a number of changes made to it.

https://millenarywatches.com/omega-caliber-3861/

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Postal80 napsal:

Jj mam to stejne. Mesic zpet nove Moony od AD. Jen se safirem. Lemanie je ta padesatileta overena legenda. Novy kalibr prinese urcite svoje pro, ale i proti. Tah mam origo, buznatah jako na Bondovkach🤣 a spokojenost. Moony mi sedi jak hrnec na prdel a jsem zatracene stastny parchant!

Já si prostě nedokážu představit, že by tam přestali dávat Lemanii! To je legenda navždy spjatá s těmito hodinkami! Nevím, jak by to chtěli udělat, aby navázali plnohodnotně na ten příběh.  Jako jednu z možností bych viděl zachovat stávající model jako klasiku a nový poslat na Měsíc a tím by začal příběh nový, ale s už s trochu jinými hodinkami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Borra napsal:

Já si prostě nedokážu představit, že by tam přestali dávat Lemanii! To je legenda navždy spjatá s těmito hodinkami! Nevím, jak by to chtěli udělat, aby navázali plnohodnotně na ten příběh.  Jako jednu z možností bych viděl zachovat stávající model jako klasiku a nový poslat na Měsíc a tím by začal příběh nový, ale s už s trochu jinými hodinkami...

Pockej pockej pockej. Lemaie davno neexistuje. Stavi ji x let Omega a strojek porad upravuje. I novy 3861 je “Lemania”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega Caliber 3861 Specifications

  • Jewels: 26
  • Frequency: 21600 BPH
  • Technology: Co-Axial escapement, resistant to magnetic fields to 15,000 gauss, hacking seconds, free-sprung balance with silicon balance spring (Si14).
  • Diameter: 37 mm
  • Power reserve: 50 hours
  • Height:6.87 mm
  • Base: Lemania 1873
  • Certification: METAS Master Chronometer
  • Parts: more than 240 components
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Postal80 napsal:

Pockej pockej pockej. Lemaie davno neexistuje. Stavi ji x let Omega a strojek porad upravuje. I novy 3861 je “Lemania”

Já vím, že Lemania neexistuje, ale tomu strojku se tak někdy pořád říká i když ho dělá Omega, nechme se překvapit, co se bude dít, ale ty spekulace mají taky něco do sebe😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Powering the watch is the OMEGA Co-Axial Master Chronometer Calibre 3861 – the most recent update of the legendary Moonwatch movement. It took 4 years to produce a calibre that could achieve Master Chronometer certification, while also matching the dimensions of the previous Moonwatch movement – the 1861.

 

Edit: Ta věta se týká tohoto:

Zatím tedy...

sp-SilverSnoopyAward-31032425002001-feature-Dial.jpg.0c739564b9f239b03fadebfd852105ff.jpg

 

Upraveno uživatelem baza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, baza napsal:

Powering the watch is the OMEGA Co-Axial Master Chronometer Calibre 3861 – the most recent update of the legendary Moonwatch movement. It took 4 years to produce a calibre that could achieve Master Chronometer certification, while also matching the dimensions of the previous Moonwatch movement – the 1861.

 

Edit: Ta věta se týká tohoto:

Zatím tedy...

sp-SilverSnoopyAward-31032425002001-feature-Dial.jpg.0c739564b9f239b03fadebfd852105ff.jpg

 

Jj a je to stara Lemania 1873. 3861 bude 200% novy kalibr modifikovanych Moonu. Tak vida, uz 4 roky ji Omega ladi. Ten Co-Axial Master Chronometer bude bomba! Nebojim se, ze by do Moonu Omega nacpala neco cim si neni tak na tisic procent jista. Vzyd by se Svet posr** 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se kolem toho na internetu hodně mluví a píše. 3861 určitě nahradí stávající 1861 / 1863 v Moonech, já už to beru jako jasnou věc.

Ještě k těm rozdílům...pro mě je tenhle upgrade výraznější než jak tomu bylo v případě cal. 321 -> cal. 861.

Koaxiální krok je velká změna. Je to přepracovaný srdce hodinek. A není to zdaleka jeiný rozdíl. Nově přibývá hacking vteřinovky, free-sprung balance wheel se silikonovým vláskem, 8 nových kamenných uložení. To že je schopen plnit METAS, lehce narostla rezerva chodu, jsou už "jen" důsledky změn.

Já to vnímám jako razatní a zásadní přepracování strojku, které si žádá doba.  "Nemoderní" cal.1863 může důvod, proč si Moony nekupuje víc lidí. I když dost možná je cal. 1863 právě ten důved, proč si tolik chrono-pacošu Moony kupuje. Každopádně jsem rád za svý Moony...tahle změna jim dává možnost na mírný nárůst hodnoty a na přikoupení nových bude času dost. Uvidíme, jaký to bude mít výsledný vliv, která část převáží, pokud vůbec nějaká. Budu to se zájmem sledovat.

Ještě komentář k Lemanii - značka jako taková už sice neexistuje, ale odkaz žije dál v Brequet, který Lemanii v roce 1992 koupil.

EDIT: Taky by mě zajímalo, jak se k tomu postaví NASA...bude recerfitikace, nový výběrko, převezme se Fortis...nebo se vesmírný hodinky přestanou řešit? Ví někdo něco?

 

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to hledal.. V posledni dobe jsem neco malo o kosmickym programu precetl.

Ale neco jako vyjadreni NASA k vyse uvedenemu, jako novy vyberko, recertifikace Moonu a spol, ani slovo.. To jsem nikde jeste nenasel. Moony jsou stale jedine certifikovane casomiry pro Kosmicky program. @A uprimne, myslite si, ze v NASA pracuje banda magoru, jako jsme my, kteri hlidaji jen to kdy Omega vypusti do sveta jaky kalibr?! Ja myslim, ze o tom ani netusi. 🤣🤪

:tomcat:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Postal80 napsal:

Uz jsem to hledal.. V posledni dobe jsem neco malo o kosmickym programu precetl.

Ale neco jako vyjadreni NASA k vyse uvedenemu, jako novy vyberko, recertifikace Moonu a spol, ani slovo.. To jsem nikde jeste nenasel. Moony jsou stale jedine certifikovane casomiry pro Kosmicky program. @A uprimne, myslite si, ze v NASA pracuje banda magoru, jako jsme my, kteri hlidaji jen to kdy Omega vypusti do sveta jaky kalibr?! Ja myslim, ze o tom ani netusi. 🤣🤪

:tomcat:

Taky myslím, že nový model Moonů NASA řeší o dost míň než my, jestli vůbec. To by mělo být spíše v zájmu Omegy, ale ani tam určitě nedělají žádní pitomci, takže ať už z toho vyleze cokoliv, myslím, že se to bude prodávat dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že většina zákazníků bude řešit nový strojek. Ano, je pár fanoušků, kteří to ocení, ale jaké procento kupujících tvoří? Nevím, nedokážu posoudit. Běžný kupec řeší značku, design, cenu. Koaxiální krok je pro něj sprosté slovo :D Z druhé strany, jaká je cílová skupina pro moony? Kdo si dnes kupuje hodinky s manuálním natahem, který navíc vydrží sotva dva dny. Je tam hodně proměnných, mě třeba nový strojek nemůže donutit k výměně a koupi dražších hodinek, když starý léta funguje skvěle a design je prostě kultovní. Každopádně bude zajímavé, jak se s tím omega, a trh popere :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se kolem toho na internetu hodně mluví a píše. 3861 určitě nahradí stávající 1861 / 1863 v Moonech, já už to beru jako jasnou věc.
Ještě k těm rozdílům...pro mě je tenhle upgrade výraznější než jak tomu bylo v případě cal. 321 -> cal. 861.
Koaxiální krok je velká změna. Je to přepracovaný srdce hodinek. A není to zdaleka jeiný rozdíl. Nově přibývá hacking vteřinovky, free-sprung balance wheel se silikonovým vláskem, 8 nových kamenných uložení. To že je schopen plnit METAS, lehce narostla rezerva chodu, jsou už "jen" důsledky změn.
Já to vnímám jako razatní a zásadní přepracování strojku, které si žádá doba.  "Nemoderní" cal.1863 může důvod, proč si Moony nekupuje víc lidí. I když dost možná je cal. 1863 právě ten důved, proč si tolik chrono-pacošu Moony kupuje. Každopádně jsem rád za svý Moony...tahle změna jim dává možnost na mírný nárůst hodnoty a na přikoupení nových bude času dost. Uvidíme, jaký to bude mít výsledný vliv, která část převáží, pokud vůbec nějaká. Budu to se zájmem sledovat.
Ještě komentář k Lemanii - značka jako taková už sice neexistuje, ale odkaz žije dál v Brequet, který Lemanii v roce 1992 koupil.
EDIT: Taky by mě zajímalo, jak se k tomu postaví NASA...bude recerfitikace, nový výběrko, převezme se Fortis...nebo se vesmírný hodinky přestanou řešit? Ví někdo něco?
 
Súhlasím s tebou, hoci podľa mňa sú Moony ako hodinky kategória sama pre seba. Práve preto su podľa mňa jedinečné na svete. Aj preto si nemyslím, že upgrade strojčeku bude cesta k zvýšeniu predajných čísiel. Zvýšeniu predajných čísiel bude podla mna brániť zvýšená cena.

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Postal80 napsal:

 @A uprimne, myslite si, ze v NASA pracuje banda magoru, jako jsme my, kteri hlidaji jen to kdy Omega vypusti do sveta jaky kalibr?! Ja myslim, ze o tom ani netusi. 🤣🤪

Jsem si skoro jistej, že skupina lidí v NASA zodpovědných za nakupovaný materiál nebude žádná banda hipíku. Omega jakožto dodavatel je povinnen informovat o sebemenších změnách produktu - tak to chodí i v mnohem méně striktně kontrolovaných odvětví než je dobývání vesmíru. Bude na příslušném oddělení NASA, zdali vyhodnotí ty změny jako důvodné k recertifikaci. Skoro bych tipoval, že Omega k tomu přistoupila iniciativně a příslušné testy již v rámci marketingové strategie na své náklady provedla. Kdo by taky chtěl ztratit status jediných hodinek pro EVA? Ale jsou to z mé strany jen dohady.

 

před 1 hodinou, gas napsal:

Z druhé strany, jaká je cílová skupina pro moony? Kdo si dnes kupuje hodinky s manuálním natahem, který navíc vydrží sotva dva dny....

Podle mě jsi to právě trefil. Jak velký procento lidí si koupí Moony, se všema jejich nevýhodama, protože to jsou hodinky které to zvládly na Měsíc a zpět? Možná jsem naivní, ale myslel bych si, že procento lidí, který si koupí chrona s manuálním nátahem za 100k+ jen protože to jsou pěkný hodinky, aniž by si o tom něco zjistili...zas tak velké nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasim s Adamossem, ze Omega by urcite recertifikaciu zatiahla so svojho vrecka a ze aj samotny kaliber 3861 bol od zaciatku navrhovany tak, aby tie brutalne testy hodinky "prezili". Pokial su klebety o nahradeni jedneho kalibru druhym, obavam sa, ze cena pojde hore vyraznejsie, ako cakame. 

Urcite vsetci s napatim ocakavame, co sa stane :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...