Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

No vzhledemk tomu, ze chrona s kalibrem 3330 zacinaji na nejakych 150k a s co-axial master jsou cca od 200k vys, tak bych moony s novym co-ax kalibrem vyvijenym pres 4 roky odhadoval urcite pres tech 150, mozna i vys.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co jsem pochopil, tak NASA často používá zastaralá řešení, jejichž spolehlivost je ale prověřená časem. Takže je otázka, jestli i kdyby Omega sama provedla dané testy, jak by se na to NASA dívala. V dnešní době už totiž podle mě bude plná prdel výrobců, kteří by zvládli vyrobit nové hodinky, které testy projdou.

Taky může Omega do NASA dodávat pořád se starým strojkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preto musi byt Omega velmi opatrna, aby neurobila krok, ktorym by "zdegradovala" to, co od sestdesiatych rokov vdaka Speedmasteru vybudovala. Ved si to tu povedzme otvorene, ze Moony su jedinym modelom, ktory uznavaju aj cistokrvni "haute horology" uzivatelia, ci "zatrpknuti Rolex users"... Proste tie hodinky su ozajstnou legendou. Prave preto sa mi klebetam o zamene kalibru jednoducho nechce verit. Novy model - ok - ale koniec stareho dobreho 1861? Som skepticky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Tichus napsal:

V dnešní době už totiž podle mě bude plná prdel výrobců, kteří by zvládli vyrobit nové hodinky, které testy projdou.

Taky může Omega do NASA dodávat pořád se starým strojkem.

Na tom něco bude...dnes už nění takový kunšt vyrobit hodinky, které to ustojí. Omega to musí vědět a bude v jejich zájmu, aby ten příběh pokračoval...je klidně možný, že si ten product placement prostě u NASA nějakým způsobem "koupí".

Nechce se mi věřit, že by Omega přistoupila na to, že by dál dodávala současnou referenci do NASA a do prodeje pro masy by tlačila novou. To by museli přiznat, že to co prodávaj už není to stejný, co lítá do vesmíru - takže by ztratili ten marketingový efekt. Tutlat to by byl hooodně velký risk...v dnešní době, kdy se všechno provalí, by si to myslím jen tak někdo nelajznul.

No uvidíme co ukáže čas...každopádně tahle diskuze mě baví. Je krásný, jak tu se vší vážností řešíme takovou kravinu :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Kristian.nov napsal:

Možná jen blbě koukám, ale strašně dlouho sem je neviděl... Máš nějakou novější fotku s nimi? Z posledních dvou let třeba?

Ten clanek je z 22. cervna 2019 ;

After 50 Years, This Is Still The Only Watch That Can Go Into Space

The Omega Speedmaster Professional Moonwatch is the only watch that can go on EVA missions, says former NASA engineer James Ragan.

NASA je verejna organizace, ktera se musi ridit americkymi zakony. Tim chci rici, ze pro EVA aktivity nebyly nikdy oficialne schvalene jine hodinky nez Moony. 
 

@no jo, jenze ta tvoje otazka je vlastně dobra.. Na fotkach z posledni doby / par let urcite / jsem nevidel na ruce kosmonautu nic jineho nez zastarale X-33. Samozrejme uvnitr raketoplanu. Pro volny pohyb ve vesmiru  - jen nejake digitalni pristroje na zapesti kosmonautu.. 
Tim nechci nic rici, protoze to nevim. A na netu nic ofiko neni. Jen potvrzuji, ze Moony jsem pro EVA dlouho nevidel. Ono je si treba uvedomit, ze Moony byly jednou pro vzdy spojeny s Apollem a mesicem. Co ted po nich chceme, aby pristaly na Marsu? Mozna to chce Omega👍 a proto novy kalibr s Co-Axialem 🤣.

pro Omegu je to urcite vyhodny marketing. Ja si myslim, ze NASA to hodne!!! necha na ni.. ta ma jine starosti, nez vyberove rizeni pro hodinky. V prve rade finance a financovani celeho vyzkumu. Jestli se jen trochu zajimate. Proto spousty soukromych investoru pod zastitou NASA. 
Proc je to vyhodne? Protoze potom pujde debil, jako ja, vyhodi bez mrknuti oka 200 litru za nove Moony a jeste bude zase straaaaasne spokojeny👍

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo jestli je někdo nosí tak Rusové, kteří na ně zřejmě přešli od Fortisu, ale u Amíku vidět nejsou... Že mají pořád jediný certifikaci, vím, ale realita je asi taková, že se přechází od hodinek na nějaký počítače na rukou... Asi jako potápěči no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Kristian.nov napsal:

Jojo jestli je někdo nosí tak Rusové, kteří na ně zřejmě přešli od Fortisu, ale u Amíku vidět nejsou... Že mají pořád jediný certifikaci, vím, ale realita je asi taková, že se přechází od hodinek na nějaký počítače na rukou... Asi jako potápěči no...

A dyt vite jako to bylo s Apollem13. Technika zradila - malem vsichni umreli. Vybuchla kyslikova nadrz a bylo vymalovano. Pristroje nefungovaly a dochazel kyslik. Jemna mechanika, Moony na ruce presne odecetly zazeh motoru a tak Omegy vsem zachranily zivot. Od te doby se maji kosmonauti spolehat i na jemnou mechaniku - hodinky, kdyby opet doslo k selhani zarizeni a pocitacu. A pohadky je konec, .. .. jenze tohle se opravdu stalo. A tahle pohadka je NASY. @dobra prace Adamossi - Moony jsou stale ve vesmiru! A to je fakt👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, brownwld napsal:

muj tip na novy Moony:

3961, novej tah,  krabice a ty serepeticky okolo mozna malinka uprava.

Cena tipuju tak 160.

Myslel jsi 3861 a 160 za Haselit?! 😅. Dle meho je ted cena Moonu hodne nizka. Podivejte se o jakych hodinkach se bavime a ted se podivejte na konkurenci, a hodinky bez historie. A ted ty ceny srovnejte. Za me dve kila se safirem uplne easy.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to bude tak, že vyjedou s Moonama s cal. 3861 a jestli to budou znovu verze s hesalitem a druhá se safírem jako je to teď, tak bych typoval hesalitky 165 - 170 tis a se safírem kolem 190 tis. 

Mimochodem podle toho, co tady řešíme (baví mě to) tak už mi připadá, že diskuze o Moonech už není diskuze ale diagnóza😃

A co se týká toho, v čem bude nová verze dodávaná, mě by vůbec nevadilo, kdyby balení, ve kterém se budou nové dodávat bylo úplně jiné a na aktuální Moony by se vzpomínalo jako na ty s krásným kufrem... Já vím, asi to pro spoustu z Vás není důležité, ale pro mě je to balení součástí hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...