Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 17 minutami, miguel napsal:

Chlapi, velke sorry za offtopic, ale musim sa spytat: Je nejaky rozdiel v Moonoch s hesalitom a zafirom z hladiska hmotnosti hodiniek a ako "sedia" na ruke? Kdesi som cital, ze pocit z nosenia Moonov s hesalitom je uplne iny, vraj su tie hodinky lepsie vyvazene ako zafirovy sendvic. Je to pravda, alebo dristy?

K teme: 

Mozem len ticho zavidiet tym, ktori budu mat noveho Snoopyho - chlapi, ste borci!

 K cenovemu rastu poviem len tolko - mrzi ma, ze sa Omega vybera cestou Rolexu a za kazdu cenu chce z Moonov vytrepat co najviac prachov. Ved si len pozrime vyvoj cien za posledne tri - styri roky: +30% s prstom v nose... Viem, viem, je to luxusny tovar, vyrobca to nerobi pre charitu, ale ak ceny takto porastu, vela srdciarov si Moony nebude moct dovolit... A to je skoda... Aspon s ich dostupnostou to nie je zle, aj ked Snoopy nam naznacuje, ze vietor fuka od zlatej korunky na ciferniku....

 

Já měl hesalitové Moony a teď mám safírové a co se týká pocitu na ruce, tak mi to příjde podobné, akorát tím, že mám teď ten safír, tak jsem klidnější při nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, zhrado napsal:

Ja sa na Moony ešte len chystám, tak mám dve otázky. Ako je to s lumi, vydrží až do rána pri bežnom nosení? A aká je zhruba presnosť? Díky

Svoje mam 4 roky, mam rad dobru lumi a na moonoch sa da odcitat aj nad ranom.

Presnost uz nesledujem, prve dva roky som sledoval, robili mi standardne plus 4s bez ohladu ci som ich nosil, alebo nie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si koupil první moony safir, prodal jsem je hned po vybalení :D a šel teď do obchodu znova, ale pro hesalit. Důvod? Ten bílý okraj safiru, chybějící klenuti a hlavně, cifr je na hesalit prostě jiný, černejší. Nakonec jsem rád i za plné dynko. Ale tohle je subjektivní, já to měl takto. Každopádně jsem nadšený, pomohl i tah 20-16. Teď už jen vydržet, než přiletí pejsek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zhrado napsal:

Ja sa na Moony ešte len chystám, tak mám dve otázky. Ako je to s lumi, vydrží až do rána pri bežnom nosení? A aká je zhruba presnosť? Díky

Presnost pocitej klidne i kolem 5ti vterin, zalezi vsak na naladeni. Na sviceni do rana si porid jiny hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony si asi nikdo nekupuje kvuli lumi nebo presnosti.. Pro me jsou u nich dneska hlavni jine atributy..  Rozhodne tam patri originalni design a celkova vyvazenost, skvela a dloha historie, pribeh, univerzalnost, zkratka je to jedna z ikon hodinkoveho sveta. Nahoru temer nesmrtelna strojovna... Maji i minusy jako debilni tah, prilis nizkou korunku (spatne se mi natahuji), taky ciselnik by snesl tmavsi ton cerne, konecne lumi by mohla byt silnejsi., to by taky potesilo.. Jo, muze byt, ale nejak jim to vsechno vlastne rad odpoustim 😉 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, marecenator napsal:

Tak to taky nevim a rad se necham poucit, diky

Myslenku sloupkoveho kola ( columm wheel ) na rozdil od pakoveho mechanismu zavedla spolecnost Valjoux v 7750. V podobe, ve ktere ji zname ted - spolecne s vertikalim ulozenim ( tento system zabranuje poskozeni mechanismu stopek ) ji zacala pouzivat nejprve spolecnost Longines. Postupne toto reseni zacaly pouzivat i nejluxusnejsi znacky jako PP, VC, ale i Rolex ve svych inhosech. Tudor do 2017 nemel vlastni strojek a od nejakeho roku 2004 spolecne s Breitlingem “pracoval” ( jejich spoluprace - vypomoc trva neoficialne mnohem dele!!) na pouziti znacne upravene ETY. Z ni tedy vyvinuli B01. Nutno uznat, ze vsechny komponenty strojku 90% si v dnesni dobe fa vyrabi sama. 

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, miguel napsal:

Chlapi, velke sorry za offtopic, ale musim sa spytat: Je nejaky rozdiel v Moonoch s hesalitom a zafirom z hladiska hmotnosti hodiniek a ako "sedia" na ruke? Kdesi som cital, ze pocit z nosenia Moonov s hesalitom je uplne iny, vraj su tie hodinky lepsie vyvazene ako zafirovy sendvic. Je to pravda, alebo dristy?

Nevím to jistě, ale myslím, že varianta safír sendivč je tlustší - právě kvůli safíru dole. Že to jinak vypadá, o tom už se tady napsaly slohy :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, AdaMoss napsal:

Nevím to jistě, ale myslím, že varianta safír sendivč je tlustší - právě kvůli safíru dole. Že to jinak vypadá, o tom už se tady napsaly slohy :-).

Adame mě to příjde stejný a jestli tam v tloušťce nějaký rozdíl je tak naprosto minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Postal80 napsal:

Myslenku sloupkoveho kola ( columm wheel ) na rozdil od pakoveho mechanismu zavedla spolecnost Valjoux v 7750. 

Rád bych uvedl na pravou míru, že se sloupkovým kolem chronografu jako první přišla společnost Longines, a to v roce 1878. Strojek Valjoux 7750 sloupkové kolo nemá.

Zdroj

 

longines1.jpg

longines2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, PavelK napsal:

Rád bych uvedl na pravou míru, že se sloupkovým kolem chronografu jako první přišla společnost Longines, a to v roce 1878. Strojek Valjoux 7750 sloupkové kolo nemá

 

Záměr v dohledné době nabídnout mechanický chronograf se sloupkovým kolem značka Longines avizovala již předloni v Basileji, teprve nedávno ale očekávanou novinku oficiálně uvedla. Pojďme si tedy hodinky, s příznačným názvem Column-Wheel chronograph, blíže představit.

Hodinky jsou postaveny na základech in-house strojku L6882.2, který značka připravila ve spolupráci s největším výrobcem hodinkových strojů, společností ETA (interní označení kalibru je A08.231). Jde tedy o mechanický strojek s automatickým nátahem, s komplikací chronografu a datumovkou. Na rozdíl od běžnějších kalibrů se stopkami (nelze nezmínit legendární ETA Valjoux 7750) ale modul chronografu nevyužívá pákového mechanismu, ale právě sloupkového kola (column wheel).
 

promin spolecnost Longines ve spolupraci s ETou. O tom, ze Longines zavedl jako prvni jsme ale psal. Navic jsem ale mluvil o chronografu s datumem jako je v “modernich strojcich.”

@Chtel jsem rict neco jineho, Breitling sice stavi “inhouse” - meritko je vyroba vlastnich komponent a spol, ale NENI to jeho napad. Kdyz uz o me nekdo pise jako o haselitovi a ze to mam pomotane!! Kvuli preklepu
Myslel jsem si, ze to je diskuzni forum gentlemanu - ne fuckebook kde se chodi nekdo urazet. Myslel jsem si, ze tady nas to ma navzajem obohacovat..

Diky za upresneni PavelK. Diky👍

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jeste upresneni : 7750 je pouze zaklad. 

The ETA Valgranges A08.L01 is a column wheel chronograph watch movement developed for Longines 

Column wheel chronographs have traditionally been preferred to cam switching chronograph movements due to their smooth operation and perceived exclusivity. However, the world's leading automatic chronograph movement, the Valjoux 7750 family from ETA has proven very popular, reliable, and affordable. In 2006, ETA created a new family of larger movements for OEM use. The family, called Valgranges, is based on the Valjoux 7750, though not all movements are chronographs. These saw modest adoption, but were not as popular as anticipated, especially in high-end watches.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, AdaMoss napsal:

Je to zvlaštní, měl jsem za to, že Rusové jedou na Fortisech. Byl venku i někdo za NASA?

Ruská dvojice otevřela poklop přechodové komory vedoucí do volného vesmíru v 16:12 SEČ. Původní plány zmiňované ruskou státní korporací Roskosmos i americkým úřadem NASAhovořily o tom, že mise začne již v půl čtvrté odpoledne našeho času.
K ISS v úterý ráno navíc dorazili čtyři astronauti na palubě vesmírné lodi Crew Dragon vyvinuté soukromou společností SpaceX. Jde o první plnohodnotnou misi vesmírného plavidla vlastněného soukromou společností, na níž se podílí NASA. Přiletěli Američané Shannon Walkerová, Victor Glover a Michael Hopkins a jejich kolega z japonské kosmické agentury JAXA Soiči Noguči.

Slo o mezinarodni akci, tzn s ucasti NASA. O soukromych investorech a jejich spolupraci s NASA jsem psal vyse. NASA je statni instituce, spoluprace s “nezavislymi investory” je cim dal tim castejsi. Stale jde o investici do vesmirneho vyzkumu. 
O vzajemne provazanosti a spolupraci mezi Roskosmos a NASA toho uz byly napsany stohy. V dnesni dobe uz nelze spolupraci preruzit. Pise se o tom jiz od 2014.

jeste jedno info ;

Novou čtveřici obyvatel mezinárodní stanice tvoří astronauti NASA Shannon Walkerová, Victor Glover a Michael Hopkins a jejich kolega z japonské kosmické agentury JAXA Soiči Noguči. Na jaře by je měli nahradit další čtyři astronauti, kteří se mají do vesmíru opět vydat v lodi společnosti SpaceX.

"Nemůžeme se dočkat, až budete na palubě," přivítala čtyřčlennou posádku Američanka Kate Rubinsová, která je na ISS spolu s ruskými kosmonauty Sergejem Ryžikovem a Sergejem Kuděm-Svěrčkovem od poloviny října

Zdroj: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/technika/kosmicka-lod-crew-dragon-zvladla-prvni-plnohodnotnou-misi-pristala-u-iss.d31b131e/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...