Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevím přesně jakou má tahle informace spojitost s tím, na co jsem se ptal :-).

Je jasné, že ISS je mezinárodní projekt...ma to koneckonců v názvu. To nijak nesouvisí s tím, co tady řešíme: Jaký hodinky si ta která agentura zvolí jako standardní součást výstroje (ať už pro běžnou činnost nebo pro spacewalk). Pochopil jsem, že včera byli venku Rusové a Moony měli. Nicméně to že Moony nosí venku Rusové z Roskosmosu neznamená, že je nosí i Amíci.

Viděl někdo v poslední době američany venku s Moonama? To je oč tu běží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, AdaMoss napsal:

Nevím přesně jakou má tahle informace spojitost s tím, na co jsem se ptal :-).

Je jasné, že ISS je mezinárodní projekt...ma to koneckonců v názvu. To nijak nesouvisí s tím, co tady řešíme: Jaký hodinky si ta která agentura zvolí jako standardní součást výstroje (ať už pro běžnou činnost nebo pro spacewalk). Pochopil jsem, že včera byli venku Rusové a Moony měli. Nicméně to že Moony nosí venku Rusové z Roskosmosu neznamená, že je nosí i Amíci.

Viděl někdo v poslední době američany venku s Moonama? To je oč tu běží.

Japonsky kosmonaut z JAXA ma na ruce Moony, protoze to je cele pod zastitou NASA. Hadam. 
Uz jsem psal, u Amiku jsem videl na ruce jen pocitace. Je to stranku, dve zpet. Takze ja bohuzel nemohu potvrdit

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sa to tu preberalo x krát. Oficiálne hodinky na ISS sú X-33 a pre EVA Moony. Jeden rus ich mal pod rukavicou, druhému vybehli von. Amíci mali nedávno pri EVA hodinky schované pod takou krytkou. Niekde tu už bola aj fotka. Plus majú každý na ISS osobný pc, ktorý monitoruje životné funkcie. A plus má niekto svoje osobné hodinky. Ale tých je minimum a nič extra som si nevšimol, že by mali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem či ich stále a vždy používajú aj pre EVA...

Keď sa obliekajú tak to moc nevidno, ale v 2:07:50 a pár sekúnd potom sa zaleskne displej https://youtu.be/DVSbU48fCCE?t=7671

Tu iní astronauti na fotke https://earthsky.org/upl/2020/06/Screen-Shot-2020-06-29-at-9.27.48-AM-e1593437325214.png

Upraveno uživatelem Srnka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že tohle vlákno se zájmem už sleduju pár dní a nejlepší na tom všem je, že o žádných jiných se nikdy takhle diskutovat nebude a vlastně asi ani nedá. To je součást legendy jménem Moony. Co se týče nových, jejich parametrů, ceny a dalšího, se necháme překvapit(otázkou je, kdy to příjde) a stejně tak i jak se k tomu postaví sekundární trh se současným modelem. Bez ohledu na pocity, co jsou ty pravý Moony, respektive potomek v linii, by pro mě změna strojku rozhodně nebyl důvodem k upgrade, tuplem při cenovce +40%...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Karussell napsal:

Musím říct, že tohle vlákno se zájmem už sleduju pár dní a nejlepší na tom všem je, že o žádných jiných se nikdy takhle diskutovat nebude a vlastně asi ani nedá. To je součást legendy jménem Moony. Co se týče nových, jejich parametrů, ceny a dalšího, se necháme překvapit(otázkou je, kdy to příjde) a stejně tak i jak se k tomu postaví sekundární trh se současným modelem. Bez ohledu na pocity, co jsou ty pravý Moony, respektive potomek v linii, by pro mě změna strojku rozhodně nebyl důvodem k upgrade, tuplem při cenovce +40%...

Nevím, jak k tomu přistupují kupující v jiných zemích, ale když to vztáhnu na nás(hlavně asi zde na fóru), tak si myslím, že bude nejvíc záležet na tom, jak se k tomu případnému novému modelu postaví NASA a další agentury, protože jestli dostanou certifikaci pro lety, tak ať bude uvnitř hodinek cokoliv, tak je myslím všeobecně uznáme jako další Moony. Kdyby to tak nebylo, tak si myslím, že už to prostě Moony nebudou. Já myslím, že tu certifikaci dostat musí, kdyby ne a zároveň by se přestaly dělat ty co se dělají momentálně, za mne by to byl konec příběhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, zhrado napsal:

Odpoveď je možno na tretej strane tohoto vlákna skoro úplne dole. :)

Ten príspevok je už dosť starý a aj staromódna NASA sa vyvíja :)

Nemôžem si pomôcť, ale na tých obrázkoch vidím malý displej na neintegrovanom remienku a žiadne Moony... Obidva obrázky sú z výstupov v 2019.

 

Screenshot_20201120_174405.jpeg

Screen-Shot-2020-06-29-at-9.27.48-AM-e1593437325214.png

Upraveno uživatelem Srnka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, mala oprava...

X33 je oficialne kvalifikovana na pouzitie vo vesmire, ale nie priamo na EVA. Aj ked si ju niektori pripinali pocas EVA, oficialne sa pouzivaju (zatial) iba Moony.

Zvysok plati. Tzn. ze ESA X33-ko oficialne povazuje za hodinky do vesmiru...

@AdaMoss Z informacii, ktore mam, je X33 pripravena na pouzitie vo vakuu. Takze teoreticky by  ta baterka mohla EVA vydrzat.

Info tu: http://www.collectspace.com/news/news-121514a-omega-x33-skywalker-speedmaster.html

Este dodam, v ramci sirenia osvety, ze NASA v ziadnom pripade "nesla do butiku a kupila zopar hodiniek". Vsetko prebiehalo v ramci oficialnej verejnej sutaze, do ktorej sa prihlasila medzi inymi aj Omega. Nejake podrobnosti napr. tu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...