Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mel jsem oboje a ten nepatrný rozdíl je jen ve sklicku, dynko mi přišlo stejný a pouzdra tuplem. Mám teď dvě starší reference, jednu s pruhledem a jednu bez, muzu to jeste znova přeměřit. Budete se ale možná smát - moje moony s pruhledem maj hesalit a ty druhy s pevným dynkem maj safir :D

Je možný ze gravir vs safir maj jiný frikcni vlastnosti a po zápěstí jinak “lítá” :) ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co jsem dohledal byl hesalit u staré reference 14,3mm a safír 13,7 mm.

U nové reference je to hesalit 13,58mm a safír 13,18mm.

Kdysi jsem myslím někde četl, že je to dáno právě dýnkem, protože hesalitky mají pod dýnkem ještě antimagneticke pouzdro z měkkého kovu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, feltharg napsal:

Mel jsem oboje a ten nepatrný rozdíl je jen ve sklicku, dynko mi přišlo stejný a pouzdra tuplem. Mám teď dvě starší reference, jednu s pruhledem a jednu bez, muzu to jeste znova přeměřit. Budete se ale možná smát - moje moony s pruhledem maj hesalit a ty druhy s pevným dynkem maj safir :D
 

Chapu to dobre, zes ty dynka mezi hodinakma prehodil? Vono by bylo totiz bylo zajimavy zmerit ty samotny dynka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co jsem dohledal byl hesalit u staré reference 14,3mm a safír 13,7 mm.
U nové reference je to hesalit 13,58mm a safír 13,18mm.
Kdysi jsem myslím někde četl, že je to dáno právě dýnkem, protože hesalitky mají pod dýnkem ještě antimagneticke pouzdro z měkkého kovu...
 

Presne tak, je tam dodatkova antimagneticka tieniaca vlozka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Seamaster napsal:

Chapu to dobre, zes ty dynka mezi hodinakma prehodil? Vono by bylo totiz bylo zajimavy zmerit ty samotny dynka.

Nene měřil jsem celý hodinky. Přehodit dýnka mě nenapadlo. Ale na základě příspěvku @Kristian.nov jsem to měl asi v hlavně uložený obráceně :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu to dobre, zes ty dynka mezi hodinakma prehodil? Vono by bylo totiz bylo zajimavy zmerit ty samotny dynka.

Ne. Obojí je z fabriky. Ale je pravda ze ty s plným dynkem nejsou klasicky moony, ale moonphase.

Teď jsem na to Koukal a to plný dynko je rozhodne tlustší, jak rámeček hned u pouzdra, tak pak ten zkosenej rafek. Plus gravir z toho opravdu čouhá...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, feltharg napsal:


Ne. Obojí je z fabriky. Ale je pravda ze ty s plným dynkem nejsou klasicky moony, ale moonphase.

Teď jsem na to Koukal a to plný dynko je rozhodne tlustší, jak rámeček hned u pouzdra, tak pak ten zkosenej rafek. Plus gravir z toho opravdu čouhá...

A-ha, no moonphase je ale mimo hru, to pouzdro samotny bude vyssi nez klsicky moony, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Seamaster napsal:

A-ha, no moonphase je ale mimo hru, to pouzdro samotny bude vyssi nez klsicky moony, ne?

to se zda jako jednoducha otazka, ale je to slozity... musel bych mit v ruce jeste minimalne jedny spravny hodinky abych to mohl dopocitat :D

Jinak internet rika, ze na vysku maj mit 14,5mm, ja jsem nameril cca 14,15-14,20mm. Ale pouzdro jako takovy se strasne blbe porovnava. Z bocniho profilu je videt, ze luneta z masiviho zlata je.... masivnejsi :D a mozna ze "predek" je celkove trosku vyssi - precejenom na tom cifru je sedum rucicek plus otacejici se moon disk, tak treba potrebovali vyhnat do tloustky i predek.

Problem je, ze bez totalni rozborky se to meri dost blbe (to samotny pouzdro), ale lidsky oko je schopny rozdily docela dobre poznat. To ale narazi na zasadni vec - oba moje kusy jsou lesteny, sice jen malinko, ale uz nelze spolihat na to, ze kontury jsou stejny, jak odesly z fabriky. A kontury zkreslujou nejvic. Navic maj mezi sebou cca 10 let rozdil a vsichni vime, ze drobne odchylky ve tvarech pouzder behem casu byly.

Osobne si myslim, ze udelat novy pouzdro jenom kvuli moonphase se chlapcum z omegy urcite nechtelo (resp by to asi nacenili jinak) a pouzili to, co bylo. Tomu taky odpovidaj ty navrtane dva pushery na fazi a datum primo v hrane pouzdra :D vypada to ftipne. A myslim, ze mezi nejakejma verzema i ta jedna dirka malinko cestovala. Stejne tak si myslim, ze vicko bude normalni vicko klasickych rozmeru z hesalitek. Podle mne je za tim ciste lenost/nepozornost...

PROC BY JINAK NA SAFIROVKY LZIVE UVADELI, ZE JE TO NASA CERTIFIED :D 

Mam uz dlouho v hlave zalozeni vlakna o, mirne receno, "zavadejicich" informacich na moonech a tohle je jeden ze dvou horkych kandidatu. Zkuste si tipnout, co je ten druhej ;)

Posledni vec - dost bych se zameril predevsim na pozici direk na stezejky, ty maj na nositelnost na zapesti daleko vetsi vliv, nez nejaky dynko :D

P.S. Byl by zajem o samostatny vlakno o moonphase moonech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, feltharg napsal:

.....

PROC BY JINAK NA SAFIROVKY LZIVE UVADELI, ZE JE TO NASA CERTIFIED :D 

Mam uz dlouho v hlave zalozeni vlakna o, mirne receno, "zavadejicich" informacich na moonech a tohle je jeden ze dvou horkych kandidatu. Zkuste si tipnout, co je ten druhej ;)

Posledni vec - dost bych se zameril predevsim na pozici direk na stezejky, ty maj na nositelnost na zapesti daleko vetsi vliv, nez nejaky dynko :D

P.S. Byl by zajem o samostatny vlakno o moonphase moonech?

Tak s dovolením to zkusím - First and only watch worn on the Moon ?:D 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, feltharg napsal:


Ano, samozřejmě mas zlatyho bludistaka ;) akorát jsem “only” bohužel už pustil...

🥳 

Moc bych se do rozboru ale nepouštěl, to by tu začal flame... Na mě je těch náhod až moc, ještě když Bulova se snažila Omegu vyštípat a nahradit.. No raději bez komentáře :rolleyes:

 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dorazil Flatlink od Uncle Seiko... 

Dlouho jsem se rozhodoval jestli mám vzít celobroušenej nebo leštěné krajní dílky. Pak jsem si cca měsíc, co jsem čekal než dorazí, nadával, že sem měl vzít ten leštěnej:-).

Ale nakonec sem spokojenej, i ten celobroušenej háže krásný odlesky. A potvrzuje Moonům status toolů.

 

První dojmy byly trochu rozpačité, mám rád plechový spony, ale tahle se zdá jak od Vostoků. Funkčně je ale bezvadná, nikde nechrastí, nekouše, snadná klasická regulace...

Tah exceluje především v pohodlnosti, to je opravdu paráda.

 

Pozor možná kdo máte silnější ruku, já mám cca 18,5 cm a nemusel jsem odebírat žádný článek tahu, jen jsem mikroregulaci dal na nejmenší. Tak možná chlapáci s rukou nad 20 by mohli mít problém... 

 

Cena se díky výpalnému přiblížila ke 3 000,- Kč což už je možná dost, na druhou stranu když je miluješ, dopřeješ jim každou pičovinu... 🙂

 

 

 

P1210001.JPG

P1210012.JPG

P1210011.JPG

P1210002.JPG

P1210013.JPG

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super. Mě US dorazilo v úterý 🙂 Bral jsem jak flatlink, tak 1171 a ten jsem dal na nové Ed White (není to úplně čisté, ale jsem s tím OK). Za ty peníze, super služba. A v mém případě bez výpalného...

D97B3D83-C44A-4635-B340-EC673E43CCA4.thumb.jpeg.e968cbb581000a698e80fc571b859210.jpeg

Upraveno uživatelem Vjace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...