Jump to content

World of Speedmaster Moonwatch

Jarett
 Share

Recommended Posts

Moony jsou nesmrtelný, u nich vedle nešlápneš. Sice to natahování je pro denní nošení otrava, ale tikají krásně to jo. Hesalitu se neboj, přeleštíš ho snadno capecodem ;-)

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jsem si dnes na zatmění Měsíce vzal měsíční hodinky, ale místo zatmění přišla bouřka. Tak že zatmění bylo totální přes 2/3 oblohy... Vidět nebylo nic... :frusty:

Chtěl bych se tímto zeptat všech, co sem nahlédnou. jestli nemají třeba nějaké kloudnější fotky ze včerejšího zatmění a neměli by chuť se  zde o ně podělit s těmi, kteří, jako já, měli smůlu na mraky. Podle fotek hodinek od některých členů je vidět, že jsou mezi námi celkem zdatní fotografové a i když chápu, že fotit hodinky nebo měsíc je z hlediska umu i vybavení něco zcela jiného, tak třeba někdo něco vyblejsknul, případně natočil. Vím, že to není přímo hodinářské téma, ale vzhledem k tomu, v jakém vlákně jsem, si myslím, že to není zcela mimo.

Edited by VojtaJ

Já včera zatmění pozoroval (Liberecko), na ruce sice expy (moony v hodinkovnici) a dojmy... no nic moc :D asi nejsem správnej nadšenec a mám jen turistický dalekohled, ale představ si růžový flek na obloze. Zatmění slunce je na pozorování mnohem atraktivnější.

• 2 weeks later...

Zajímá mě, jak je to u těchto hodinek s vteřinovou ručičkou. Kdybych ji chtěl použít klasicky k zobrazení času, tak bych musel mít pořád zapnuté stopky? To asi není dobré pro strojek. Jak je nosíte vy? S ručičkou na dvanáctce?

Jasně že stačí, ale přijde mi škoda nevyužít tak pěknou vteřinovku :/ Mám zkušenost u quarzů, že když jsem přestal využívat stopky, tak po stisku tlačítka vteřinovka "dohnala čas". Takhle to u automatů/nátahů nefunguje?

Jasně že stačí, ale přijde mi škoda nevyužít tak pěknou vteřinovku :/ Mám zkušenost u quarzů, že když jsem přestal využívat stopky, tak po stisku tlačítka vteřinovka "dohnala čas". Takhle to u automatů/nátahů nefunguje?

Kolem běžícího chrona na moonech je nějaká diskuze založena.

Já potkal jednou chlápka v práci, pochválil sem mu je, on byl celej nadšenej a povídal že je má přes deset let. Koukám, že mu běží chrono, tak sem se ho na to ptal, taky mu vadila stojící ručka a že to takto provozuje pořád ...

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zdravicko, nevi nekdo, jestli existuji koncovky tahu, co by pasovaly na tah 1171 a mely sirku 21mm/22mm... ? Hledal jsem pres google, ale bez uspechu..  Predem diky  :notworthy:

to John Lenon - classic vintage racing - (barva reddish brown) - paradni kvalita - https://www.watchgecko.com/geckota-classic-vintage-racing-watch-strap.php 

reddish-brown-ls.jpg

Edited by Axel

• 3 weeks later...