Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

Počkej, vždyť jsme tam byli společně Já mám zato, že to jsme byli v tom lepším departmentu, ale nestavěly se tam náhodou (na té cca prostřední stanici, jak tam bylo plno mladých) i posunem od stanoviště ke stanovišti? Ty Datography jsou jasný, zkrátka vyšší komplikace, to byla ta poslední zastávka.

Jestli si dobre pamatuji tak ti mladí dělali třeba první sestavení ale furt to dělali od začátku do konce a pak to druhé převzal zkušenější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zajímavý :) já tam byl taky a pochopil jsem to tak, že

 

- díly se nahrubo vyrobí

- existují místnosti ve kterých je 10-20 lidí, jedna místnost na jeden model

- mladší dělají základní kontrolu, leštění, učí se sestavovat

- 1 člověk udělá první složení 1 kusu od A do Z

- pak jdou díly na zdobení kdy 1 díl zdobí 1 člověk (nejsem si jistý, jestli už první složení neprobíhá s nazdobenými díly...)

- díly se vrací do místnosti, kde 1 člověk udělá druhé složení od A do Z, konečná regulace, hotovo

 

U high end modelů je to stejné ale v místnosti je lidí 5 a jeden dělá jeden kus...

 

Ale poznámky jsem si nedělal spíš jsem čuměl na hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý :) já tam byl taky a pochopil jsem to tak, že

 

- díly se nahrubo vyrobí

- existují místnosti ve kterých je 10-20 lidí, jedna místnost na jeden model

- mladší dělají základní kontrolu, leštění, učí se sestavovat

- 1 člověk udělá první složení 1 kusu od A do Z

- pak jdou díly na zdobení kdy 1 díl zdobí 1 člověk (nejsem si jistý, jestli už první složení neprobíhá s nazdobenými díly...)

- díly se vrací do místnosti, kde 1 člověk udělá druhé složení od A do Z, konečná regulace, hotovo

 

U high end modelů je to stejné ale v místnosti je lidí 5 a jeden dělá jeden kus...

 

Ale poznámky jsem si nedělal spíš jsem čuměl na hodinky

Jo, tak si to taky pamatuji! Ale čím víc to čtu, tím víc mi dochází, že jsem to napsal původně špatně - tímto tedy Lange vynechávám, skutečně je to 1 watch 1 watchmaker princip bez dalšího a u všech (a byla to fakt krásná prohlídka).

Ale jsme tu od těch Omeg, takže už to asi uzavřeme Na sociálních sítích je celkem haló, vypadá to, že Omega ochutná ten pocit kdy má dotazy na butik a nemá hodinky. Ale to je jen můj hrubý odhad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě super, ale co se týče té ceny, původní 105.003 se snad dají pořídit i levněji než re-edice, nebo už ne? To je přesně důvod, proč už bych si (znova :D) nekoupil Seiko reedice diverek jako 6105 nebo 62mas, když ty původní modely člověk pořád víceméně sežene za polovinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, tak jsem mel pravdu par mesicu nazada, kdyz jsem tady nekde psal, ze je otazka casu, nez to novou 321 prdnou do nejakyho SS modelu a uz je to tu :)
Cenovka me ani nezarazi... a vytahne cenu puvodnich 321 Speedu taky nahoru. No jo no, Ed White je asi logicka reedice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT: Omega se za mě tímto chce dostat na RLX level, pořadníky, exkluzivita, hodinky co nikdo fyzicky neviděl a všichni o nich mluví... upřímně přeju, ať jim to vyjde. Já ji mám a budu mít furt zaškatulkovanou jako ?good value 4 my money? (vím jak to zní pro 98% populace: tvl, vyvalit kilo za hodinky???), ale tam očividně už ta značka být nechce. Záleží na nás, jestli tu hru s nima budeme dál hrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jim to taky přál. Vnímám Omegu úplně stejně jako ty. Ale nejsem si jistý, jestli Ed Whity k tomuto účelu poslouží. Pro ne-chronomagory to budou prostě menší a dražší Moony. Nevím kolik lidi dokáže ocenit cal.321. Upřímně já taky nevím, co je na tom tak spešl. Column wheel mají i El-primero za zlomek ceny. A keramická luneta? Nevim...Speedy spíš trpí na obouchání toho lemu kolem než lunety samotné. Nechci ten přínos úplně bagatelizovat, ale vzhledem k té cenovce mi to zkrátka nepřiijde dost dobré. 

 

Vždycky jsem si myslel, že lepší potenciál k tomu aby Omega překročila svůj stín, má spíš řada Seamaster, ale bohužel současnými modely to Omega trošku zabila. Působí to na mě tak, že Omega neví kudy. Recyklovat neustále Moony asi nestačí, nový Seamastery díru do světa taky neudělaly, stejně tak Railmastery - imho super hodinky, ale ten plochý neplastický ciferník prostě nemůže posunout Omegu do vyšších hladin, i když cenově se tam tlačí. Takové trošku tápání...tak to na mě působí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si nejsu jistej tou fake patina lumi a tim jak nabarvili soucasti v 321, aby to vypadalo jak měď.

Nejde o fake patina lumi, barva má odpovídat originálu. Ty nikdy nebyly čistě bílé. Omega měla krémové, jiní výrobci měli barvu i do zelená trochu. Rozhodně reedice Ed White nemá evokovat patinu lumi...

 

Na OmegaForu je k tomu dost živá diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o fake patina lumi, barva má odpovídat originálu. Ty nikdy nebyly čistě bílé. Omega měla krémové, jiní výrobci měli barvu i do zelená trochu. Rozhodně reedice Ed White nemá evokovat patinu lumi...

 

Na OmegaForu je k tomu dost živá diskuze.

Souhlas! Ono totiž třeba i Hodinkee to uvedly jako ?faux patina?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové odborníci na Moony, zajímala by mne jedna věc, nebo Váš názor. Dost často se zde v různých sekcích setkávám s názory, nebo radami týkajících se Moonů a často tu zaznívá názor, že hodnotnější jsou Vintage Moony ať už jde o jakoukoliv starší referenci. Když si někdo koupí aktuální nové Moony, tak přece časem se z nich taky stanou Vintage hodinky ne? Nebo jsou nové Moony v něčem horší, než ty např. z roku  1995 apod. a nikdy se o nich za nějakou dobu nebude diskutovat tak, jako o nyní o těch starších?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potíž bude v tom slově "hodnotnější". Pokud jsi sběratel, tak pravděpodobně budeš chtít mít tu referenci, která se co možná nejvíc podobá té měsíční (105.012), nebo alespoň s kalibrem 321, nebo s cal.861, nebo alespoň verzi s tritiem...asi tak. Někdo preferuje tu či onu verzi tahu...Tyhle věci prostě sběratelé oceňují v porovnání s referencí, kterou si může dneska koupit každý a kterých se chrlí denně do světa X.

 

Druhou stranou není snadnější cesta do pekel než hodinkový vintage svět. Předělávky, skládačky, re-lume, fejkovaný díly, bastly a mnoha dalšími způsoby narušená ta originalita doby...možné problémy strojovny, skryté servisní náklady...kdo se v tom fakt nevyzná, většinou končí jako kafka.

 

Člověk, který si chce koupit Moony a nosit je...je podle mě nejspokojenější se současnou referencí, jistotou originálních hodinek, který si dobije k obrazu svému a pětiletou mezinárodní zárukou.

 

Tak to vidím já jakožto majitel postupně čtyř Moonů v tomto pořadí: nové - vintage - vintage - nové (ty mám dodnes a spokojenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za odpověď a názor! Já mám taky docela čerstvě úplně nové Moony a jsem z nich neskutečně nadšený, jen si říkám, co se asi na tento model bude říkat třeba za 20 let... Já vím je to blbost co řeším, ale asi to zde téměř každý zná, když onemocníš a máš v palici jen hodinky...

Potíž bude v tom slově "hodnotnější". Pokud jsi sběratel, tak pravděpodobně budeš chtít mít tu referenci, která se co možná nejvíc podobá té měsíční (105.012), nebo alespoň s kalibrem 321, nebo s cal.861, nebo alespoň verzi s tritiem...asi tak. Někdo preferuje tu či onu verzi tahu...Tyhle věci prostě sběratelé oceňují v porovnání s referencí, kterou si může dneska koupit každý a kterých se chrlí denně do světa X.

 

Druhou stranou není snadnější cesta do pekel než hodinkový vintage svět. Předělávky, skládačky, re-lume, fejkovaný díly, bastly a mnoha dalšími způsoby narušená ta originalita doby...možné problémy strojovny, skryté servisní náklady...kdo se v tom fakt nevyzná, většinou končí jako kafka.

 

Člověk, který si chce koupit Moony a nosit je...je podle mě nejspokojenější se současnou referencí, jistotou originálních hodinek, který si dobije k obrazu svému a pětiletou mezinárodní zárukou.

 

Tak to vidím já jakožto majitel postupně čtyř Moonů v tomto pořadí: nové - vintage - vintage - nové (ty mám dodnes a spokojenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potíž bude v tom slově "hodnotnější". Pokud jsi sběratel, tak pravděpodobně budeš chtít mít tu referenci, která se co možná nejvíc podobá té měsíční (105.012), nebo alespoň s kalibrem 321, nebo s cal.861, nebo alespoň verzi s tritiem...asi tak. Někdo preferuje tu či onu verzi tahu...Tyhle věci prostě sběratelé oceňují v porovnání s referencí, kterou si může dneska koupit každý a kterých se chrlí denně do světa X.

 

Druhou stranou není snadnější cesta do pekel než hodinkový vintage svět. Předělávky, skládačky, re-lume, fejkovaný díly, bastly a mnoha dalšími způsoby narušená ta originalita doby...možné problémy strojovny, skryté servisní náklady...kdo se v tom fakt nevyzná, většinou končí jako kafka.

 

Člověk, který si chce koupit Moony a nosit je...je podle mě nejspokojenější se současnou referencí, jistotou originálních hodinek, který si dobije k obrazu svému a pětiletou mezinárodní zárukou.

 

Tak to vidím já jakožto majitel postupně čtyř Moonů v tomto pořadí: nové - vintage - vintage - nové (ty mám dodnes a spokojenost)

 

Sto lidi, sto chuti :) Mne na soucasne referenci chybi ta moznost sendvice, tritium (ktere casem krasne patinuje), lepsi tah, detaily jako zlaceny kalibr namisto rhodiovaneho, plasticke logo... Pak si clovek koupi Moonwatchonly, vidi to mnozstvi referenci, limitek a najednou se Ti treba  stane, ze o novou referenci nemas ani zajem :) Kazdy ma ale svoji cestu, vintage svet neni urcite pro zacatecniky a mnozi z nas se spalili  :lol2:  

Diky dlouhe historii si kazdy muze najit ty svoje Speedy, je treba ale akceptovat fakt, ze uz to ve vetsine pripadu nebudou novy hodinky. U limitek ale porad jde natrefit na NOS kousky..  Pro bezneho smrtelnika se jevi jako nejjednodussi koupit novy hodinky, o tom neni sporu  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu potvrdit, že i jako majitel dokonce dvou vydání Moonwatch only, mám z nové reference pořád velikou radost. Jak říká Axel - sto lidí, sto chutí.

 

Nemá cenu řešit, co bude za dvacet let. Taky je klidně možný, že současná reference bude poslední, která se podívala v rámci EVA do volného vesmíru. Pár postů výše se řešilo, jestli jsou Moony stále oficiální výbava kosmonautů NASA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave cteni...  :whistling:  https://medium.com/trends-watch/how-the-watch-industry-has-been-quietly-inflating-prices-for-the-last-thirty-years-a2c5e9aeb329  Ze dnesni ceny jsou tak trosku komedie, tusime asi vsichni.  Tohle to jen stvrzuje.. Nutno ale dodat, ze zrovna Omega stale jeste patri mezi relativne dostupne znacky, u ktere se ocelove modely daji koupit pod 100 tis.. Pak jsou tu ale PR kouzelnici, co ceny u ocelovych masovek vysroubovali do sfer full gold modelu konkurence a klidne jeste vyse  :D

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...