Přejít na obsah

World of Speedmaster Moonwatch


Jarett

Doporučené příspěvky

před 31 minutami, Axel napsal:

Zalezi, jak velkej ses fanda a jak casto litas na Mesic.. Safir jednoznacne praktictejsi, hezci strojovna, ale pro ultras to nejsou Moony, navic ten mlecny okraj bych osobne nezkousnul. Za ty prachy to musi byt cisty bez vyhrad, ne ze budu delat kompromisy.. Muj pohled :) Hesalit vypada lepe a i jeho tvar k Moonum vic sedne. Ale naprosto chapu ty, co vyberou safir, je to otazka preferenci a vyvoje chronobundu..

 

Mas naprostou pravdu. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja mám pocit, že sa mi to škriabe iba o rukávy, lebo inak sa o ne starám a sú ako v bavlnke :) Na druhú stranu sú to také mikroškrabance, že to vidno iba pod určitým svetlom a uhlom. A niekedy mám dokonca pocit, že sa to "samo nejak" vyleští, lebo škrabance zrazu nevidím. Alebo radšej nechcem vidieť 😃

A ako píše Axel, tvar a priehlad cez zafír sa mi vôbec nepáči. Proste klasika je klasika...

Odporúčam si naživo pozrieť hesalit a zafír vedľa seba.

Upraveno uživatelem Srnka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Srnka napsal:

Ja mám pocit, že sa mi to škriabe iba o rukávy, lebo inak sa o ne starám a sú ako v bavlnke :) Na druhú stranu sú to také mikroškrabance, že to vidno iba pod určitým svetlom a uhlom. A niekedy mám dokonca pocit, že sa to "samo nejak" vyleští, lebo škrabance zrazu nevidím. Alebo radšej nechcem vidieť 😃

A ako píše Axel, tvar a priehlad cez zafír sa mi vôbec nepáči. Proste klasika je klasika...

Odporúčam si naživo pozrieť hesalit a zafír vedľa seba.

Takze vlastne rukavy lesti! Mozna si je muzu vzdycky rano namazat pastou na lesteni😂 a nebudu mit priblem. Ne ted vazne. Mel jsem oba typy vedle sebe a ten pohled pres hesalit je proste lepsi. I prodejce mi rikal ze mel safir a presel na hesalit a ze je spokojen. Dekuji za tyto informace moje predstava se zacina ucelovat👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po skoro dvou letech denního nošení můžu říct, že hesalit poškrábe i zavanutí větru. Nicméně, jedná se o slabé vlásečnice, které se objeví jen pod žárovkou a správným úhlem. 

Zpočátku jsem každý víkend leštil, časem jsem to vzdal a teď se mi zdá, že s každým škrábancem na pouzdře i hesalitu mám ty hodinky více raději a řekl bych, že jisté známky používání těm hodinkám jen svědčí.

Safír bych nechtěl.

D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, jak se tady můj termín "mléčný okraj" chytil :-D.

Nosím hesalitky přes rok (sice ne děnně, ale i tak poměrně často) a potřebu leštit sklíčko nemám. Kdybych tam měl nějaký velký šrám, tak to asi přejedu, ale ty drobné vlásky tomu dodávavjí ten správný vintage vzhled :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, AdaMoss napsal:

Jsem rád, jak se tady můj termín "mléčný okraj" chytil :-D.

Nosím hesalitky přes rok (sice ne děnně, ale i tak poměrně často) a potřebu leštit sklíčko nemám. Kdybych tam měl nějaký velký šrám, tak to asi přejedu, ale ty drobné vlásky tomu dodávavjí ten správný vintage vzhled :-).

Jo na to jsem zvedav na ten vintage😂kazdopadne proste mlecny okraj  jsem nechtel😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne je ten mléčný okraj hezká hra světla, vůbec mi nevadí, naopak se mi líbí. Většina místních majitelů safíru se mnou určitě bude souhlasit, že je ten okraj nepohoršuje, není nijak škaredý, spíš naopak. Ten lom světla vytváří na okraji v určitých situacích krásný odlesk. Někde zde jsme četl, že jeden z důvodů, proč je tam ten světlejší okraj je i lepidlo, což si myslím, že je blbost, to by to lepidlo bylo vidět i pod hesalitem, Omega není firma, která by u svých hodinek nechávala viditelný nějaký bordel. Je to jen a jen lom světla, který má pro mne svoje kouzlo. Měl jsem i hesalitky, takže mohu porovnávat pocity a jsem aktuálně naprosto spokojený, že mám ten safír, neřeším kdejakou drobnost, např. od "větru" jak zde někdo psal výše, to bylo výstižné. Taky se už naštěstí dokážu oprostit od negativních názorů na safír, což je dost osvobozující. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zekon7302 napsal:

Nejde ani tak o ten mléčný91D7A7AD-48A2-4435-8B10-292632CC5B74.thumb.jpeg.38bf22cb5a1e2f98832a5c9f238f9070.jpeg okraj, ale spíš o tvar skla. Vadilo mi, jak je to zbytečně vysoké na okraji, a takové hranaté. 

Tak takhle když je vedle sebe položíš, tak to vypadá blbě, ale když je to na hodinkách, tak to vypadá úplně jinak. Jasný, ten hesalit je vypouklejší a asi vypadá o něco lépe, ale ani ten safír nevypadá na hodinkách tak, jak vypadá takto vyndaný. Na hodinkách je zapuštěný, takže ten dlouhý kolmý bok není vidět a mírně vypouklé je to sklíčko také. S tvarem skla jsem tedy taky v pohodě, ale jediné, co mne snad trochu mrzí, ale přežiju to, je to, že na safírovém sklíčku klasických Moonů není vypískováno logo Omega.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, zekon7302 napsal:

Nejde ani tak o ten mléčný91D7A7AD-48A2-4435-8B10-292632CC5B74.thumb.jpeg.38bf22cb5a1e2f98832a5c9f238f9070.jpeg okraj, ale spíš o tvar skla. Vadilo mi, jak je to zbytečně vysoké na okraji, a takové hranaté. 

Ještě bych doplnil, že jsem rád jak píšeš, že Ti nejde ani tak o ten mléčný okraj, protože diskuze o Moonech je plná mléčného okraje, jako kdyby to byl nějaký hnus. NENÍ.  To sklo je naprosto normální, krásný a jsem přesvědčený, že majitelé těchto hodinek, kteří to zde nečtou, jsou z těch hodinek naprosto unešení. Chápu naprosto zdejší borce, kteří by si nikdy nekoupili safírové z důvodu toho, že to pro ně nejsou ty Moony, co lítaj nahoru, ale ty legendy o hnusném mléčném kruhu neberu. No a teď mne můžete začít grilovat😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 12. 2020 v 10:28, Lukas1234 napsal:

Vsem moc dekuji za informace. Hesalit vyhral a uz je doma. Myslim ze byl volny a posledni kousek siroko daleko. 😂dneska se pokusim udelat vice fotek👍

 

Velka gratulace!:)

před 10 hodinami, Borra napsal:

Pro mne je ten mléčný okraj hezká hra světla, vůbec mi nevadí, naopak se mi líbí. Většina místních majitelů safíru se mnou určitě bude souhlasit, že je ten okraj nepohoršuje, není nijak škaredý, spíš naopak. Ten lom světla vytváří na okraji v určitých situacích krásný odlesk. Někde zde jsme četl, že jeden z důvodů, proč je tam ten světlejší okraj je i lepidlo, což si myslím, že je blbost, to by to lepidlo bylo vidět i pod hesalitem, Omega není firma, která by u svých hodinek nechávala viditelný nějaký bordel. Je to jen a jen lom světla, který má pro mne svoje kouzlo. Měl jsem i hesalitky, takže mohu porovnávat pocity a jsem aktuálně naprosto spokojený, že mám ten safír, neřeším kdejakou drobnost, např. od "větru" jak zde někdo psal výše, to bylo výstižné. Taky se už naštěstí dokážu oprostit od negativních názorů na safír, což je dost osvobozující. 

Kazdemu se libi neco jineho, Tvuj nazor respektuju, jen ale dodam, ze Omega neni zdaleka jedina, kdo dela klenuty safir, jini vyrobci s tim nemaji problem, safir je cistej.. 

před 6 hodinami, zekon7302 napsal:

Lepší fotky nemám, ale je ten rozdíl vidět. 
Původní safír

9DC2D168-78B9-424B-8665-05248A212D1D.thumb.jpeg.9a9fbb6e9214a6e620b037ec1b07f739.jpeg

nový safír

A5E16CFF-DDCA-483F-A3FC-1B7C6889FBC2.thumb.jpeg.fecb59cb196adcfca09f95d03667edba.jpeg

Zekone, tohle je fakt skvely vysledek! A pri popularite Moonu by ti dost mozna lidi utrhali ruce, kdybys to zacal prodavat :notworthy: Fakt se mi to libi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Axel napsal:

Velka gratulace!:)

Kazdemu se libi neco jineho, Tvuj nazor respektuju, jen ale dodam, ze Omega neni zdaleka jedina, kdo dela klenuty safir, jini vyrobci s tim nemaji problem, safir je cistej.. 

Zekone, tohle je fakt skvely vysledek! A pri popularite Moonu by ti dost mozna lidi utrhali ruce, kdybys to zacal prodavat :notworthy: Fakt se mi to libi ;)

Tak já se nechci s nikým dohadovat, jen mám pocit, že se zde hodně haní něco, co se může i líbit a překvapuje mne, že se ještě nikdo neozval, nebo jsem to spíš nezaregistroval, protože to není možný, že bych byl jediný.  Mě ten kruh opravdu připadá svým způsobem zajímavý a to světlo, který tím v určitém úhlu prochází je někdy až takový, nevím jak to správně napsat, prostě pěkný.  A jak píšeš, jiní výrobci s tím problém nemají, tak co když to pro Omegu problém vůbec není, co když je to záměr? Každému se líbí něco jiného, mě se líbí oboje Moony a považuji je za nejhezčí hodinky, naprosto nadčasový, jedinečný.

Je neuvěřitelný, že se vyrábí takřka nezměněné tolik desítek let a jsou stále TOP. I kdyby za sebou neměly ten příběh, tak jsou dokonalý. Když jsem je kdysi poprvé zahlédl, o příběhu jsem nevěděl nic, ale to, jak mne praštily do očí, to byla rána jako hrom! Takže pánové, co máte safírové a jste z nich vyplesklí stejně jako já, očekávám nějakou podporu když už jsem se to pokusil trochu rozčísnout a bránit ten safír😆  Taky by mne hrozně zajímalo, jak k tomu přistupují jinde. Řeší se to takto i v jiných zemích? Někteří místní členové určitě sledují i některé zahraniční diskuze, tak když by se někomu chtělo, rád se dozvím, jak je to někde jinde, ale někdo psal, že celosvětově se více prodává safírová verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...