Přejít na obsah

Nástěnné hodiny


Doporučené příspěvky

Přítelkyně opakovaně požaduje domů nástěnné hodiny. Moc to nechápu, páč se po bytě válí asi deset quartzek, které jsou rovnoměrně rozmístěny po celém bytě, no ale asi nemám na výběr.

Co tedy koupit? Chtěl bych něco zajímavého, současně aby tam byl poznat čas (tj. ne prázdný designový ciferník). Pohon baterka - quartz.

 

Docela bych ocenil bezhlučnost (netikání, nehučení). Taky mě docela prudí "quartzový tik", hlavně na velkých hodinách, tj. radši sweep nebo bez vteřinovky.

(to jsou důvody, proč velké hodiny doma nemám.) 

 

Digi nechci, ty už jedny nástěnné mám a sundal jsem je.

 

Zatím zvažuju něco od Primu, orlíky nebo diplomaty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych vzhledove neco, aby mi to nepripominalo kancelar, nejakou cekarnu nebo nadrazi. Soucasne nechci ani opak, tj.neco jako kukacky :-) malovany cifr, vyrezavane telo a rucky jako z orloje.

 

Pohon urcite baterie, nechci to natahovat. Soucasne alespon quartz presnost, radio samozrejme take muze byt. Na hlasity tikot jsem vylozene alergicky.

 

Ty primky se uz ohledne tikani resily. Nekdo rikal, ze jsou tiche, jiny zase, ze tikaji dost. Myslim, ze se dospelo k nazoru, ze jde o obvyklou elton nekvalitu, tj.co kus, to original.

 

Ad znacka, bud nejaka hodinarska firma (seiko by bylo super) nebo spis nic. Rozhodne nechci mit na cifru JVD apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem chtěl napřed předělat na quartz hodiny Pragotron, ale nějak to nevyšlo. A tyhle Seika se jím dost podobají, takže bylo rozhodnuto. Nádraží mi vyhovuje.

Myslím, že značka SEIKO je pro většinu chronomagorů přijatelná, Jasněnu bych taky nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem s tím bojoval.  Jako hodiny na stěnu jsem jediné co bych dal, jako já byly ty od Junghansu.

Realita je taková že mám ty z Ikey.  Ale kupodivu jsou dost přesný, tak dvě vt. za měs.  

Jo kovářova kobyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Von ten bauhaus styl,  je na domácí stěnu asi opravdu nej.  Přehledné a časem neštvou, jelikož jsou takové neutrální.  Ty designovky dobře vypadaj,  ale boha jeho co je v nich za strojek.

Jo a moc výrobců to nedělá.  A kde končí takové ty z výstav čert ví.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jaře jsem na Antikprimu od accutrona pořídil tyhle fajnový Primky a musím se pochlubit, přítelka byla (a dosud je) úplně nadšená!

To je moc pěkná designovka, akorát ten kalibr je trochu hlasitější, což kolega nepreferuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...