Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Na anglickém fóru týpek píše, že si na webu výrobce našel distributora pro jeho zemi, tomu napsal a on mu jich poslal několik zdarma...

 

Pro čechy je ofiko distrubutor tento, tak mu zkus napsat: www.bikerscrown.com

 

Objednáno, díky za info. U nás sice za 150,- + pošta, ale jsem rád, že si budu moct zase sklopit plexi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

U nás doma už motorkářská sezóna vypukla naplno. Předminulý týden přijelo pár kamarádů (do baráku se jich vešlo nakonec 13!) na Monkey a Gorillách, udělali jsme tedy zajímavou vyjížďku doplněnou o stejně netradiční bavorské skůtry...

post-3283-0-06955800-1398335308_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a Velikonoce jsme jeli s přítelkyní Drákulou (má BMW 1150GS) na Slovensko. Na GS jsem letos seděl poprvé, ale 600 km na Šariš bylo na rozježdění příjemných. Navštívili jsme příbuzné, zámek a ZOO Bojnice a nakonec přespali v hotelu Maměnka na Pustevnách, 10 metrů od vyhořelého Libušína.

post-3283-0-55548500-1398335539_thumb.jpg

post-3283-0-40880800-1398335564_thumb.jpg

post-3283-0-43109600-1398335591_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, přes týden super stroj do města a v neděli za město do lesa a do pole. I když přiznávám, že jen rekreačně:-). No a před uložením k zimnímu spánku mám ve zvyku motorky pořádně umejt, abych z nich měl větší radost, když je na jaře vytáhnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Mám dilemat- CO za pneu na HD Glajdu rozhodně chci bíle bočnice tak mám na výbeř buďto Dunlop(prej origo HD guma) a nebo cenově trochu lepší Avon - něaka zkušenost atd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně...letos mi to ale trvalo, už jsem myslel, že se snad při jaru ani nesvezu nebo co:-)

Neuvažovals o motárdovejch kolech? Do města to nemá chybu. Měl jsem je na TTRu a nemělo to chybu. Do terénu jsem nejezdil, páč to bylo moc těžký. Jo, a Leo Vinci jsem měl taky. Na nejkratší koncovku to dělalo strašnej bordel. :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M-72 je sice licenční výroba BMW, k bavoráku má mnohem blíž než Dněpr, ale je to Rus.

 

Tady si dovolím trochu osvěty:

 

Těžký vojenský motocykl se sidecarem M-72 vyráběný v Sovětském svazu od roku 1941. Jednalo se takřka o identickou kopii motocyklu BMW R71 a vlastně licenční výrobu. Prvních 5 kusů bylo zakoupeno společně s kompletní dokumentací při spolupráci s Německem ještě před válkou. První kusy byly vyrobeny v Moskvě v létě 1941 poté byla výroba přerušena, evakuovány stroje a kompletní zařízení do Irbitska a dalších měst. Během války bylo vyrobeno 10 000ks a v průběhu výroby byla konstrukce vylepšována. Výroba tohoto motocyklu pokračovala i po válce až do šedesátých let, později i pro civilní trh. Jedná se o třímístný motocykl, s dvouválcovým motorem o obsahu 750ccm s výkonem 22ks. Pohotovostní hmotnost 350kg, maximální rychlost s přívěsným vozíkem 85km/h.

 

Motocyklu se v RKKA používalo k nejrůznějším přepravním a spojovacím účelům, nejčastěji byl osazen kulometem DP27 nebo bez něj. Několik těchto motocyklů používal i 1. československý armádní sbor v rychlé průzkumné motoskupině.

 

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010013108

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvažovals o motárdovejch kolech? Do města to nemá chybu. Měl jsem je na TTRu a nemělo to chybu. Do terénu jsem nejezdil, páč to bylo moc těžký. Jo, a Leo Vinci jsem měl taky. Na nejkratší koncovku to dělalo strašnej bordel. :punk:

No právě že občas se do terénu vydám, takže jsem zvolil tyhle velký. Ve městě mě neomezujou, ale motardový v terénu trochu jo. Než jsem tuhle motorku koupil, zkoušel jsem obě varianty a velký kola u mě vyhrály;-).

 

Vejfuk mám normálně s homologační vložkou, ta krátká fakt dělá strašněj bordel. Když někde jedu lesem-polem, nechci budit moc pozornost, takže pěkně potichu. Laďák jsem dával hlavně kvůli tomu, že odpadne "ekologická" přívěra ve svodu, poměrně dost ten motor dusí v nižších otáčkách. A taky kvůli váze, nepamatuju se přesně, ale rozdíl byl myslím 4kg, což je u takový motorky docela dost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, zacinam jezdit na moto, zatim mam konopnici v paradnim stavu, shanim prilbu. Doporucite nejakou?

Integralku nejspis nechci, otevrenou taky ne, takze asi odklapeci?

Urcite by se mi libila slunecni clona.

Nejsem zadnej manekyn, ale nechci aby helma, s ostatnim vybavenim, jako kozena bunda nebo v kombinaci stare motorky, primo nebila do oci :)

cena do 3500??

Napr http://www.aspshop.cz/ls2-ff386-ride-matt-black-m/d-97320/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...