Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Pěkné to máš, šikovné  :smile_anim:  Na moji jednu dovču za rok jsem neměl potřebu to víc řešit, je to berlička do města a primár je komunikace ve skupině, nejednou mi to zachránilo mokré prádlo. Mapy já taky můžu, jezdím s papírovou i v autě, ale tím to končí, rád to řeším postaru  :blush02:

Nečučet za jízdy na blbosti je dobré, ale navigaci jen do sluchátek bych nemohl, GPS je pro mne zdrojem mnoha dalších informací, třeba rychlost - tachometr švindluje a kontroluji rychlost podle GPS. Nebo nalezení různých bodů (třeba benzínka...), změna trasy, přidání průjezdního bodu, objížďky a spousta dalších věcí jsou důvody, proč potřebuji GPS vidět a ovládat, rád mám věci pod kontrolou. Bezvadné, i když nenaviguji, je zobrazení silnice před sebou, někdy je z těch alpských zatáček už člověk tak zblblý, že je rád, jaká zatáčka, jak ostrá a zatočená, je před ním. A když nepotřebuji ani navigovat ani "závodit" v neznámých zatáčkách, přepnu to na obrazovku s velkým rychloměrem a pár dalšími informacemi. Kromě toho mám mapy rád. Aby mne nerozptylovalo přenášení pozornosti, mám GPS na RAM držáku, poměrně vysoko na levé straně řídítek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvěřitelnej cestopis. :D :D :D

http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/velka-britanie/na-pinckoj-mezi-skoty-2013-31231.html?kid=32934

 

Další zastávka v Lipsku měla být tankovací, ale Sváťa ji změnil na servisní. Mustang nejel podle jeho představ. Vyčistil výfuk a s ostatními členy expedice rozebral motor ? zkontrolovali pístní kroužky i klikovou hřídel ? vše OK. Před odjezdem ještě borci nastavili pomocí ampérmetru předstih a odtrh. Mustang jel o poznání lépe a my mohli pokračovat.
 

Ve chvílích, kdy Sváťa neopravoval zapalování, používal Krťouz čelovku na helmě, jako přídavné ?hlavní? světlo, jelikož světlo z jeho Pincka svítilo zhruba stejně.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Jj. Taky jsme jednou s kamosem skoro pulili jednadvacitku na chodniku... tehda byl sroubovak strceny v kabelove pruchodce u riditek povinnost

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej hola,

jsem začínající biker v pokročilejším věku. Potřeboval bych poradit s hadrama - co by jste poradili na takové to nenáročné šolichání - víkendy, případně v létě do práce. Primární požadavek - pohodlí a ochrana, nikoliv frajeřina. Žádné okruhy, žádný zimní masakr.

Kůže / textil ? Když tak jaký? 

Kde by jste doporučili koupit? I u nás pod Ještědem máme dost obchodů, ale objíždět všechny nechci - máte zkušenosti (Bikers Crown etc) ? 

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil bych nějaký kvalitní textil. Já mám MBW a vcelku spokojenost. Bikers Crown bych se vyhnul. Prodává hlavně oblečení Nazran, na které bývají dost často reklamace. Což v BC bývá často problém.

Kolega si chválí oblečení RST. Vono je to stejně jedno co koupíš, stejně se to všechno šije v Pakistánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobadysek: Jak píše Geodet, myslím, že RST je slušná kvalita za rozumnou cenu.. ;) Mají jak kůži, tak textil i kevlar jeany atd....

 

Přihazuju pár fotek z předminulého týdne na jihu Slovenska s výlety do Maďarska...

post-14607-0-61701700-1435833507_thumb.jpg

post-14607-0-04553100-1435833516_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hlavně napiš, na jakou moto to chceš? kapota/naháč/enduro/čopr ... od toho bych se odpíchl.

Hej hola,

jsem začínající biker v pokročilejším věku. Potřeboval bych poradit s hadrama - co by jste poradili na takové to nenáročné šolichání - víkendy, případně v létě do práce. Primární požadavek - pohodlí a ochrana, nikoliv frajeřina. Žádné okruhy, žádný zimní masakr.

Kůže / textil ? Když tak jaký? 

Kde by jste doporučili koupit? I u nás pod Ještědem máme dost obchodů, ale objíždět všechny nechci - máte zkušenosti (Bikers Crown etc) ? 

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martyp, pekne vypada porad! :)

Jedem ve trech, kluk co s nim jezdim asi 15let a mame spolu sjetou Evropu a nejakej jeho zakaznik-kamos z prace.

Uvidime, ma byt horko, tak zitra asi na Grundlsee na koupacku a pak smerem na Tyroly. Doufam, ze v kopcich bude o par stupne mene. Ne nijak daleko, v pondeli chci byt doma, tak at to nemame dlouhe pri navratu.

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klobadysek - 

ještě si zkoukni značku 4SR kvalita OK plus výbornej výkon/cena. Na naháče a takový to domácí šolíchání bych bral textilní gatě (klidně i kevlarový džíny) a bundu kombinovanou půl kůže půl textil. Nezapomeň ale, že dobrý boty a rukavice jsou možná důležitější, než oblečení. 

edit: ještě se mi líbí, že je to česká firma a koukám, že mají i prodejnu v Liberci. 

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martyp, pekne vypada porad! :)

Jedem ve trech, kluk co s nim jezdim asi 15let a mame spolu sjetou Evropu a nejakej jeho zakaznik-kamos z prace.

Uvidime, ma byt horko, tak zitra asi na Grundlsee na koupacku a pak smerem na Tyroly. Doufam, ze v kopcich bude o par stupne mene. Ne nijak daleko, v pondeli chci byt doma, tak at to nemame dlouhe pri navratu.

tl

 

Sounds good!

Jinak máš pravdu, vypadá dobře pořád, ale takhle napakovanej je taky parádní, prostě bike na kterej sedneš,píchneš prst do mapy a jedeš hlava nehlava.. :)

Taky můžu jet příští víkend do Rakous, pojezdit kolem Zillertalu,ale obávám se, že to nedám časově a s tim race laufem nevim nevim.. :(

Aprpo... když jsme u toho rakouska.. mohl bys mi prosím třeba i jen do SZ poslat tu homologaci? Nemusíš fotku, jen co je tam napsaný, jestli se k tomu dostaneš..Stačí mi vědět, jaký číslo je v rámečku u "Ečka" a pak to čtyřčíslí.. ;)

Děkuju moc! :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klobadysek - 

ještě si zkoukni značku 4SR kvalita OK plus výbornej výkon/cena. Na naháče a takový to domácí šolíchání bych bral textilní gatě (klidně i kevlarový džíny) a bundu kombinovanou půl kůže půl textil. Nezapomeň ale, že dobrý boty a rukavice jsou možná důležitější, než oblečení. 

edit: ještě se mi líbí, že je to česká firma a koukám, že mají i prodejnu v Liberci. 

 Jooo, jako 4SR nejsou taky uplně špatný...Jen třbeba proti tomu u RST já osobně kladně hodnotím, že je tam možnost kombinovat různé velikosti kalgot s bundama (nejen u kožených kombinéz) a jsou všude stejné zipy kvůli sepnutí, což není standard..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což je si myslím týpkovi na naháči co jezdí kochačku úplně buřt. Já si v horku nespojuju ani dvoudílnou koženou kombu. Ale našít zip z čehokoli na cokoli, pokud máš tu potřebu, je raz-dva. To jsem řešil už vícekrát.

já osobně kladně hodnotím, že je tam možnost kombinovat různé velikosti kalgot s bundama (nejen u kožených kombinéz) a jsou všude stejné zipy kvůli sepnutí, což není standard

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což je si myslím týpkovi na naháči co jezdí kochačku úplně buřt. Já si v horku nespojuju ani dvoudílnou koženou kombu. Ale našít zip z čehokoli na cokoli, pokud máš tu potřebu, je raz-dva. To jsem řešil už vícekrát.

 

Tak jasně, ale co kdyby tu kůži přeci jen chtěl, viď.. ;) Osobně mám na kochačku 4SR jeany a spokojenost..co jsem viděl RST, tak za ty peníze taky super!

A našít se samozřejmě dá, všechno všude, to je jasný, ale jak je to z fabriky, tak je to přeci jen asi lepší, bych řekl, prostě "origo".. ;)

 

Když kůžii, tak dvoudíl na silnici....Jednodíl vyloženě na okruhy..Je to v tom celkem krkolomná situace a pak někde na pumpě, to jim tam s tim ty hajzlíky pěkně vytřeš, tak akorát... :yucky:

 

Martyp, promin. Uplne jsem na Tebe zapomel. Hele, je tam ARROW AL 4216 a pak keci, ze je to v souladu s Evropou.

tl

 

V pohodě, nic se neděje.. ;) neni tam žádný éčko v kroužku/obdélníčku, nebo tak jo? Se celkem divim..  :eek: Ale i tak moc díky za pomoc! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...