Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

A ty s tym vies? aj by som si s nuncakami vytal maximalne tak ostudu :D nosim standardne sprej a nozik,... na moto by sa schoval asi aj vacsi nozik ale az doteraz som si myslel ze netreba.

Uměl jsem s tím točit..Kolega nosí dva boxery. Kdyby se někdo ptal proč dva, tak do každé ruky jeden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pockaj, to akoze sa Ti bezne stava, ze borec na svetlach vystupi a nalozi Ti? Tebe? ... no tak to asi s tym motorkarcenim zase rychlo prestanem, ze je to nebezpecne som vedel, ale nie ze az tak. :D

No, nenalozil mi zatial nikto, ale parkrat uz chcel a bolo to z ich strany velmi nerozumne spravanie. Vacsinou na to prisli sami alebo zasiahla ich manzelka :)

 

Ludia su casto agresivni v zapchach a exponovanych casoch s hustou premavkou, vsetci sa ponahlaju, citaju mobily a nepozeraju na cestu. Plus iste % neznasa motorkarov a nerobi rozdiely ci si na skutri alebo R1ke. V Rakusku toho zazijes tak 100x menej, zato sa o teba viac zaujimaju pocicajti (rychlost, vyfuky, svetla). Ale je to x-nasobne lepsia kombinacia ako vymasteny kreten co ta naschval vyblokuje..

 

Folklor nabok, pamataj dve zakladne pravidla jazdy na motorke:

1. Kazdy ta chce zabit

2. Nikdy nemas prednost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jízda na motorce má jenom jedno a daleko jednodušší pravidlo:

1. Jezdi jako bys byl neviditelný. 

 

Jednou jsem ho podcenil a měl jsem bouračku, když se auto z krajnice otočilo do protisměru. 

 

Jinak já nesouhlasim s tim, že lidi nějak nesnášej motorky. Já mám opačný problémy. Furt se mě někdo snaží pustit, i když chci jet stejně rychle jako on. Uhejbaj jako blázni, blikaj, mávaj,ať jedu apod. Těch nebezpečnejch, nepřejících je naprostý minimum. Na druhou stranu jsem 3 tejdny jezdil autem po Athénách a začal jsem na jejich styl bejt alergickej. Stačí, že tam jezděj jak hovada všichni v autech a do toho se tam proplejtaj motorky a to dost vysokou rychlostí. Člověk se musí daleko víc soustředit, co se děje kolem. V zácpě je to dost stresující, pokud člověk město dobře nezná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sickboy, si pobavil ale mas pravdu aj s tym uhybanim mam podobne skusenosti :)

 

Jízda na motorce má jenom jedno a daleko jednodušší pravidlo:

1. Jezdi jako bys byl neviditelný. 

 

Jednou jsem ho podcenil a měl jsem bouračku, když se auto z krajnice otočilo do protisměru. 

 

Jinak já nesouhlasim s tim, že lidi nějak nesnášej motorky. Já mám opačný problémy. Furt se mě někdo snaží pustit, i když chci jet stejně rychle jako on. Uhejbaj jako blázni, blikaj, mávaj,ať jedu apod. Těch nebezpečnejch, nepřejících je naprostý minimum. Na druhou stranu jsem 3 tejdny jezdil autem po Athénách a začal jsem na jejich styl bejt alergickej. Stačí, že tam jezděj jak hovada všichni v autech a do toho se tam proplejtaj motorky a to dost vysokou rychlostí. Člověk se musí daleko víc soustředit, co se děje kolem. V zácpě je to dost stresující, pokud člověk město dobře nezná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jízda na motorce má jenom jedno a daleko jednodušší pravidlo:

1. Jezdi jako bys byl neviditelný. 

 

Jednou jsem ho podcenil a měl jsem bouračku, když se auto z krajnice otočilo do protisměru. 

 

Jinak já nesouhlasim s tim, že lidi nějak nesnášej motorky. Já mám opačný problémy. Furt se mě někdo snaží pustit, i když chci jet stejně rychle jako on. Uhejbaj jako blázni, blikaj, mávaj,ať jedu apod. Těch nebezpečnejch, nepřejících je naprostý minimum. Na druhou stranu jsem 3 tejdny jezdil autem po Athénách a začal jsem na jejich styl bejt alergickej. Stačí, že tam jezděj jak hovada všichni v autech a do toho se tam proplejtaj motorky a to dost vysokou rychlostí. Člověk se musí daleko víc soustředit, co se děje kolem. V zácpě je to dost stresující, pokud člověk město dobře nezná. 

Souhlasím, řeči o výzbroji jsou k ničemu a možná je někdy vedou právě agresivnější jedinci, kteří tak i jezdí a trochu si koledují, teď to prosím neberte adresně. Já myslím, že stačí být slušný, ohleduplný, tolerantní a trochu i přemýšlet za ostatní účastníky provozu, samozřejmě všeho s mírou. Čímž netvrdím, že pomalý. Co se týká autařů, jsou země, kde jsou oleduplnější a mají motorkáře víc "rádi", ale ani u nás to není tak hrozné. Neříkám, že jsem neměl během 300 tisíc km v sedle problém s autařem, ale jsou to vyjímky a popravdě, párkrát jsem se ani já nezachoval nejlíp. Když je příležitost, aspoň gestem se omluvím, ať nevrhám špatné světlo na nás všechny:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních 30 vteřin tesat do kamene. Sháněl jsem pro kámoše něco jetýho. Projel jsem několik strojů a měl jsem to i v servisu, kde nás školili, na co si dát bacha. Většina toho, co se tady prodává v bazarech jsou padáky a bouračky ze zahraničí sbastlený po doma. Je to strašný. Většina lidí, který to prodávali o tom ani nevěděli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasně. Ale ukazoval mi servisák, jak poznat, že byl motor venku apod. Všechno na čem jsem seděl bylo přestříkaný, nádrže tmelený, rámy hnutý. Prostě taktika je jasná. Naberou to v Itálii a Francii bouračky a skládaj to samo domo. Ojetiny s českym původem jsou poměrně dost drahý. Dovezený motorky jsou průser v podstatě všechny. A dovezenejch se prodává po bazarech většina. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovezenými motorkami nevidím vůbec žádný problém. Stejně jako s auty.

 

E. - a s tou Sršňovou poznámkou "našetři si na novou mašinu" to taky může platit jen do doby, kdy tě dovozce nasere, prodejce oškube a servisák zkurví, co se dá. Pak se i do bazaru může jít s úsměvem a domů klidně přivézt motorku par excellence.

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem tomu Sršňovi nikdy nepřišel nachuť, mě přijde jako takovej cool pozér a ty jeho recenze sou takový obecný, nic neříkající řeči. Kupovat novou motorku je sice hezký, ale u takovýho géesa by sis udělal solidní vítr v rozpočtu a proč si nekoupit 1100 za několikrát násonbě míň. Podle mě to je hovadina co říkal, nikdo si přece nekupuje motorku aby byla z druhý ruky schválně a každej by si chtěl koupit novou. Nemyslím si, že když bys chvíli nehledal, že bys nenašel pěknou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a navic, kdyz 1100 je lepsi a starsi PD jeste lepsi:) I kdyz to uz se cenove skoro vyrovna, kdyz je top :) A s tim dovozem souhlas a qvidem a luidisem.

Ja jsem nedavno sedel a premyslel, co bych zkusil za masinu ze soucasny produkce..., napadla me jen nova afrika a nine-t. Jinak se me asi nic nelibi. Ale ze starsich masin je toho spousta :) Me se ty stary libej vic a mam to i s autama:) Ted uchc.vam z tohodle, je to na prodej, stejnej rocnik jako ja:)

http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda/916762-cb-750-k.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sršně nemusím, ví a umí, ale to i jiní, jen nejsou mediálně známí. Rád si ho poslechnu, ale vždycky si to musím "přefiltrovat"... Koupě nové motorky je bezva, ale sami víte, jak dlouho jste se motorkářsky hledali a kolik motorek vystřídali , navíc někomu se prostě líbí starší model. Já kupoval 3 nové a několik ojetých, trochu jsem naletěl v jediném případě, ale spravil to servis. No tak byla padlá, a co... Nevím, proč se bát padlých a dobře opravených motorek, problém jsou zatajené závady a špatně provedené opravy... Sršeň má pravdu, že nejsem-li odborník a neprošly mi rukama desítky motorek, beru ke koupi odborníka a to nejlépe na daný typ. Nejen aby motorku prohlédl, ale svezl se a posoudil i jízdní vlastnosti. Já se za odborníka nepovažuju, ale kdysi, v r.1998, jsem měl kliku, že jsem se přidal ke klukům, co měli motoservis + bazar. Kluci byli výborní mechanici, jeden z nich úspěšný závodník, moc jsem se naučil a nakonec prohlížel a projížděl motorky v bazaru. Většina motorek měla vadu, často skrytou, málokdy byla ale důvodem pro nekoupení, max. pro smlouvání o ceně, které je beztak běžné i u bezvadných, dokonce nových motorek. Myslím, že ve většině případů je finančně výhodnější ojetá motorka.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...