Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Radujme sa, nove vicko karburatora dorazilo a pekelny stroj je zo servisu doma. Hadam este stihnem cosi pojazdit kym nas leto opusti. Inak vlastnosti sa vyrazne zmenili, motorka idli o cca 500 otacok nizsie, co znie na posluch prijemnejsie a tiez ovela vyraznejsie brzdi motorom. Pani majstri cosi napachali aj s tajomnym zadnym tlmicom a nakolko som schopny to posudit to celkom pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neni som ziaden karbo-nazi, motku som vyberal,... no vlastne som ani nevyberal, bol to ako je u mna zvykom impulzivny nakup, proste sa objavila v susdnej dedine na pedaj. Ale az ma bandit omrzi (a v zdravi dozijem), tak dalsi v poradi bude autobus, to som si uz skoro isty, kus ma teda mrzi ze nema ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som sa dnes zacal ucit brzdit jednym prstom (brzda sa po vymene kapaliny tiez kus zlepsila). To nechcem vediet ako sa musi brzdit na motorkach co maju ozajstne brzdy :D.

 

Inak aby som neklamal, jedna motorka s ABS sa robi co by sa mi pacila, je to CB1100 ale zatial su aj jete kus nad moj budget.

post-1266-0-37547300-1473285092_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ráno odjíždíme do Rumunska. Poprvé jsem tam byl na motorce před 15 lety a tohle je moje jubilejní, 20. Rumunsko, navíc zčásti se starou partou, se kterou jsme tam začínali jezdit a už hodně dlouho jsme spolu nikde na motorkách nebyli. Těším se, počasí snad nebude tak hrozné jak to zatím vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno odjíždíme do Rumunska. Poprvé jsem tam byl na motorce před 15 lety a tohle je moje jubilejní, 20. Rumunsko, navíc zčásti se starou partou, se kterou jsme tam začínali jezdit a už hodně dlouho jsme spolu nikde na motorkách nebyli. Těším se, počasí snad nebude tak hrozné jak to zatím vypadá.

Ivane,užij si to :)

Letos jsem tam byl poprvé a doufám že né naposled.Nadherná země a suprový lidi :)

Na příští rok plánujeme Francouzkou riviéru,tak uvidíme :D

 

Přeji pohodovou cestu a hlavně šťastný návrat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A už se bude balit, baťůžek 6 kg jelikož jsme socky a víc nám v letence za za tři litry nedovolily :-) Pro letošní motoexpedici Kréta 2016 jsem vyfasoval tadu tu kozu, good... Nějaké mototipy kluci pro tento ostrov? Rádi bychom někudy z Heraklionu mimo civilizaci k soutězce Samaria, tam vlézt, ožrat se a přespat a zase zpátky do Heraklionu. Sedm dní ježdění, hurá :-)

post-364-0-85702400-1474656912_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedostaneš ani na zem z takové výšky sedla. :)

Si beru kissácký boty :-) Samozřejmě s mojí výškou jsem se o výšku sedla zajímal. Měl jsem léta Aprílii Caponord bez problémů a ta má ještě o pár cm vyšší sedlo, tak snad to dám bez štokrdlete :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane,užij si to :)

Letos jsem tam byl poprvé a doufám že né naposled.Nadherná země a suprový lidi :)

Na příští rok plánujeme Francouzkou riviéru,tak uvidíme :D

 

Přeji pohodovou cestu a hlavně šťastný návrat ;)

Jsme zpátky, dvacáté Rumunsko se povedlo, takový retrovýlet ve staré partě a po starých trasách, i když byly i nové úseky.

Minulou sobotu, jsme dali přes 900 km za Oradeu a skončili v penzionu u "Řeka" ve vesnici Lunca Visagului, jezdíme tam léta, vlastně ani nevím, jak se to tam jmenuje, majitel ani nepochází z Řecka:-). I po několika letech nás vždy upřímně rád vidí.

Druhý den jsme jeli kolem krásné přehrady kousek nad vesnicí až do Stana de Vale, "Údolí pekla", po šotolinové cestě po dně už léta vypuštěné přehrady. Pak do Beius a výjezd na náhorní plošinu Padiš, další místo, které milujeme. Špatná zpráva je, že tam už z jižní strany vede asfalt, dobrá zpráva, že vypadá kvalitně, silnice je široká a zakřivení a napojování zatáček snad navrhoval motorkář - prostě orgasmus, vřele doporučuji turistům na silničních motorkách. Bohužel, díky silnici je Padiš přístupný běžným turistům a už tam rostou nové penziony. Spěchejte, než kouzlo zmizí, naštěstí severní sjezd je stále pěkný offroad.

Další den jsme řejeli do kempu "U Fajtla", ten se tak taky nejmenuje, vesnice nese jméno Poiana Aiudului. Tam jsem byl předloni s místním členem a jeho expedičním Land Roverem, je to tam trochu neosobní a káva k snídani už je za příplatek, ale pěkné prostředí a okolo krásná, skalnatá krajina,

V úterý, pršelo, jeli jsme na Sebes a po dnes už populární Transalpině, tedy silnici 67C, dojeli do "Pionýráku" na křižovatce u říčky Lotru. Tam se sbíhají cesty ze 4 stran, severní od Sebese, západní od Petrosani, východní do Brezoi, odkud je to už kousek na Fagaraš, no a jižní, do Novaci pokračující silnice 67C. Severní byla poslední šotolinová, aspoň kousek, zbytek býval rozbitý asfalt. Pro silniční turisty je dobrá zpráva, že tam je opět nový, kvalitní, široký asfalt a podobně jako na Padiš, snad navrhovaný motorkářem. Když se pokračuje na jih do Novaci, silnice je užší, ale asfalt je kvalitní a tenhle úsek Transalpiny považuji za jednu z nejkrásnějších cest, které jsem kdy projel. Pro enduristy je asfalt horší variantou, ale já se utěšuju tím, že jsem úsek zažil v dobách, kdy cesta vedla po skále, kamenné suti a 20 km jsme jeli 4 hodiny. 

Ve středu jsme jeli z Pionýráku do Banátu, krásná cesta přes Baile Herculane a Orsovu, v závěru kolem nádherného Dunaje, tvořícího hranici se Srbskem, pochopitelně se zastávkou u sochy Decebala Rexe. Navečer jsme skončili ve Svaté Heleně u rodiny Táborských, u kterých se natáčel film Ostrov Svaté Heleny, ve kterém hrál Laďa Kerndl, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, ale i místní, především domácí Štefi a Vašek Táborští. Ti nás už považují za "své" Čechy a vždycky se s nimi rádi vidíme, nehledě na žranici, která vždy následuje, letos doplněnou i několika lahvemi domácí cuiky... Když tak mrkněte na ukázku:

Ve čtrvrtek skrz rumunskou Provence, směrem na Resitu a dál na sever, navečer jsme poprvé tento týden skončili u lesa, někdo postavil stan, my natáhli plachtu mezi motorky, rozdělali jsme oheň, opékali buřty a popíjeli cuiku. Chladný, ale krásný, jasný večer, obloha plná hvězd, prostě nádhera.

V pátek rychlopřesun na Slovensko, kde jsme přenocovali u známých v Revůce, no a sobotních 500 km domů byl už jen tečkou za nádhernou dovolenou.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...