Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Letní prima pánská dovolená... :D

 

Kolona - 6x side, 2x sólo.

 

Absolvovaná trasa -  z Vysočiny při státní hranici přes Šumavu do Krušných hor a obchvatem zpět. Ca 1400km.

 

Velká škoda, že se nemohl zůčastnit náš kamarád a zdejší člen Wanderer :) 

post-1060-0-00490500-1531068949_thumb.jpg

post-1060-0-91643500-1531068955_thumb.jpg

post-1060-0-53289100-1531068963_thumb.jpg

post-1060-0-04854800-1531068972_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Jo a  ještě doporučení. Před použitím "protřepat" nebo spíš zavřené "promačkat" , odděluje se tekutá část od pasty, tak aby se to pěkně promíchalo.   

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si na starý kolena udělal papíry na mašinu a pořídil si první motorku.

Zatím jsem s ní jel jen z prodejny oklikou domů, ale myslím, že si budeme rozumět...

14df9eb4d5e52c59fbd010f7ce430264.jpg

Asi Guzzinka...co? Tak gratuluju. Jen ti malinko poradím. Nikdy takhle do trávy naplacato neodkládej přilbu. Když tě potom ve vysoké rychlosti nečekaně začnou žrát mravenci nebo jiná havěť, je to na karambol. Já tam jednou našel škorpióna, proto můžu chytračit. Vylezl ale ještě včas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi Guzzinka...co? Tak gratuluju. Jen ti malinko poradím. Nikdy takhle do trávy naplacato neodkládej přilbu. Když tě potom ve vysoké rychlosti nečekaně začnou žrát mravenci nebo jiná havěť, je to na karambol. Já tam jednou našel škorpióna, proto můžu chytračit. Vylezl ale ještě včas.

Ano, V7.

S tou přilbou, dobrý postřeh, díky za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po letech vrátil do jedné stopy.

Je to super.

https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=117322

Helmu odkládám na opěrku.

Upraveno uživatelem Edifice562
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konecne dostal k tomu, ze tu popisu vylet do Italie ktery probehl minuly tyden.... Jeli jsme ja, tata a segra.... Kazdy na sve motorce.

 

Hned prvni den segra chytla hrebik do zadniho kola (opet - minuly tyden se mi stalo totez kdyz jsem ja jel na jeji motorce - hrebik + praskla bocnice = vyreseno novou gumou). To jsme nastesti deruhy den nejak slepili a pokracovali v krasojizde.

Druhy den sestre spadla motorka ze stojanku.

Treti den cely den lilo a nikam jsme nejeli.

Ctvrty dn, - kdy uz Italie byla jen nedostiznym snem, jsme si rekli, ze aspon na Grossglockner dojedeme. Tak jo - a tu v takovem prusmyku pichl kolo tata. Bohuzel jeho motorka je krapet vetsi a tezsi , taky pristup ke kolu je minimalni. Nejak jsme to zalepili a pomoci bombicek aspon trosku kolo nafoukli. A pak zapocal presun k nejblizsi benzine, kde jsme chteli kolo zcela dofouknout. Kdyz jsme tam prijeli, tak jsme zjistili, ze jak to bylo podhustene, tak duse se vysmekla a ventilek uz neni nikde videt... Tedy v nasich podminkach se situace stala neresitelnou. Tak jsme posledni den potupne zahajili presun (tata se sestrou na moji motorce, ja na sestrine) domu; tatovu motorku jsme nechali stat v Rakousku v jednom penzionu... . A v utery zaprahnout vozik za auto a hura na otocku pro motorku...

No muzu vam rict, vylet to byl docela dobrodruzny... Ale uz jsem v praci, kde si muzu na chvili odpocinout pred dalsi dovolenou :D

post-13450-0-52583600-1531471305_thumb.jpeg

post-13450-0-59974500-1531471313_thumb.jpeg

post-13450-0-58696500-1531471321_thumb.jpeg

post-13450-0-63988300-1531471331_thumb.jpg

post-13450-0-56101300-1531471356_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edifice562 - Savage se už tak často nevidí...:-).

 

mAra - rozumím tomu správně, že kvůli dešti a píchlým kolům jste nedojeli ani na Glockner, natož do Itálie? A nechali tam motorku kvůli utrženému ventilku a jedete pro ni autem...? Co asistenční služby, servisy, pneuservisy, prodejny a montpáky...? My jedeme zítra ráno na 3 motorkách do Modeny. Na cestu tam máme sobotu a neděli, v pondělí obchodní jednání, úterý a středa zpět. Ve čtvrtek už zase jiná práce. Ať píchneme nebo bude pršet, musí to klapnout... Což mi připomnělo, že nesmím zapomenout opravnou sadu na pneu:-):-). Pumpičku, byť malou, vozím stále, protože spray ani bombička to pořádně nenafoukne a když jsme jezdívali offroad a víckrát snižovali tlak a zase dofukovali, vozil jsem i malý 12V kompresor, moc místa nezabere a než vykouřím cigárko, je nafoukáno. U mých bezdušáků se dá sice jet dost daleko i na úplně prázdné gumě, ale nemám to rád...    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edifice562 - Savage se už tak často nevidí...:-).

 

mAra - rozumím tomu správně, že kvůli dešti a píchlým kolům jste nedojeli ani na Glockner, natož do Itálie? A nechali tam motorku kvůli utrženému ventilku a jedete pro ni autem...? Co asistenční služby, servisy, pneuservisy, prodejny a montpáky...? My jedeme zítra ráno na 3 motorkách do Modeny. Na cestu tam máme sobotu a neděli, v pondělí obchodní jednání, úterý a středa zpět. Ve čtvrtek už zase jiná práce. Ať píchneme nebo bude pršet, musí to klapnout... Což mi připomnělo, že nesmím zapomenout opravnou sadu na pneu:-):-). Pumpičku, byť malou, vozím stále, protože spray ani bombička to pořádně nenafoukne a když jsme jezdívali offroad a víckrát snižovali tlak a zase dofukovali, vozil jsem i malý 12V kompresor, moc místa nezabere a než vykouřím cigárko, je nafoukáno. U mých bezdušáků se dá sice jet dost daleko i na úplně prázdné gumě, ale nemám to rád...    

U GS máš sundaný kolo za 10 minut, opravit pomocí montpák jde taky v pohodě. Hlavně u špuntů. U Indiána nebo HD, který ale váží přes 400 kilo a nemaj hlavní stojan ani letmo uložený zadní kolo, jako třeba K1200LT kde je kolo dole za 20 minut, je demontáž oser na nekonečno. Takže tam jedině sprej a nejlíp kompresor. Nedávno jsem přezouval u HD Crossbones a nedokážu si představit, že bych to dělal jinde než na zvedáku. Teď jezdím nejvíc Road Kinga a Electru a bez spreje bych asi nevyjel. A i tak doufám, že mě defekt hned tak nepotká. A máš pravdu, dá se jet i na prázdný. V Maroku jsem tak jel po dušový 21" přední gumě kvůli urvanýmu ventilku skoro půl dne, než jsme se dostali do civilizace a k pneuservisu, kterých tam je na každým rohu nepočítaně. Tyhle velký mašiny, který maj řemen, průběžnou osu a oboustrannou kyvku, někdy perkelněš zaskládanou pevnýma kuframa, není na silnici opravovat žádná zábava. I když jasně, udělat se dá všechno....Ale ne vždy to jde a ne každej to umí.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...