Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Řešíte kraviny. Kdo chce, dá si pod auto hever, kdo je mc Gyver, ten to nepotřebuje a použije kus dřava. Je zbytečný se o tom hádat. Jsme na Chronomagu...tak proč si někteří z nás kupují Rolex, když by stačily Casio? Protože prostě chceme a protože na to momentálně ty prachy máme.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Řešíte kraviny. Kdo chce, dá si pod auto hever, kdo je mc Gyver, ten to nepotřebuje a použije kus dřava. Je zbytečný se o tom hádat. Jsme na Chronomagu...tak proč si někteří z nás kupují Rolex, když by stačily Casio? Protože prostě chceme a protože na to momentálně ty prachy máme.

Jojo, pak tu nekdo nastreli rolexy o 30% a tady ho lidi div nebezi udat, zato 500% za rozrezanou a svarenou trubku je dle gentelmanskeho meritka naprosto ok. Ja uz asi nicemu nerozumim. Samozrejme respektuju zakonitosti trhu, jen jsem podotkl ze se mi to zda predrazeny a realnou pridanou hodnotu to nema. Ale samozrejme to je na kupujicim, coz ja nejsem. Trh si to vyresi sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zceyee - slovo předražené nemám rád. Co je pro někoho drahé, pro jiného ne, někde se platí za značku, jinde za kvalitu. Takže je lepší napsat "pro mne je to drahé, nemám na to/nestojí mi to za to/udělám si to levněji sám" a nepsat něco o 500% za svařenou a rozřezanou trubku, což je mimochodem nesmysl, vzhledem k mzdám a dalším režijním nákladům, výbavě provozovny, přípravkům, ohýbání, povrchovým úpravám, kolečkům, ale taky tomu, že do obchodů to výrobce dodává za velkoobchodní ceny, platí se DPH a nakonec i daň z příjmu.

 

Ale vraťme se k tomu motorkaření. Zní to neuvěřitelně, ale letos jsem na motorce skoro neseděl. Až minulý týden, kdy jsme vyrazili na 7 dnů do Alp. Až v úterý jsem zjistil, že mám KO baterku a navíc propadlou STK. No, ve středu se to nějak podařilo a ve čtvrtek jsme vyrazili. 4 motorky, 4 lidé, 3 generace - děda, dcera (a současně moje Dáša), vnučka a já, na nejstarší motorce, BMW R 1150 GS Adventure s nájezdem 174 tisíc km, nicméně díky mému dvornímu servisnímu guru Cyrilovi v nejlepší kondici. Pro nejmladší Kristýnu, které je 20, to byla první větší cesta na velké motorce (BMW F700 GS), protože neomezený ŘP má pár týdnů. Nicméně je to "zkušená" motorkářka, už před 3 roky s námi dala Alpy na Honda Varadero 125 ccm, na které najezdila přes 20 tisíc km. Letos to bylo pod taktovkou Jirky, takže jsme spali v hotelích, na což nejsem na motocestách zvyklý, ale musím uznat, že komfort je návykový. Projeli jsme Dolomity a snad všechny tamní průsmyky, pak jsme se přesunuli na východ a dali Nockalmstrasse, Kikina stále zrychlovala a čím dál víc něčím škrtala v zatáčkách o zem, no a ve středu jsme se vrátili. Bylo to skvělý! A že jste to dočetli až sem, za odměnu několik mobilních rozpatlanin:-).

PS: Poslední fotka je dobrá. Jen ji uvedu, že Zell am See v Rakousku je dnes víc arabské než evropské, vše je tolerováno, v arabštině jsou i turistické průvodce atd. Nicméně nemohu k chování nových obyvatel říct nic špatného. No a v té samé zemi, multikulturní a tolerantní, jsme zastavili na dálničním odpočivadle. Tu namalované pruhy pro parkování motorek, tu pro kamiony, tamhle zase pro osobní auta. A co to máme tady? No 2x širší pruhy pro parkování řidičů něžného pohlaví, asi aby se fakt vešly...:-). Tak si říkám, do kolika hodin od tohohle zlepšováku by u nás pod tlakem všemožných organizací odstoupil ministr dopravy..

Tak se mějte a přeji na Vašich motocestách spoustu krásných zážitků a především šťastné návraty.    

post-3283-0-04391100-1562940373_thumb.jpg

post-3283-0-13262800-1562940383_thumb.jpg

post-3283-0-99974100-1562940390_thumb.jpg

post-3283-0-07847600-1562940402_thumb.jpg

post-3283-0-63830300-1562940408_thumb.jpg

post-3283-0-04802200-1562940423_thumb.jpg

post-3283-0-32079600-1562940429_thumb.jpg

post-3283-0-55219700-1562940439_thumb.jpg

post-3283-0-71224000-1562940445_thumb.jpg

post-3283-0-20125500-1562940453_thumb.jpg

post-3283-0-02063600-1562940460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, pro vetsi mista na parkovani vyhrazene pro zeny teda pochopeni nemam. Pokud se neumeji vejit do standardniho mista (ktere by tedy mohlo byt o neco vetsi, protoze ty normy ze 70. let jsou dnes uz preci jen mirne zastarale), tak nemaji v aute co delat.

Ale jinak to vypada na pekny vylet :-)

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, pak tu nekdo nastreli rolexy o 30% a tady ho lidi div nebezi udat, zato 500% za rozrezanou a svarenou trubku je dle gentelmanskeho meritka naprosto ok. Ja uz asi nicemu nerozumim. Samozrejme respektuju zakonitosti trhu, jen jsem podotkl ze se mi to zda predrazeny a realnou pridanou hodnotu to nema. Ale samozrejme to je na kupujicim, coz ja nejsem. Trh si to vyresi sam.

 

kludne to zacni za tie styri stovky vyrabat, ak to je tak ako hovoris, rozbijes trh so stojanmi na kusky.. a po roku sa prid pochvalit (kludne aj predrazenymi) Rolexkami, co si za ten gentlemansky vyvar kupis.. easy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Enfield je krásnej. Před lety si lidi dělaly retro přestavby nebo renovovali starý motorky, dnes jim to výrobci naservírujou hotový. A má to myšlenku. BMW NineT, Royal Enfield, Triumph Scrambler, strašně se mi líbí nová Honda CB1100, ať EX s drátěnými koly nebo sportovec RS. Kdysi jsem miloval šestiválec Honda CBX1000, tohle mi ji trochu připomíná, i když to evokuje spíš i starší Seven Fifty, prostě nádherná klasika. Kdybych nejezdil turistiku, už by mi Honda stála v garáži..

post-3283-0-72196600-1563348887_thumb.jpg

post-3283-0-15434400-1563348898_thumb.jpg

post-3283-0-55258100-1563348906_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to sem úplně nepatří, ale jinde to motorkáři asi číst nebudou. Chci si do mašiny dát GPS tracker, ale zatím se mi od žádného operátora nepodařilo vymámit nabídku na tu "správnou" SIM. Nebo lépe řečeno - ten správnej tarif. Mělo by to umět posílat sms s polohou při pohybu, naposledy známou polohu před krádeží a pod. Už jsem psal na Vodafone, kde jsem zákazník přes dvacet let, ale maj mě na háku...Asi to pro ně není kšeft....Kokoti. Stejně na Kaktus...taky maj asi dovolenou všichni. Tak díky za případný rady... 

Edit..ta sim u obrázku je trochu podvod...neumí posílat sms. S prodejcem, kterej to nabízí a kde jsem ty tracekry bral jsem již mluvil.  

_vyr_71__vyr_712.jpg

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, koupil bych si simku na kredit a fertig. Tesco nebo ten kaktus, záleží jaká je platnost kreditu a min. Částka dobiti... 200 kč za rok by asi stačilo...

 

Jinak já to mám ve všech autech už hotový, montáž s nákupem stála 9000 kč a je tam ještě 15 či 20% sleva na havarijko... Provoz mají zpoplatněný na 500,- kč ročně... https://www.patrioteu.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi už na to došlo a řešim první vlastní motorku.

Vybránýho mam V-Stroma, rozpočet kolem 80k +- 15(20)k.

Jít spíše do litra nebo do 650? Budu jezdit ze startu sám, ale pak s přítelkyní a kufry.

Bude to první moje moto čerstvě po ŘP, ale dřív jsem už jezdil na GS500, takže nejsem úplný nýmand - samozřejmě, že na to jdu s pokorou.

 

Tip? Nebo nemáte někdo V-Stroma k adopci? :D 

 

Díky. Z.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to finančně vyjde, tak jdi určitě do litra. Strom s malým motorem je pořád ten samej, jenom do něj dali malý motor. Je i v tom litru krásně voditelnej. Já ho jezdím na jaře a na podzim, když je hnus, a já nechci hnusit HD. Za mne: jednoznačně litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...