Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Dnes moja prva policajna kontrola na moto, auta podla vsetkeho vobec nestavali. Moto stopli postupne asi 8 len za tu chvilu co som tam stal ja a v podstate nic ich nezaujimalo, len modifikacie, hlavne vyfuk... je to bezne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem takovej vůl, že to snad ani není možný. Rozstřelil jsem oranžádu a to tak důkladně, že nezbylo nic co by stálo za složení. Rám na trsátka. Úplně zbytečná chyba, za rok mám padesátku, najeto na motorkách hodně, ale blbej jsem jak v šestnácti, no přerazit o mě smeták. A protože jsem se na to nemohl dívat (a vlastně ani na sebe v zrcadle), tak jsem do tejdne přivezl tu samou znovu. Tedy král je mrtev, ať žije král!

DSC01493.thumb.JPG.328b5225ecac3ba2b8a7bb986a664562.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Americkej Tak hlavně, že jsi celej. Mně se zas dcera dneska vysypala v autoškole. Jen si natloukla koleno, ale celkovej dojem z toho nic moc. Když se hlásila, tak že "musí" mít i motorku. Tak jsem si říkal proč ne. No, zřejmě jí to zpočátku jakžtaž šlo, pocit měla dobrej a instruktor ji údajne taky chválil. Ovšem do včera jezdila na Viragu s instruktorem, pěkně po staru. Dnes poprvé sama a nastal problém. Dcera není moc vysoká, ačkoli žádnej hobit taky není, má cca 160 cm. A hele, jediná motorka ze který došáhne na zem je to Virago. Nicméně jí posadili na nějakou Hondu, kde tak tak došáhne špičkou na zem. Takže na křižovatce když zastavila, tak se jí to začalo naklánět, celkem nepřekvapivě to neustála a motorka spadla. Btw padáky tam nemají. Takže jí to přiskříplo, sama to zvednout nedokázala, ale nezvedl to ani instruktor. Takže pomáhal někdo z ulice. Pak volal do autoškoly, ať pro ně přijedou, ovšem nikdo mu to nevzal, tak jí oznámil, že bohužel musí jet zpátky sama. Takže dcera dobrečela a s oteklým kolenem dojela do autoškoly. Tam jí akorát řekli, ať si rozmyslí, zda chce pokračovat, ale že motorku, ze ktreý dosáhne na zem asi nemají, resp.pouze to Virago, na kterým snad údajně nemůže jezdit sama, kvůli těm zdvojenejm řidítkám. Tak nevím. Skutečnost, že dceři (byť těsně) nebylo 18 a nedali mi vědět, pomíjím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je masakr, bohuzel podobne praktiky se deji fakt i v jinyvh autoskolach.
Pritelkyne podobny problem. Chtela si dodelat motorku, ale instruktor fakt magor. Mladsi typek. Kluka co se mu na placku nevesel na asfaltua vjel do travy nechal. Zasmal se tomu. Holky tam silenym zpusobem peskoval ze treba packu drzi jinak.
Vrchol vseho, kdyz pri ceste ke svym garazim se snazil udelovat rady jestli ma.jet do leva, ci doprava. Kopecek, rozbita cesta, dvakrat zmenil svuj nazor a skoncilo to samozrejme pri nulove rychlosti padem. Spoustou osklivosti, ze jako to nema delat a proc se tam hlasila atd.
No motoskola nedodelana, jelikoz uz pak byl podzim a prislo dite. Ted se tam boji zavolat a pokracovat. Nicmene zaplacene to je stale a s odkladem kvuli "zdravotnim" duvodum souhlasil.
Takze motoskoly muzou opravdu byt peklo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockat, to akoze tu motorku zo zeme nedokazal zdvihnut ani instruktor? Ak ta "nejaka Honda" na ktoru ju posadili nebol Goldwing, tak je instruktor supermamlas a nema na svojom mieste co hladat. (a pokial to aj bol gold tak je to teda iba mamlas ale stale plati vyssie uvedene)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu jak může nějaká autoškola takto fungovat. Já dělal papíry teprve loni (je mi 35), ale autoškolu jsem vybíral dost poctivě a nekoukal na cenu. Naopak jsem řešil na čem tam budu jezdit a jaký jsou instruktoři.

Rozhodně bych v autoškole udělal velkej bugr a přešel okamžitě jinam, pokud má dcera ještě zájem. A je dost motorek z které dosáhně cca 160 cm žena na zem. Já dělal třeba tady a nemůžu si vynachválit a na instgramu mají pořád videa s ženskýma co tam dělají autoškolu. Mají v aureálu trvale polygon pro trénování, takže super. http://www.ridicak.eu/czech/skupina_an.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, je to voser, jinak se to říct nedá. Ale jsme skoro na vsi, tak jsou tady autoškoly všeho všudy dvě a tohle je z nich ta zřejmě lepší.

@cali Golďas to rozhodně nebyl, přesnej model nevím, ale bude to něco okolo 500 ccm. Mají tam ještě CB 750 (tu znám, sám jsem na ní kdysi jezdil), tohle je dle dcery něco menšího. Jak to mohl nezvednout, taky nechápu. Hlavně, že když s ní jezdí autem, tak každej okolo je ču*ák nebo pí*a, dcera, když dcera neměla den, tak to taky schytala se závěrem, že jemu je to fuk, jestli udělá zkoušky nebo ne, že to není jeho problém. Jindy je údajně celkem v poho. No, co byste taky chtěli za dvacku, že?

Jinak dcera je díky určitejm životním peripetiím docela vyzrálá a chce si to řešit sama. To samozřejmě podporuju, jsem rád, že nespadá do škatulky táto chci to a to a ty mi to zařiď/zaplať, ale budu to víc než doposud sledovat a hlavně doufat, že už to bude OK. Jezdit jí prej nakonec nechají na tom Viragu, kde je v pohodě. Zatím jí to neodradilo, naopak se na motorku zase těší.

Nicméně skutečnost, že nemají dospělou moto vhodnou pro menší postavu dost nechápu.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Americkej napsal:

Já jsem takovej vůl, že to snad ani není možný. Rozstřelil jsem oranžádu a to tak důkladně, že nezbylo nic co by stálo za složení. Rám na trsátka. Úplně zbytečná chyba, za rok mám padesátku, najeto na motorkách hodně, ale blbej jsem jak v šestnácti, no přerazit o mě smeták. A protože jsem se na to nemohl dívat (a vlastně ani na sebe v zrcadle), tak jsem do tejdne přivezl tu samou znovu. Tedy král je mrtev, ať žije král!

tak do 50ky to vsetko treba stihnut, kto by sa chcel lamat na stare kolena :) zaklad je ze si cely. ja som dnes vyvetral obidve V4, prvykrat od nehody. rebra aj prst boleli kvoli pocasiu, ale celkom som si to uzil. Jak som -15kg a ziadne svaly, rozmyslal som len preco jakokot mam len same tazke motorky. nacase si prikupit nejaku malorazku.. airbag uz mam :)

 

 

20200625_213813.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@instant Jak jsi řešil ten airbag, resp. bunda/vesta nebo nějak jinak? Já jezdím od jara do podzimu skoro furt, sice teď na tý Forze 300, je to skůtr, ale celkem to v rámci kategorie jede a hlavně když tě nekdo sundá, tak je celkem fuk na čem sedíš. Takže po něčem, aspoň po tý vestě, už delší dobu koukám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tohle a chci věřit tomu, že kdyby něco, že to pomůzě..naštěstí jsem nemusel ještě vyzkoušet.

Nechtel jsem ten systém, kterej se připojuje k řidítkům, protože bych to odpálil na každý pumpě.

https://www.yshop.cz/panska-d-air-vesta-smart-jacket-cerna-fluo-zluta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, když máte tak hrozné zkušenosti, píše to pak někam? Ono je docela problém, jak autoškolu vlastně vybrat, pže z jejich webu to člověk těžko pozná. Jako protivnou prodavačku bych asi neřešil, ale že mě instruktor svou neschopností ohrozí na životě, to bych ventilovat celkem rychle. Recenze Google je na tohle dobrá platforma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, dawe009 napsal:

Já mám tohle a chci věřit tomu, že kdyby něco, že to pomůzě..naštěstí jsem nemusel ještě vyzkoušet.

Nechtel jsem ten systém, kterej se připojuje k řidítkům, protože bych to odpálil na každý pumpě.

https://www.yshop.cz/panska-d-air-vesta-smart-jacket-cerna-fluo-zluta

Já radši šel právě do systému šňůry, chtěl jsem se vyhnout riziku kurvítek. Náhodné aktivace bych se nebál, ono to chce opravdu velkou sílu.

Mám dva roky tuhle: https://motoshop.autojarov.cz/eshop/detail/bering-airbag-c-protect-air-vesta-idberv.html

ale ještě jsem v ní nespadl, takže nemůžu referovat jak funguje. Každopádně je mi sympatické když firma testuje na lidech místo na paňácích -  asi tomu produktu fakt věří.:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, warann napsal:

@instant Jak jsi řešil ten airbag, resp. bunda/vesta nebo nějak jinak? Já jezdím od jara do podzimu skoro furt, sice teď na tý Forze 300, je to skůtr, ale celkem to v rámci kategorie jede a hlavně když tě nekdo sundá, tak je celkem fuk na čem sedíš. Takže po něčem, aspoň po tý vestě, už delší dobu koukám.

kupil som si Helite Airbag Custom, to je kozena vesta (daju sa na nu nasivat aj patche). odkladal som ju tri roky kym som sa nerozbil a uz ju mam :D a uvidim ake budu reviews na tie nove elektronicke, tak pod bundu si prikupim na turistiku.

vyhoda tej helite je ze ma riadny objem vzduchu a chrani aj rebra. co tie pod bundu su polovicne objemom a rebra su nechranene (vacsinou). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes na mna prvy krat epicky naprsalo, myslel som podla radaru, ze to obidem a tesne mi to nevyslo. Ale inak celkom OK.... motorka sa drzala statocne na to ze je to stara plecka a este mi za 5 rokov co ju mam vlastne poriadne nezmokla som sa o elektriku bal teda viac aj gumy to v ramci moznosti davali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...