Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Foundryman napsal:

Ale no tak... Lidi jezdí na motorkách +- 100 let, z toho v integrálkách posledních cca 25 let. A to zdaleka ne všichni. Nedovedu se představit, že bych vlezl v integrálce třeba na kejvačku. A na babetě už je to úplně pro smích. S touhle předposraností by už bez brnění nebylo možné ani vylézt na ulici.

Ještě v 70. letech se s hříbkem jezdily běžně Grand Prix,  závodníci měli jen šátek přes ústa, aby jim tam nevlítl nějakej střevlík.

Urcitym zpusobem to chapu, ale na druhou stranu jaky byl provoz pred 40 lety a jaky je dnes. Jake vykony mely ty historicke motorky. Tohle se jen tezko da srovnavat.

Pro me za me at si jezdi kazdy, v cem chce. Nikomu nic nevycitam, nikomu se nesmeju. Jen si obcas v duchu reknu, ze tohle je v dnesni dobe uz nesmyslny risk. Nerikam, ze obcas nezavidim tu lezerni vybavicku, kdyz jedu v hadrech a je mi teplo. Ale uz jen letos me na motorce dvakrat malem nekdo sundal a priznam se, ze se mam rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na motorce prechazim do nejakyho zvlastniho modu, kdy se ani v nejvetsich vedrech v tom kozenym oblecku proste nepotim. Mam ten oblecek rad, kupoval sem ho, to je snad vic jak dvanact let, v Ostrave, donutil mne k tomu tenkrat budouci neboztik mnovace, zdejsi clen. Rad na to vzpominam, tak mozna proto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na motorce jsem full, karbonova helma, kuze (nebo kevlar dziny).

Ale na skutru jezdim do prace po Pze a sorry, mam otevrenou helmu a civilni obleceni. Full gear tady (pro me) popira podstatu te mestske prepravy - rychlost, flexibilita. A samozrejme souhlas, ze rizik je hafo a mozna fakt i vic nez jet na prazdnejch okreskach, ale zaroven plne souhlasim s tim, co psal Foundry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, H-B napsal:

Na motorce jsem full, karbonova helma, kuze (nebo kevlar dziny).

Ale na skutru jezdim do prace po Pze a sorry, mam otevrenou helmu a civilni obleceni. Full gear tady (pro me) popira podstatu te mestske prepravy - rychlost, flexibilita. A samozrejme souhlas, ze rizik je hafo a mozna fakt i vic nez jet na prazdnejch okreskach, ale zaroven plne souhlasim s tim, co psal Foundry. 

Mám to podobně. Je to o tom, co si člověk prostě mentálně připustí - je mi jasný, že si na skútru na průtahu naším městečkem střediskovým můžu při té tachometrové stovce pěkně namlít, obzvláště v tom provozu co tu vládne. Ale prostě mě celoobličejová helma na tomto druhu vozidla nějak začala vadit. A to jsme dřív jezdil ve fullface in padesátce. Ano je to risk, ale to je obecně na motorce vůbec vyjet. Jezdím na skútru prakticky jenom po městě, něco přes 2 000 km ročně a musím zaklepat, držky jsem hodil jenom na mašině, kde jsem vždy v plné polní. Zase na druhou stranu když si vzpomenu na Řecko kde mi připadalo helmy na motorce nosí jenom túristi...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa ani tak v meste neirituje to vozenie na skútri v otvorenej prilbe, kraťasoch či tričku, je to ich vec. Najviac ma udivuje, že ľudia jazdia v šľapkách ak by borec chytil "balanc"  nejakom kontakte, nebodaj náznaku pádu a musel by položiť nohy na zem tak by sa smiechu asi nezbavil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já psal o tom, že každý stroj chce jinou výbavu. Třeba kejvačka má výkon celých 12 koní. Padesátky , mopedy a skůtry, 3-4 koně. Samozřejmě, každý ať jezdí v čem chce, ale co jsem viděl třeba v Holandsku, na skůtrech 50 ccm helma povinná není, někdo ji má, někdo ne a hromady mrtvol kolem silnic jsem nějak neregistroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, TLD napsal:

Rad vzpominam, jak jsem si na Scramu vzdycky vyrazil v otevreny Davide a Halcyonech s satkem pres hubu... To byla pohodicka.

Tak presne kvuli tomu jsem i na softailu jezdil v integrale. Za horka jsi pod brejlema opruzelej, jak nechces hodinu nasazovat satek, tak te rozstrili hmyzaci, misto jednoho ukonu nasazeni helmy delas 3. Bezpecnost neresim.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad je to nějakej obřad a rituál, ne? Šátek na krk dávám vždycky, od té doby, co mi vosa vletěla pod límec, v zimě holt přes hubu. Nastartovat stroj, nechat trochu prohřát, zkontrolovat, jestli dostatečně teče olej, pátéřák, bunda, helma, brýle, rukavice... to je jedno, jestli je o úkon navíc... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer- místo šátku používám kuklu, kryje krk a třeba hubu a je to rychlejší 🙂 jezdíš na jiných strojích než já, takže to máš logicky jinak

TLD - jj pro stajl musíš trpět, já už na to prdím, naposled mě známí vyčinili, jak můžu jezdit na skůtru Aprilia v bundě HD, tak snad ji nezahodim když to bylo z HD éry to nejlepší 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 7. 2020 v 18:51, dawe009 napsal:

Zrovna na velkým skůtru bych se za integrálku nestyděl..a těch příležitostí rozbít si hubu ve městě je snad ještě víc, něž při lítání po okreskách. Ale vzít si integrálu na klasický HD, to je prostě fakt divný. Naštěstí na to nelezu, tak nemusím to dilema řešit..

Tak třeba Biltwell Gringo nebo Bell Bullit intergálky jsou myslím na chopper v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TLD napsal:

No vidis :) Ja mel japonecka naposledy nekde v r 2004 a to jsem si sehnal jedno z nej co udelali, posledni rocnik uzasne VFR750.... takovy stroje uz nebudou... :( 

Pak uz jen Aprilia, BMW 3x, Ducati, Ktm 3x , Triumph 2x...

já ještě rejži neměl, japonec přijde nakonec, teď pokukuju po nine T ale mám trochu obavu z vibrací, na půjčeném Rku se stejným motorem mě brněly nohy

zatím HD, Buell, Triumph, Guzzi, Aprilia 2x, Ducati 4x na ty dukny jsem nemocnej 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, organic napsal:

Tak třeba Biltwell Gringo nebo Bell Bullit intergálky jsou myslím na chopper v pohodě. 

Už jsem si taky rozšířil obzory. Choppera jsem nikdy neměl, tak jsem se nezajímal. Hezký kýble na to dělaj..

Já bych teda hlavu nepodceňoval. Jasný, dřív to šlo bez toho, ještě dřív třeba nebyly antibiotika a ještě dřív třeba nebyly kondomy..dneska všechno je, tak proč riskovat, když to není nutné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...