Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Kabeláž je ok. Jedeš trochu se zahreje a vynechává. Po 10 minutách jede zase ok, než se zahřeje. 

Jo jinak díky, ale já nehledám závadu. Jen jestli už někomu odešla cívka Z04.

Po telefonátu do Vape jsem trochu zklamán. Bylo mi řečeno, že už sadu s touto cívkou nedělají a prodávají ji jen jako ND. Prý byla poruchová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zajímalo jak opravíš spálený rotor nebo utavený uhlíky a nebo vadný relé pokud zrovna toto všechno nevozíš s sebou. Nejsem zastánce těchto dílů ve strojích kde nebyly původně montovány, ale při kvalitě dnešních náhradních dílů z PRC je to dobrá volba. Nehledě na to, že původní dynamo 6V není schopno dodávat potřebné množství proudu na svícení, zapalování a baterii v městském provizu. O shánění žárovek ani nemluvim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nevím, kde se k takovým závadám dá přijít. Na své Jawě mám za víc než čtvrtstoletí najeto několik desítek tisíc kilometrů a tohle jsem s původním zapalováním nikdy neřešil. Je potřeba dělat základní údržbu, tj. občas namazat vačku, vyčistit kontakty a hlavně do toho nevrtat. Před těmi mnoha lety mi to jeden fachman (dnes už nebožtík) nastavil za deset minut na stolici, zakápnul barvou a od té doby jsem jen očistil jeden kontakt. Jezdím, svítím, troubím. Za tu dobu jsem měnil jen kondenzátor, kladívko a snad i ty uhlíky. Cívku vozím náhradní pod nádrží (u 250 je tam volné místo), kondenzátor a kladívko taky. Pokud se pokašle něco dalšího, přepnu na baterii a 200km se na to dá v pohodě dojet. Případně lze v případě nejvyšší nouze napojit baterku přímo na cívku.

Ale když jsem připojil Pav, tak jsem dal dozadu a na parkovačku diodové žárovky, protože už toho svícení bylo moc a světlo navíc bylo poznat. Když vidím, jak funguje vape na boxerech a hlavně když to nemá regulaci předstihu, tak bych to fakt nechtěl. Ale uznávám, že na současné replikové díly takové spolehnutí asi nebude. Mám naplanovanou výrobu stolice, abych i tohle relé mohl nastavovat, protože dnes to umí málokdo, tak si to radši nastavím sám. To je také důvod, proč všichni montují elektroniku. Jsem prostě u starých strojů zastáncem původního provedení, fungovalo to tenkrát, musí to fungovat i dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tebou, že když to funguje, tak není do toho důvod vrtat a pak stačí jen běžná údržba. Já taky už téměř třicet let jezdím 359/634 a vzhledem k tomu, že už ke mě přišla po zásahu debilEM, tak mě to po několika letech trápení se s dobíjením přešlo a koupil jsem Vape a je klid. Předstih jsem nastavil stroboskopem jednou a už jen jezdím. můžu si dovolit na cestě i dobíjet mobil a v noci posvitit ve stanu, aniž bych řešil raní start s vybitou baterkou a v noci je to jizda se světlem a to je taky plus. Jinak původní dynamo má taky svoje výhody a plusy. Když už nic, tak jen to dobrodružství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu bylo téma badass přileb na HD ... 

Tak jsem něco googloval, jedna se mi obzvláště líbila. Tak jsem si ji byl vyzkoušet a objednal. 

Všichni mi říkají, že se to k tomu nehodí, že je divná ... 😄 Helma mi seděla, velikost akorát, brýle tam nacpu , No ještě, že mám divnou motorku. 

Edit: jo a ještě ani barevně mi k tomu nesedí, když mně se ta kombinace tak líbila...

IMG_20200723_113738.jpg

IMG_20200723_113429.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne mudry instruktor v autoskole povedal: Tva motorka i vybaveni se musi zamlouvat hlavne Tobe, pac vsem ostatnim si uprdl.

Inak ja som si s bandaskou pekne uzil,... z nicoho nic, pri otoceni plynu, vykon naraz nikde, ale ked to nejak prehovoris nad 4000 ot, tak to zase chytlo druhy dych a ked tam mal clovek zrovna dvojku a necakal to, tak sa to chcelo aj postavit. A hlavne stalo sa to max tak jeden dva krat za nadrz (200km). Palivove cesty som kontroloval snad desat krat,... som si myslel, ze tam niekde v karbe plava nejaky bordel. No proste uz som posledny tyzden vyberal po inzeratoch nove moto, ked sa o vikende nado mnou nebesa zlutovali.

Cievky som samozrejme meral ako prve a moc som ich nepodozrieval, bo boli sezonu stare, no ale nakoniec sa prezradili. Pri asi 153. laborovani v garazi som si zabudol zapnut vetrak a masina sa kus viac zohriala, tazke sa mi nejak podarilo dosiahnut, ze to zacala robit aj ked stala. Proste jedna cievka sa za istych okolnosti (teplo + vibracie) vypinala a tym vypinala valce 1 a 4.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, mAra_ napsal:

Jak tu bylo téma badass přileb na HD ... 

Tak jsem něco googloval, jedna se mi obzvláště líbila. Tak jsem si ji byl vyzkoušet a objednal. 

Všichni mi říkají, že se to k tomu nehodí, že je divná ... 😄 Helma mi seděla, velikost akorát, brýle tam nacpu , No ještě, že mám divnou motorku. 

Edit: jo a ještě ani barevně mi k tomu nesedí, když mně se ta kombinace tak líbila...

Na cestě mám tohle :)

 

Simpson Darksome Helmet - BLDA Motorbikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze sa cestari proti motorkarom spikli som tusil uz davno. Na kladivo na motorkarov - asfaltovy posyp som si uz nejak zvykol, ale novy protisklzovy cerveny koberec na krizovatke ktory sa vsak droli a tak vo vysledku klze ako na jemnom strku, tak to ma dnes rozsekalo.... teda skoro.... povolil som vcas a bezny asfalt po konci koberca poskytol cenne centimetre a chodcom ani mne sa nic nestalo.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...