Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Přesně jak píše TLD, na sněhu je to teprve sranda. Bert též přidá na zimu jedno kolo a jezdí dál. Podle mě taky není důvod k nějakému zazimovávání, kór teď. Ještě bude spousta hezkých dnů. Pokud neprší nebo není namrznuto, tak se dá normálně jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 6. 2020 v 20:21, warann napsal:

@Americkej Tak hlavně, že jsi celej. Mně se zas dcera dneska vysypala v autoškole. Jen si natloukla koleno, ale celkovej dojem z toho nic moc. Když se hlásila, tak že "musí" mít i motorku. Tak jsem si říkal proč ne. No, zřejmě jí to zpočátku jakžtaž šlo, pocit měla dobrej a instruktor ji údajne taky chválil. Ovšem do včera jezdila na Viragu s instruktorem, pěkně po staru. Dnes poprvé sama a nastal problém. Dcera není moc vysoká, ačkoli žádnej hobit taky není, má cca 160 cm. A hele, jediná motorka ze který došáhne na zem je to Virago. Nicméně jí posadili na nějakou Hondu, kde tak tak došáhne špičkou na zem. Takže na křižovatce když zastavila, tak se jí to začalo naklánět, celkem nepřekvapivě to neustála a motorka spadla. Btw padáky tam nemají. Takže jí to přiskříplo, sama to zvednout nedokázala, ale nezvedl to ani instruktor. Takže pomáhal někdo z ulice. Pak volal do autoškoly, ať pro ně přijedou, ovšem nikdo mu to nevzal, tak jí oznámil, že bohužel musí jet zpátky sama. Takže dcera dobrečela a s oteklým kolenem dojela do autoškoly. Tam jí akorát řekli, ať si rozmyslí, zda chce pokračovat, ale že motorku, ze ktreý dosáhne na zem asi nemají, resp.pouze to Virago, na kterým snad údajně nemůže jezdit sama, kvůli těm zdvojenejm řidítkám. Tak nevím. Skutečnost, že dceři (byť těsně) nebylo 18 a nedali mi vědět, pomíjím.

Tak to dcera včera úspěšně završila, vlastně završila auto a moto jí odložili na jaro. Moc jsem to nepobral, ale je jí 18 a chce si to řešit sama (což samozřejmě podporuju), tak to nechám na ní. Ale ješt mě dostaly nějaký "drobnosti". Včera jsem jí vezl na závěrečky a ona se ptala na něco ohledně startování auta. Já na ní koukal jak blázen a ona mi řekla, že za celou dobu ani jednou nestarovala, že jí instruktor vždy někde nabíral nebo přebírala nastartovan po někom před ní.

Jinak celou dobu jezdila s jedním jediným autem (nějaká starší Octa), ale ta včera klekla, tak jí dali Fábii, kterou nikdy neřídila, což jí taky asi moc nepotešilo, ale co už. Nicméně tam zjistila, že neumí odjistit ručku, protože v tý Oktávce byla hodně ochozená a zřemě chodila úplně navolno. Takže netušila, že na odjištění jí musí nadzvednout a pak zmáčknout ten čudl, tudíž jí to prostě nešlo.

Prostě je připravená do provozu ....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, warann napsal:

Tak to dcera včera úspěšně završila, vlastně završila auto a moto jí odložili na jaro. Moc jsem to nepobral, ale je jí 18 a chce si to řešit sama (což samozřejmě podporuju), tak to nechám na ní. Ale ješt mě dostaly nějaký "drobnosti". Včera jsem jí vezl na závěrečky a ona se ptala na něco ohledně startování auta. Já na ní koukal jak blázen a ona mi řekla, že za celou dobu ani jednou nestarovala, že jí instruktor vždy někde nabíral nebo přebírala nastartovan po někom před ní.

Jinak celou dobu jezdila s jedním jediným autem (nějaká starší Octa), ale ta včera klekla, tak jí dali Fábii, kterou nikdy neřídila, což jí taky asi moc nepotešilo, ale co už. Nicméně tam zjistila, že neumí odjistit ručku, protože v tý Oktávce byla hodně ochozená a zřemě chodila úplně navolno. Takže netušila, že na odjištění jí musí nadzvednout a pak zmáčknout ten čudl, tudíž jí to prostě nešlo.

Prostě je připravená do provozu ....

 

Tak to je dobra, ze ji to nikdy nezdechlo behem jizd ;)

Sam jsem byl prekvapeny, jak nekteri lidi vnimaji realitu, kdyz pred tebou neco udelaji nebo reknou a pak zapiraji, ze se to stalo. Kdyz vidim na youtube autoskolu Auru, tak i 3x opakovane se obcas nevryje do krve a ti lidi tam delaji chyby porad dokola. Tak jestli to treba taky neni tenhle pripad, trebas castecne.

Jinak tam kde jste, jsou asi z cukru. Ja delal zkousky v listopadu loni na motorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice s odstupom casu, ale nasiel som u nasich dalsie foto. Kvalita nic moc, ake ten kto mal 90tku, tak ten motor spozna.
31AA8EE2-7D26-40FB-9907-30A98F0E6F80.thumb.jpeg.06880624ac2736b8330545148f52547e.jpeg
FCD57DDA-262A-4C26-8A22-195CAB4D20EC.thumb.jpeg.10dfa878843e3d3a47563cdc73dec956.jpeg
Jo to byla pecka. Měl to kámoš. Matně si vzpomínám, že mu to táta ještě převrtal na trochu větší objem , ale pak to napral do stromu v lese a bylo po ježdění. On z toho vyvázl jen se zlomenou rukou.
Ale co to máš na tom předním kole? To mělo přece bubnové brzdy.
Je to imitace z kotoučáku? Z cívky na pásku?

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale emzetu už jsem si splnil 🙂 kámoš měl funglovku v garáži , ale když donesl vízo tak šla z baráku rozhodl jeho otec😂.A já musel do týdne sehnat 17.000 Kčs. Musel jsem prodat ( vše co jsem měl ) dvojče Panasonic, favoritku a přidat dvě první výplaty 😂. Ale myslel jsem si, že mi patří svět.

EF84C710-B35E-4413-9702-FA9E307695AC.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, M3maniac napsal:

Super retro, simson byl muj mokrý sen, který se nikdy nesplnil. Jinak myslím, že je to jen nějaký činel aby to na oko vypadalo jako kotouč z cbx 1000 🙂

Gombo neměl simsona, tohle je Jawa 90 na tu se nechytal ani simson 70 tka.

Edit.... ale když na to tak koukám, tak je to nějaký poskládaný... motor jawa a rám asi simson nebo co. 😄

ta fotka na kuncáka.... dost klame.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...