Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Dnes jen pár pochůzek pro rodinu (90 km) a cvičná chvilka na parkovišti.

S věčným Josefem skupou:

H: „...a jezdil si z deblem, anebo ze singlem?“
S: „No, ponejvíc kytárou a...“
H: „S pinglem!“

20210103_122021_sm.jpg

Upraveno uživatelem Teatime
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Potřeboval bych radu jak nabíjet baterku co mám ve skůtru. Píšou na ní GS GTZ6V VRLA a dále pak 12V 5Ah. Když to připojím na svojí nabíječku autobaterií, hlasí to že je 100% plná a nic to nedělá. Je to nabíječka Fairstone ABC-1210D https://www.cekl-eshop.cz/fairstone/nabijecka-fairstone-abc-1210d--12v--10a/ . Píšou tam že je na nabíjení baterií od 20Ah až do 200Ah, znamená to že potřebuju na tu motobaterii nějakou slabší nabíječku? Díky za radu a připadně nasměrování na správný model nabíječky 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho důvodu mám jinou nabíječku na auta a jinou na motorky. Základní pravidlo je, že nabíjecí proud má být desetina kapacity baterie. Ve Tvým případě tedy 0,5 A. Tvoje nabíječka je určená pro 20-200Ah. Že Lithiový baterie mají jiný nabíječky než klasický asi víš. Na motorky mám Optimate, je celá řada rozdělená právě podle rozsahu kapacit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AmerickejDíky, taky jsem k tomu tak nějak došel že potřebuju na moto nabíječku jinou, jen jsem se chtěl ujistit že nejsem nějak mimo. Optimate vypadá dobře, vidím že by mi stačila i ta levnější řada Optimate 1, nebo si mám radši připlatit za vyšší řadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty řady nejsou podle kvality, ta je stejná. Jsou dělený podle nabíjecího proudu. Mý baterky ve všech motorkách mají přes 10Ah, já mám Opti-pětku. Tobě bude spíš sedět čtyřka. A samozřejmě jsou inteligentní, uměj si nastavit napětí i proud, poznat polarizaci, rozhoupat hluboký vybití, přepnout se na trvalej udržovací mód... Ta moje Opti5 nabije i auto, ale trvá jí to věčnost. Radši teda na auta (obě přes 100Ah) používám takovou prastarou orezlou, ta krmí až 12A. A super je dokoupit si extra konektory navíc, mám udělaný vývody na všech strojích i na zahradních traktůrcích. Takže už žádný lovení baterek a ty pitomý klešťový cvaky. Koupit můžeš i takovouhle inteligentní v Lidlu za tři kila, proti gustu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Americkej napsal:

Ty řady nejsou podle kvality, ta je stejná. Jsou dělený podle nabíjecího proudu. Mý baterky ve všech motorkách mají přes 10Ah, já mám Opti-pětku. Tobě bude spíš sedět čtyřka. A samozřejmě jsou inteligentní, uměj si nastavit napětí i proud, poznat polarizaci, rozhoupat hluboký vybití, přepnout se na trvalej udržovací mód... Ta moje Opti5 nabije i auto, ale trvá jí to věčnost. Radši teda na auta (obě přes 100Ah) používám takovou prastarou orezlou, ta krmí až 12A. A super je dokoupit si extra konektory navíc, mám udělaný vývody na všech strojích i na zahradních traktůrcích. Takže už žádný lovení baterek a ty pitomý klešťový cvaky. Koupit můžeš i takovouhle inteligentní v Lidlu za tři kila, proti gustu...

Je to úplně debilni dotaz, vím, ale jak máš udělané ty vývody? Zrovna dneska jsem nad tím přemýšlel, jestli stačí prostě obyč propojovací kabel, třeba tenhle https://www.abctech.cz/propojovaci-kabely-pro-baterie-menice-d-50cm-4mm2-2x-ocko-m6-par-3wr-bvr4ot4-6-_d22943.html

Nebo je třeba zachovat nějaký minimální průměr... taky, pak to jenom zalepit když jezdím, aby to neplandalo nebo co s tím pak...

No evidentně jsem buď úplně tupý nebo to prostě vidím zbytečně složitě, proto jsem to ještě neudělal 😀 a taky poštovné 120 na 2 kabely za 60korun mě odrazuje. Asi počkám, až otevřou obi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...