Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Přišla mi notifikace do mailu, koukám na to, "kde kruci dneska potkal vosy?!?".
S obrázkem už to chápu :)

Já dnes pro jistotu umyl - v břečce nejezdím, ale když je ten konec solné sezóny.
A jezdilo se fajn!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zitra uz to po zime asi provetram :) stavim se po obede na Šalamounce na kavu..

sousedka me sic zase bude nadavat za to ze existuju a mam ve spolecne domovni garazi motorku a urcite ji schvalne pred garazi turuju aby ji to smrdelo do okna.. ale asi to i prekousnu.. a  nenecham se vytocit neustalou buzeraci.1minuta vyjeti z garaze = 10min urážek.jak uz jsem psal..kdyby nekdo vedel o miste v Beroune kde parkovat.. rad vyuziji :)

motojizde zdar a opatrne kamaradi motorkari!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Yeager napsal:

zitra uz to po zime asi provetram :) stavim se po obede na Šalamounce na kavu..

sousedka me sic zase bude nadavat za to ze existuju a mam ve spolecne domovni garazi motorku a urcite ji schvalne pred garazi turuju aby ji to smrdelo do okna.. ale asi to i prekousnu.. a  nenecham se vytocit neustalou buzeraci.1minuta vyjeti z garaze = 10min urážek.jak uz jsem psal..kdyby nekdo vedel o miste v Beroune kde parkovat.. rad vyuziji :)

motojizde zdar a opatrne kamaradi motorkari!

 

67828185_2561751957215298_8579473085027175620_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co, řadí tady ještě někdo pravou nohou?
Zatím jenom na vozejku, ale ten zátah to má fakt brutální. Maximálka u těchhle strojů leze skoro na 190 km/h. Trochu z toho mám obavu. Mám sice natrénováno z půllitru, ale stejně se budu muset zase naučit jezdit. Jeden Norton je prostě málo. 🙂  

Commando (1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Leopold napsal:

wanderer  Krásna moto .Ani som netušil že niekto vyrába moto kde sa radi pravou a brzdí ľavou . Na moto jazdím pravidelne ale takto by som to asi nedal . Spojka a predná brzda je normálne na svojom mieste ? 

Vpravo měly řazení všechny britské stroje, před válkou nejen britské. Například i Jawa 350 OHV nebo 350 SV. Vzniklo to z řazení rukou na nádrži, kdy se držela spojka levou a řadilo se pravou. Pak se na to samé místo na převodovce přidal pouze řadící automat na řazení nohou, tj. v podstatě přirozený vývoj. Norton řazení napravo předělal až u posledního Nortonu Commando MkIII v roce 1975 na základě požadavků amerických předpisů, kam se v té době hodně vyváželo. Tohle je ještě MkII z roku 1974. Je to sice makačka na bednu, ale dá se to naučit i při střídání různých strojů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No blinkry budou taky zajímavé. Teď to doma dolaďuju, prozkoumal jsem všechny ovladače, světla a klakxon to má napravo, chcípák nalevo, no bude to sranda. Po mnoha letech u mě takhle plně vybavený stroj, u všeho ostatního ukazuju jenom pracičkama. Na co spoléhám, je přední kotoučová brzda, která je je na tom místě kde má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...