Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Dekuju moc za info.

No kupující to má ke mě okolo 300km a má v plánu přijet, nějak to sepsat a zaplatit mi celou částku přes 100tis. a potom si to přihlásí u nej v místě bydliště.

Rikal jsem mu po telefonu ať si vezme volno a uděláme to radši spolu v jeden den vsechno mojim bydlišti, ale to se mu nechce kvůli ztraceni času a různému čekání po úřadech atd.

Nevim už jak lépe to udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Baldic napsal:

No leda mu dat motorku a nechat si penize a papiry s tim, ze ve vsedni den zajedes ty k nemu vyridit prepis.

Muzes mit stesti na cloveka. No ale taky muzes mit smulu. Zda se, ze snad existuje cesta, jak dokoncit prevod, kdyz kupujici nespolupracuje, ale je to komplikovane.

Tohle navrhnu a uvidíme jak na to přistoupí.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde nejsnazší cesta mu dát motorku bez značky a do kupní smlouvy uvést, že RZ byla ztracena. Odveze si jí dodávkou, na káře. Sám pak bude chtít co nejrychlejší přeregistraci, ať může jezdit. V každém případě pak žádný jeho případný lumpárny nepůjdou za Tebou.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rodině jsme teď nedávno měli prodaná a nepřehlášená vozidla. Nakonec jeden případ řešila i policie, ten druhý přepis se táhl třičtvrtě roku. Osobně bych nepřepsané doklady z ruky nedal. Buď hned na úřad nebo dodatečně doposlat i s tou RZ, jak píše Americkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píčovina. Na to se nedá napsat nic slušnějšího. Co je podle Tebe nelegální na prodeji motorky co má papíry v depozitu? To, že jsou papíry v depu omezuje provoz, nikoli dispoziční právo. Jak jsi (na základě čeho) na toto vůbec přišel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem v minulém měsíci realizoval prodej i nákup. Při prodeji se mně ozval kupec z Prahy, t.j. 260km - kupce jsem si proklepl, přes LinkedIn a OR - díky tomu i formě komunikace jsem nabyl důvěru, že se nejedná o žádného fiškuse. V den kdy měl dojet jsem udělal evidenčku a ověřil plnou moc. Chlap dojel i s kamarádem, aby mohli motorku po vlastní ose odvézt - realizovalo se to o víkendu, takže okamžitý přepis nebyl možný. Každopádně do týdne bylo moto přepsáno. 

Následně jsem kupoval, prodávající chtěl realizovat přepis sám (jednalo o cizince, takže podvědomě jsem byl ostražitý a o něco víc nedůvěřivý), ale já jsem chtěl hned odjet a užít si poslední pěkné dny - ne čekat až se mu podaří vyřídit formality - bál jsem se že nebude mít dostatečnou motivaci dokončit přepis v nejkratším možném termínu - naštěstí na mou variantu přistoupil - do týdne byl přepis zrealizovaný....

Tj. z mého pohledu ideálně proklepnout si kupujícího, pokud lze dohledat pozitivní reference, případně jiné informace, který budí důvěru, tak bych se toho zase nebál. Termín přepisu je součástí smlouvy, i když papír snese hodně to víme. Z pohledu kupujícího, který často při takových vzdálenostech nemá jinou možnost než realizovat obchod během víkendu, a nemá k dispozici vozík, tj. musí odvézt po vlastní stopě - jsou zmíněné formy nákupu dost otravné. Nakonec i kupující podstupuje nákupem opotřebované věci od neznámého prodávajícího rizika výskytu skrytých vad a podobně - chce to najít rozumnou cestu. 

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Bert napsal:

Píčovina. Na to se nedá napsat nic slušnějšího. Co je podle Tebe nelegální na prodeji motorky co má papíry v depozitu? To, že jsou papíry v depu omezuje provoz, nikoli dispoziční právo. Jak jsi (na základě čeho) na toto vůbec přišel?

No prave ze nic, ved to pisem, ze je to podla mna asi jedna z moznych ciest ... vedla "ztratenej" rz... jak si poistit, ze novy majitel nebude pachat vylomeniny pred prepisom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon souhlas. Pripadne si myslim, ze fakt neni od veci, kdyz jedu jako kupujici na moto, kde mam vysokou jistotu nakupu (tj. ne se jen tak podivat), si to proste domluvit na vsedni den a rovnou prepsat.

Zajimalo by me, zda neexistuje moznost pravniho osetreni toho pripadu, ze kupujici odjizdi s moto i plnou moci a pak se k prepisu nema x tydnu/mesicu a stane se problem. Chce se mi verit, ze by na tohle sla udelat vhodna smlouva, nevi nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smlouva ti stejně nic neřeší, když kupující nereaguje. Naštěstí se do toho dá zatáhnout úřad a policie a jsou za to dost vysoké pokuty.

Ale nepřál bych si řešit, když to borec cestou domů na moje doklady a moji pojistku do někoho napasuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, H-B napsal:

@Snekofon souhlas. Pripadne si myslim, ze fakt neni od veci, kdyz jedu jako kupujici na moto, kde mam vysokou jistotu nakupu (tj. ne se jen tak podivat), si to proste domluvit na vsedni den a rovnou prepsat.

Zajimalo by me, zda neexistuje moznost pravniho osetreni toho pripadu, ze kupujici odjizdi s moto i plnou moci a pak se k prepisu nema x tydnu/mesicu a stane se problem. Chce se mi verit, ze by na tohle sla udelat vhodna smlouva, nevi nekdo?

To je ideální, ale ruku na srdce - pokud se jede tak aby se dalo vrátit po vlastní ose a je to přes celou republiku, tak je potřeba zkoordinovat dvě osoby, nebo se tam vydat s helmou v ruce vlakem. Současně si musí vzít volno i prodávající. Ideálně PO, nebo ST, protože v jiné dny si na přepážce ani neprdneš.... klasicky zavírají přepážky v 14h UT, ČT a v PA ani neotevřou - no a ne každý může tak flexibilně brát volno, a pak ještě trnout aby vše dopadlo. Například já došel v úřední den (ST) v 16:40 realizovat přepis - otevřeno mělo být do 17h. Abych vůbec stihl dojet na 16:40 musel jsem odejít z práce podstatně dřív než bylo v daný den slušné...  Vyvolávací systém měli už zablokovaný, přitom chodba prázdná. Tak jsem zaklepal na dveře a úřednice se mnou vyjela, že teda 20 minut před zavíračkou ode mně žádnou žádost nenabere a ať si dojdu příště - byla neoblomná, takže jsem polohlasem jen něco utrousil, v duchu si poctivě zakurvoval a měl na výběr jít si stěžovat a domáhat se přepisu a těšit se až tam půjdu za půl roku znovu na naschvály, nebo jít znovu... Protože jsem relativně dost velký flegmatik a idiot, tak jsem si dal druhé kolo v PO, ale přes veškerou snahu se tam dostal zase až v 16:30 - situace jako přes kopírák, na přepážce jiná úřednice se stejným argumentem - to už jsem bouchl a nakonec to šlo....

Z pohledu kupujícího bych ale za těchto podmínek na druhou stranu republiky nejel kupovat a hledal něco blíž....nebo takového kde bude oboustranná důvěra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz se spalil jednou, kdyz sem prodal auto (spis vrak) a dal tomu cikanovi plnou moc na prevod. A to sem ho znal a bydlel tri baraky ode me. Pak jsem mu chodil tri ctyri tydny mlatit na vrata..co jako bude. A obden volal na registr, jestli jako uz...

Nedávno jsem tu prodal Yamahu mistnimu vazenemu clenovi. A i kdyz tady ma super reference, uz sem vylecen. Takze postup byl ze jsme se dohodli po telefonu , on privezl overenou plnou moc na me a penize. Ja pripravil smlouvu a udelal evidencku, on si odvezl motorku a maly TP. Nasledujici pracovni den mi poslal mailem zelenou kartu a ja to sel prepsat. Pak jsem velky TP poslal postou. A hotovo behem 3-4 dnu kompletne od inzeratu po odeslani TP.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak v zakone je moznost pro pripad, ze kupujici nebo prodavajici nespolupracuje na prevodu. Ale dle meho nazoru je potreba aby byla udelana evidencni kontrola. Takze vitezem je ten kdo ma vozidlo, nebo alespon platny zaznam o evidencni kontrole.

Pak pujde udelat nuceny prevod viz. Paragraf 8a zak.c.56/2001sb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, mamenec napsal:

 Ja pripravil smlouvu a udelal evidencku, on si odvezl motorku a maly TP. Nasledujici pracovni den mi poslal mailem zelenou kartu a ja to sel prepsat. Pak jsem velky TP poslal postou. A hotovo behem 3-4 dnu kompletne od inzeratu po odeslani TP.

 

 

Akorát, že malý TP potřebuješ k převodu, resp. musí se odevzdat a vystaví nový na nového majitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...