Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenosti s tím, jak skladná je airbagová vesta Helite Turtle 2? Dá se nějak rozumně sbalit do batohu? kolik asi zabere místa když není oblečená? Mám na mysli tu s trhacím mechanismem, bez elektroniky.

A hlavně, vejde se pod ní ještě externí páteřák? něco jako Rev'It! Tryonic Feel 3.7

Upraveno uživatelem Drooz3R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, cali napsal:

Mal som chvilu taku tu vestu vonkajsiu trhaciu Helite a ta myslim na vetranie nemala prakticky vplyv, ale zas jak bola zlta tak clovek vyzeral jak udrzba ciest.

Presne ako píšeš, len s doplnením, že sa dá kúpiť aj čierna (ktorá je reflexná, keď na ňu po tme svietia svetlá) a s tou ako cestár nevyzeráš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/2/2022 at 9:09 AM, Drooz3R said:

Máte někdo zkušenosti s tím, jak skladná je airbagová vesta Helite Turtle 2? Dá se nějak rozumně sbalit do batohu? kolik asi zabere místa když není oblečená? Mám na mysli tu s trhacím mechanismem, bez elektroniky.

A hlavně, vejde se pod ní ještě externí páteřák? něco jako Rev'It! Tryonic Feel 3.7

Helite turtle ma chrbtovy chranic lepsi ako 90% chranicov na trhu. Zbalit do batohu nejde, kvoli tomu tvrdemu chranicu. To je aj dovod preco si ju kupit. Ak chces len cisto airbag bez chranica, treba skusit inde. Ja mam dve tie vesty a je to solidny vyrobok. Hlavne o starost menej s nabijanim a kupovanim vypalneho na dalsi rok.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod airbagom sa clovek poti - omnoho viac pod bundou ako pod vestou. vesta je z tohto pohladu uplne v pohode snad az na ukrutne leto ale to sa clovek poti tak ci tak. 

este treba povedat ze mechanicke systemy - hitair alebo helite - pracuju s omnoho vyssim objemom vzduchu ako elektronicke systemy ktore idu schovat aj pod bundu (napr Dainese). Potom aj ten bezpecnostny efekt je uplne inde, i ked je pravda ze elektronicka vesta je lepsia ako ziadna. Len sa nenechajte pomylit cenami tych dvoch systemov, rozdiely v cene nutne neodrazaju rozdiely v urovni bezpecnosti. Plus je dost pravdepodobne ze elektronicke vesty pojdu este s cenou hore

Treba si to osahat pri nejakych demo dnoch, pripadne si kupte novu patronu a zastavte sa u mna mozete si dat demo salvu s mechanickou helite vestou alebo bundou :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, instant napsal:

Helite turtle ma chrbtovy chranic lepsi ako 90% chranicov na trhu. Zbalit do batohu nejde, kvoli tomu tvrdemu chranicu. To je aj dovod preco si ju kupit. Ak chces len cisto airbag bez chranica, treba skusit inde. Ja mam dve tie vesty a je to solidny vyrobok. Hlavne o starost menej s nabijanim a kupovanim vypalneho na dalsi rok.

 

jj souhlas.

V mé Bering vestě je také chránič, až si říkám zda má smysl mít ten pěnový v bundě současně, ale nakonec jsem ho tam nechal. A nosit pátéřák současně s airbag vestou která má krunýř mi přijde jako overkill. 

S tou vytrhávácí variantou oproti elektronické to vidím stejně ale každému co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji jenom o trhací variantě, abych nemusel řešit nabíjení někde v divočině. Problém je že nevím jak to vyřešit při offroadu. Dá se s připnutým airbagem pohodlně postavit a vyklánět se z motorky, nebo to délka trhačky neumožní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám enduro, takže stoupání nemám vyzkoušené. Ale na mojí vestě je ta šňůra taková harmonika, takže se její délka bez problému zdvojnásobí oproti "klidovému" stavu.😆  Takže umožňuje dost velký pohyb v sedle i sesednutí z motorky... Nikoliv však odejít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teda taky zastánce radši mechaniky, ale jak to tak čtu, tak bude asi problém, pokud sebou na moto seknu a jedu po prdeli vedle stroje. 😄 A že už se mi to stalo. Tak trochu mi to připomíná první padáky, které vytahovalo lanko spojené s letadlem, ovšem občas nastal problém, kdy pilot padal souběžně s poškozeným strojem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to bol presne u mna dovod preco som presedlal na elektro.... predstava ze sa sucham vedla stroja a airbag nevystreluje. Ale zase po dvoch rokoch pouzivania elektronickej a trampotami s upgrade sa planujem asi vratit k mechnike. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...