Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Ako som napisal vyssie, suchanie sa vedla motorky s nevytrhnutym lankom bola u mna predstava tak strasna, ze som na to elektro presiel. A som u nho doteraz, len tie trampoty s update FW vo mne zase hlodaju, ze ak im poriadne nefunguje to, tak boh vie co vsetko este. V reale som ani jedno zatial nastastie neotestoval.

Stretol som na pumpe hardcore supersportaka s gixerom vystajlovaneho vo farbach suzy, ktoremu celkovy dojem dost kazila air vesta. Som sa ho zacal vypytovat, tak mi vypraval jak vselijak sa kde vysekal s vestou aj bez a ze by dnes uz tu vestu kludne vozil aj na bycikli keby nejaky mal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, solidus said:

Kluci, předpokládám, že jste tu debatu airbag elektronický vs trhačka někdy před pár stránkami vedli. Sleduju to jen tak na půl oka v mejlu. Ale přijde mi, že naprosto tendenčně prosazujete trhačku a zveličujete nevýhody elektroniky a to spíše v rovině teoretické. 

 

Jak jsem psal, měl bych k tomu i další komentáře, ale tohle je ten základ. Jsem si vědom i určitých nevýhod, které ale pro mě nemají prakticky význam. Každý ať si samozřejmě zvolí dle vlastního uvážení, ale objektivně to není tak jednoznačné, jak tu popisujete (teda je, ale přesně obráceně :-D).

Hlavně kolama dolů a ať už je brzy teplo u sucho ;o)

ja neviem, net je plny pribehov ako mechanicky airbag zachrani ludom zivoty, "ale z tveho pohledu velmi vysoka sance ze to nefunguje"... a realny uzivatel tu popisuje problemy dost zasadneho charakteru a podla teba su v rovine teoretickej :D wtf. bratm, pouzivas vobec nejaky airbag? :D  ako nebudem sa hadat ci tie milisekundy mechaniky stacia, lebo stacia, staci si nagooglit video kde to je v spomalenom zabere ale tak naco si kazit den kritickym myslenim ze.. kazdopadne ak veris, ze napr alpinestars ta uchrani pri celnom naraze, tak naozaj nechapes naco ten airbag sluzi. nikto tu nehani elektronicke airbagy ako take, ano su z principu rychlejsie a maju potencialne kopec vyhod. Nakoniec, keby mal helite vhodne elektronicke riesenie pre mna, kupil by som si spokojne taky. Ale konkretne to co je na trhu, tak to dnes mna ako zakaznika neoslovuje alebo mi to nestaci, tak si radsej pockam. Takze nikto tu tendencne nic nehani, hovorim velmi konkretne lebo to pouzivam a som s tym spokojny a aj vysvetlujem preco.

odporucam tento kanal, roky sledujem, je to tu pekne vysvetlene

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, cali said:

Ako som napisal vyssie, suchanie sa vedla motorky s nevytrhnutym lankom bola u mna predstava tak strasna, ze som na to elektro presiel. A som u nho doteraz, len tie trampoty s update FW vo mne zase hlodaju, ze ak im poriadne nefunguje to, tak boh vie co vsetko este. V reale som ani jedno zatial nastastie neotestoval.

Stretol som na pumpe hardcore supersportaka s gixerom vystajlovaneho vo farbach suzy, ktoremu celkovy dojem dost kazila air vesta. Som sa ho zacal vypytovat, tak mi vypraval jak vselijak sa kde vysekal s vestou aj bez a ze by dnes uz tu vestu kludne vozil aj na bycikli keby nejaky mal.

Tak ja mu uplne rozumiem. Ked si odlezis par dni na JISke v casoch covidu a dalsie tri mesiace si neutries rit sam, to zmeni tvoj nazor na to ako je (ne)dolezite dobre vyzerat na bajjku.. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, instant napsal:

ja neviem, net je plny pribehov ako mechanicky airbag zachrani ludom zivoty, "ale z tveho pohledu velmi vysoka sance ze to nefunguje"... a realny uzivatel tu popisuje problemy dost zasadneho charakteru a podla teba su v rovine teoretickej :D wtf. bratm, pouzivas vobec nejaky airbag? :D  ako nebudem sa hadat ci tie milisekundy mechaniky stacia, lebo stacia, staci si nagooglit video kde to je v spomalenom zabere ale tak naco si kazit den kritickym myslenim ze.. kazdopadne ak veris, ze napr alpinestars ta uchrani pri celnom naraze, tak naozaj nechapes naco ten airbag sluzi. nikto tu nehani elektronicke airbagy ako take, ano su z principu rychlejsie a maju potencialne kopec vyhod. Nakoniec, keby mal helite vhodne elektronicke riesenie pre mna, kupil by som si spokojne taky. Ale konkretne to co je na trhu, tak to dnes mna ako zakaznika neoslovuje alebo mi to nestaci, tak si radsej pockam. Takze nikto tu tendencne nic nehani, hovorim velmi konkretne lebo to pouzivam a som s tym spokojny a aj vysvetlujem preco.

odporucam tento kanal, roky sledujem, je to tu pekne vysvetlene

 

 

Ty máš nějaký komplexíček nebo proč jsi přešel do osobního napadání a zesměšňování? 

Zopakuju, co jsem řekl, ty fanatiku do nafukovaček. Nutnost vytrhnout lanko, které je navíc stočené, znamená, že v případě nehody je velká šance, že dojde k aktivaci pozdě. Věřím, že chápeš proč. Fyziku neojebeš. Nepsal jsem, že to nepomůže nikdy. TechAir se aktivuje za pomoci gyroskopů "1000x" dříve. A nepleť si to s časem nafouknutí. Bavíme se o reakčním čase, kdy TechAir se nafoukne několik milisekund po vyhodnocení nárazu, kdežto Helite natahuje lanko, motorka je zabořená v auťáku, ty ji opouštíš a letíš vstříc té plechovce. Když budeš mít štěstí, tak se to lanko dostatečně natáhne a vyškubne dřív, než se s tím autem pomazlíš. 

Vzhledem k tomu, že to je technologie, která se používá v MotoGP, je to pro mě dostatečná záruka, že je funkční. Potřeba aktualizace SW slouží k tomu, že výrobce se snaží algoritmy předejít (vyladit) situacím, kdy tě někdo poplácá po zádech a ono se to nafoukne, apod. 

Nevím, jak jezdíte vy a uznávám, že to pro někoho nemusí být zásadní parametr, ale mít na sobě Helite a nemít (testováno) je ve vyšších rychlostech rozdíl, kdy bez jedu ještě v klidu, s Helite to se mnou třepe. 

Pokud budeš dál chtít vést debatu, tak bez toho zesměšňování a urážení. Zvykni si, že někdo má jiný názor než ty. Jo a pro info, když po tom tak toužíš, tak jezdím TechAir+kombu Psí Hubík na 1290SAS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, kde kupujete řetězy? Potřeboval bych nějaké kvalitní 530 a 428 bez kroužků, ale bylo by fajn, kdyby k tomu měli i spojky. Z občasné komunikace s eshopem mi přijde, že jsou překvapení, že bych ty dva konce chtěl taky spojit k sobě... Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já brával tady: https://www.contra.cz/cz/retezy_cz.html Sadu jsem si poskládal jak jsem chtěl (Tsubaki je vysoká kvalita) kola míval JT a ČZ. Půjčili mi k tomu na den nýtovačku. Jo a Karel (majitel-ředitel) je motorkář srdcař. Ale už je to pár let, co jsem naposledy montoval kámošovi řetězovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Wanderer napsal:

Chlapi, kde kupujete řetězy? Potřeboval bych nějaké kvalitní 530 a 428 bez kroužků, ale bylo by fajn, kdyby k tomu měli i spojky. Z občasné komunikace s eshopem mi přijde, že jsou překvapení, že bych ty dva konce chtěl taky spojit k sobě... Díky.

Já teď nakupoval tady viz. odkaz a spokojenost. Řešil jsem nákup s kolegem co jezdí okruhy a doporučoval řetěz od EK Chain. Pokud kupuješ řetěz podle počtu článku 112, 114, 116 atd. tak je spojka součástí balení nebo jsem to tak vždy měl.

https://www.rutan.cz/retezy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, solidus said:

Ty máš nějaký komplexíček nebo proč jsi přešel do osobního napadání a zesměšňování? 

Zopakuju, co jsem řekl, ty fanatiku do nafukovaček. 

cim ze ta to osobne napadam a zosmiesnujem? ze s tebou nesuhlasim? 🤣

ano mam komplex a presne toto mi pomoze 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývalý kolega měl 2x předchozí verzi (jedna shořela, druhou naboural). Pak pořídil novou... naposledy co jsem si ním mluvil nechával dodělávat quickshifter :lol2: ale půjčit nám to nechtěl...

Proč jsi vybral zrovna tento model/značku, smím-li se zeptat?

image1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, ewolucionar napsal:

Moj vyber je ciste emotivny,preto sa zaujimam o konkretne skusenosti z praxe,momentalne jazdim GS edvenčr. Mal som vela motoriek,ale taku,kde zrychlenie udavaju v G,este nie:-))

Za mne me je to totalni pecka. Ale jdeš teda odezdi ke zdi ;) od naprostyho mainstreamu k individualite..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...