Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Ty skús helmu plnú ľadovej vody na hlavu. VAdí ti, že ti nenechali miesto? Tak si ich mal obehnúť úplne normálne zľava, vieme? Je niekde v predpisoch, že vodič automobilu musí nechať voľné miesto pri pravom okraji vozovky aby sa motorkári mohli dostať dopredu? Ja myslím, že nie. Radšej budem ja pri pravom okraji vozovky - aj stáť v kolóne - nikdy neviem, kedy bude niekto, napríklad sanitka, potrebovať voľný priechod. A ten sa docieli najlepšie tak, že z oboch strán budú autá stáť pri okrajoch a v strede bude na to dosť miesta. Týmto je povedné z mojej strany všetko a končím na túto tému.

 

Lovap: Tak proč se zastáváš ko.ota, co jel uprostřed silnice?

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty skús helmu plnú ľadovej vody na hlavu. VAdí ti, že ti nenechali miesto? Tak si ich mal obehnúť úplne normálne zľava, vieme? Je niekde v predpisoch, že vodič automobilu musí nechať voľné miesto pri pravom okraji vozovky aby sa motorkári mohli dostať dopredu? Ja myslím, že nie. Radšej budem ja pri pravom okraji vozovky - aj stáť v kolóne - nikdy neviem, kedy bude niekto, napríklad sanitka, potrebovať voľný priechod. A ten sa docieli najlepšie tak, že z oboch strán budú autá stáť pri okrajoch a v strede bude na to dosť miesta. Týmto je povedné z mojej strany všetko a končím na túto tému.

 

Borec stal vlavo a nie vpravo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte tady hov... Jasně napsal, že se taky občas podívá co se děje, já taky jezdím vpravo, ale někdy se juknu doleva, co se děje. Na té fotce není poznat jestli najel a dívá se, nebo tak jede už hodinu... Chce to trochu zchladit asi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quote: "..toto tam ten clovek predvadzal asi hodinu - vsetci motorkari museli zastat a obist ho cez protismer..."

 

Nóóóóó a je to jasný všem žejo. :D To chce klid kluci, já třeba motorky pouštím a ještě jim bliknu blinkrem že můžou. A taky jim šmejdům tiše závidím. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorkáři mají dvě velké nevýhody..

1. Jsou nepředvídatelně rychlý

2. Nejsou vidět

:wheelchair:

 

no to je fakt. Když jedou rychle tak všichni říkají že jsou rychlí tak že se to nedá odhadnout. A když pojedou pomalu tak zas všichni budou čekat že pojedou rychle a zas to nepůjde předvídat. Holt nezavděčíš se.

Nejsou vidět. Jo někteří lidi přehlídnou klidně i oranžovej náklaďák s majákama. Kdysi vznikl předpis který nařizoval motorkám celodenní svícení aby bylo bezpečněji. Motorky jsou menší, jsou míň vidět, v pořádku. Pak někdo přišel na to že je potřeba zvýraznit taky všechny ostatní. A když si motorkář víc posvítí aby byl vidět tak je to špatně. Kupodivu cyklisti jsou asi bytosti nadpozemské, ty zvýrazňovat netřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PepaSFI

maj recht starosto

kdysi jsem dlouho jezdíval jednu stopu s předpisovým potkávacím světlem - pak jsem přestal počítat případy, kdy jsem byl nepozornými řidiči přehlížen jako krajina, takže jsem si říkal raději budu hulvát než mrtvola a začal jsem jezdit s dálkovým - tos neviděl, kolik se najednou našlo pozorných řidičů, kteří blikali o sto péro, jakože co si to ten nýmand na motorce dovoluje

 

všechny motorky jsou pryč a na kole mám zadní blikačku puštěnou i za bílého dne ... a co myslíš, kolik řidičů dodržuje bezpečný boční odstup od cyklisty jedoucího po krajnici široké přehledné silnice? asi tak 90% ... každý desátý se chová jako ignorant (nechci být sprostý)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PepaSFI

maj recht starosto

kdysi jsem dlouho jezdíval jednu stopu s předpisovým potkávacím světlem - pak jsem přestal počítat případy, kdy jsem byl nepozornými řidiči přehlížen jako krajina, takže jsem si říkal raději budu hulvát než mrtvola a začal jsem jezdit s dálkovým - tos neviděl, kolik se najednou našlo pozorných řidičů, kteří blikali o sto péro, jakože co si to ten nýmand na motorce dovoluje

 

všechny motorky jsou pryč a na kole mám zadní blikačku puštěnou i za bílého dne ... a co myslíš, kolik řidičů dodržuje bezpečný boční odstup od cyklisty jedoucího po krajnici široké přehledné silnice? asi tak 90% ... každý desátý se chová jako ignorant (nechci být sprostý)

 

Je to stejný jak s kolem, tak s motorkou, pokud sám jezdíš, tak se chováš mnohem líp, než ti chytráci, co si celej život vozej jen prdel v autě. A kolikrát mají takový "lidi" ještě stupidní řeči...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo.. plne suhlasim. a tie reci by ani tak neboleli, ako ked ti naraznikom rebra prepocita. to je dovod preco su v juznych statoch pomerne ohladuplni k chodcom a motocyklistom. prost kazdy tam na tom niekedy jazdil alebo aj jazdi.

 

viditelnost je velky problem, rychla jazda tiez. ja napriklad dialkovymi nesvietim, ale zase ani to nikomu nevycitam ak to robi. skor si ale myslim, ze dost pomaha, ak clovek nejazdi ako bezmozek /teorie o tom ze ma buran na hlavnej prednost aj ked ide dvesto kmh akosi koncia pri praktickom overovani tejto pozoruhodnej hypotezy.. teda, prednost stale ma, ALE... :)/. to ze nas je menej vidiet je fakt a treba sa zariadit a pocitat s tym. inac je to potom na tu darwinovu cenu.

 

edit: ak vas zaujima tema bezpecnosti dvojkolesovych vozidiel, davam do pozornosti Hurt report a tiez MAIDS2 http://www.maids-study.eu/ /treba sa registrovat/. Su to stovky stran, niektore analyzy su uz mierne out of date /hlavne Hurtov report - USA 70te roky/, ale hlavne to vyvracia rozne famy a mystifikacie o pricinach nehod a pod.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borec stal vlavo a nie vpravo.

 

Prepáč chlape, ale z tvojho príspevku :"...niekolkokilometrova kolona pred Martinom, rychlost chodze. toto tam ten clovek predvadzal asi hodinu - vsetci motorkari museli zastat a obist ho cez protismer. co tam pri tej ciare asi chcel ten k....t vidiet? mal som sto chuti vystupit a nafackat mu.."

sa absolútne nedá určiť čo si mal na mysli. Veď kde sa obchádza? Obvykle cez protismer, nie? JA som z tvojho "vsetci motorkari museli zastat a obist ho cez protismer" - prosto usúdil, že si chcel aby ten čo stál na čiare vpravo (tretí v kolóne odzadu)umožnil motorkárom obísť kolónu vpravo (po krajnici) - to je totiž na mnohých fórach, kde sa preberajú motorkári ich častá žiadosť (aby im motoristi nechali miesto vpravo).

No tak sme sa nejako nepochopili ... sorry.

Upraveno uživatelem Lovap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepáč chlape, ale z tvojho príspevku :"...niekolkokilometrova kolona pred Martinom, rychlost chodze. toto tam ten clovek predvadzal asi hodinu - vsetci motorkari museli zastat a obist ho cez protismer. co tam pri tej ciare asi chcel ten k....t vidiet? mal som sto chuti vystupit a nafackat mu.."

sa absolútne nedá určiť čo si mal na mysli. Veď kde sa obchádza? Obvykle cez protismer, nie? JA som z tvojho "vsetci motorkari museli zastat a obist ho cez protismer" - prosto usúdil, že si chcel aby ten čo stál na čiare vpravo (tretí v kolóne odzadu)umožnil motorkárom obísť kolónu vpravo (po krajnici) - to je totiž na mnohých fórach, kde sa preberajú motorkári ich častá žiadosť (aby im motoristi nechali miesto vpravo).

No tak sme sa nejako nepochopili ... sorry.

 

To je vážně nedorozumění, šlo o to, že plná čára ještě někdy doplněná značkou, nutí motorkáře stát zbytečně v koloně, což je zbytečná ztráta času a také nebezpečí utavení motoru, zvlášť vzduchem a náporově chlazeného. Takže v kultůrním prostředí se řidiči dívají do zrcátka a pokud zjistí, že za nimi je uvězněn někdo takový, uhnou k pravému kraji (a to i když jsou zvědaví, co je vepředu), což umožní motorkáři předjetí i bez porušení předpisů. Motorkář je tím pádem šťastný a má rád autisty, a při příští příležitosti se to snaží oplatit také dobrým.

Všechno je to asi v tom, jak moc člověk vnímá, že okolo jsou taky další lidi, se svými zájmy a potřebami. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vážně nedorozumění, šlo o to, že plná čára ještě někdy doplněná značkou, nutí motorkáře stát zbytečně v koloně, což je zbytečná ztráta času a také nebezpečí utavení motoru, zvlášť vzduchem a náporově chlazeného. Takže v kultůrním prostředí se řidiči dívají do zrcátka a pokud zjistí, že za nimi je uvězněn někdo takový, uhnou k pravému kraji (a to i když jsou zvědaví, co je vepředu), což umožní motorkáři předjetí i bez porušení předpisů. Motorkář je tím pádem šťastný a má rád autisty, a při příští příležitosti se to snaží oplatit také dobrým.

Všechno je to asi v tom, jak moc člověk vnímá, že okolo jsou taky další lidi, se svými zájmy a potřebami. :smile_anim:

 

To je super Mechano, mohl bys prosím Tě zajet někdy o víkendu třeba do Mělnickejch zatáček a říct to tam těm imbecilům, kteří tam dělají lidem za života peklo :thumbsup_anim: ?

Á propos - nevím co se tady řeší, nepamatuji se, že bych potkal motorkáře, který by jel podle předpisů a tady se pláče, že někdo musel přejet do protisměru? Herečky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super Mechano, mohl bys prosím Tě zajet někdy o víkendu třeba do Mělnickejch zatáček a říct to tam těm imbecilům, kteří tam dělají lidem za života peklo :thumbsup_anim: ?

Á propos - nevím co se tady řeší, nepamatuji se, že bych potkal motorkáře, který by jel podle předpisů a tady se pláče, že někdo musel přejet do protisměru? Herečky.....

 

Do "Mělnickejch zatáček" bych zajet mohl, bylo by to letos asi po páté. Imbecilům bych se mohl pokusit něco říct, ale pochybuju, že by mě poslouchali. Imbecilové mají totiž vždycky takzvanou "svojí" pravdu a nic jiného nevnímají (statisticky jich nejvíc jezdí v autech)ale

jak jsem psal, lepší se to.

Jsou i imbecilové, kteří sypou do zatáček písek, ty bych řadil spíš do kategorie hajzlové.

 

No vidíš, a přitom na ty motorkáře by stačil jeden živej policajt, kterej by věděl, že tam jezděj vždycky v pátek, sobotu a v neděli.

 

Ještě úvaha o Kokořínském dole, silnici na Dubou, nebo třeba okolí mého bydliště: na všech zmiňovaných místech byla před čtyřiceti lety úžasná idyla, kytičky, srnky atd. To se ale nevrátí ani kdyby ses posral (nebo třeba já). :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Á propos - nevím co se tady řeší, nepamatuji se, že bych potkal motorkáře, který by jel podle předpisů a tady se pláče, že někdo musel přejet do protisměru? Herečky.....

ja jazdim na motorke dost dlhu dobu a jazde v protismere som doteraz tak nejako neprisiel na chut.. a potom co par ludi okolo mna odislo a aj ja som mal par adrenalinovych vystrah uz jazdim na velkej motorke vylucne v rakusku a bez srandy pozeram aj na predpisy.

 

pokiaľ jazdíš prevažne v česku a okoli, tak sa nečuduj ze si takeho motorkara nestretol: stredoeurópske krajiny dlhodobo kraľujú v štatistikách úmrtnosti na cestach v ramci EU (napr. za rok 2006: 1. Grecko, 2.Polsko, 3.Belgicko, 4. Slovinsko, 5.Madarsko, 6.Ceska republika, 7.Slovensko....priemery od 15,9 do 11,3 umrti na 100tis obyvatelov. Nemecko ma 6.5, Holandsko 4.6). proste jazdime ako hovada, uplne jedno kolko kolies mame pod ritou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...