Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

....

 

v mrazoch... snad neparkujes motorku v zime vonku? :) v garazi je peknych 12-15st, to je uplne normalna teplota, to ze ju pripadne vytlacim na dvor a nastartujem, ta motorka to samozrejme za tych 15-20min ani nezisti. Prave o to nerovnomerne mazanie ide, cim dlhsie motorka stoji, tym je potencialne vacsie riziko ze sa nieco take vyskytne. Tiez si viem predstavit ze sa casom vsetky necistoty v oleji usadia po dne o cosi pevnejsie + v kombinacii s tlakovym mazanim to moze byt zabavne /teda to ich uvolnovanie/. Ale to zase chce poriadne dlhu dobu a povedzme ze cerstvo obruseny novy motor alebo naopak nieco s riadnym nabehom km, aby s tym mohol byt nejaky problem.. tak, je to dobra tema na teoretizovanie do krcmy, ona ta hudba a la termignoni je aj podla mna uplne dostatocny dovod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mýho názoru je zimní startování motorky úplně zbytečný. Když stojí v temperovaný a suchý garáži, nic zlýho se jí neděje. A když stojí v zimě a vlhku, tak nějaký 15min zahřátí ničemu nepomůže. Ani baterka se za tu chvilku nedobije.

 

Zkrátka, motorku to nezabije, ale ani neposílí, je to jako točit hodinky měsíc ve winderu jen proto, aby se náhodou nezastavily.

 

Jako jedinej (ne)rozumnej důvod tohoto počínání bych viděl skutečně jen absťák po akustickym potěšení ze zvuku motoru a laďáků :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nejde do hlavy, proč by se moderní motorky měly přes zimu startovat... To platilo kdysi, u starých strojů a stejně mám docela pochybnosti o tom, jestli to mělo nějaký pozitivní vliv... Přijde mi to jako pověra o nožích a krvi :P

 

Než nějaký startování bych spíš dal důraz na to jak je motorka uskladněná, aby nebyla ve vlhku a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uživatelský manuál mé mašiny (rv2009) doporučuje na zimu vytáhnout svíčky, stříknout tam olej a protočit... Samozřejmě to nedělám.

 

To mám také v manuálu, ale u sekačky :D Trochu si nedokážu představit to dělat u Caponorda, tam než se dostaneš ke svíčkám, tak je pomalu Jaro" No je vidět, že každý má svůj naázor na věc, já asi stárnu, když mě zajímají takovéto věci. Po dobu 15 let ježdění, jsem vždy vrazil mašinu tak jak byla do garáže a vytáhl na Jaře.

Každopádně je to asi o tom chybějícím hukotu a příjemném brnění do ruk, takže dnes přijdu z práce a trochu ji potahám po garáži :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uživatelský manuál mé mašiny (rv2009) doporučuje na zimu vytáhnout svíčky, stříknout tam olej a protočit... Samozřejmě to nedělám.

 

motorek jsem měl určitě víc než hodinek,ale svíčku sem v životě neviděl.......nejdál sem se dostal k podsedláku ,sundat držák na značku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil jsem na fotky z loňského výletu na Komáří vížku, kde jsem obdivoval tyhle dvě krásně zrenovované Jawičky. Kupodivu se nejednalo o české patrioty, ale o "soudruhy" z NDR, konkrétně z Pirny. Jeden z nich si dal i nějaké to info na nádrž (rok výroby 1963, renovace 2010). Myslím si, že se jim to povedlo...

post-3263-012471500 1296370112.jpg

post-3263-083381200 1296370118.jpg

post-3263-055912000 1296370126.jpg

post-3263-055151100 1296370134.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

Já si naopak myslím, že ne. Méně je někdy více a origo je origo. Ty blinkry jsou třeba otřesný... Ale každý dle svého vkusu.

Jediné, co těžce nesu na své, je dvouklíčková přední brzda, ale to má své opodstatnění a tím je v současném provozu - bezpečnost

post-786-072382200 1296371390.jpg

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milosklikar: hm, tak to je parádička.

 

Jinak ta poznámka o povedenosti byla od totálního laika, kterému se to na první pohled líbilo, tj. ode mne. Blinkry asi byly taky z důvodu bezpečnosti - oboum motorkářům bylo už přes šedesát a jednou rukou by se třeba ani neudrželi... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

milosklikar: hm, tak to je parádička.

 

Jinak ta poznámka o povedenosti byla od totálního laika, kterému se to na první pohled líbilo, tj. ode mne. Blinkry asi byly taky z důvodu bezpečnosti - oboum motorkářům bylo už přes šedesát a jednou rukou by se třeba ani neudrželi... :-)

 

Tak v tom případě jim přeju, aby jim šaltpáka nezlomila holeně, i když 350 zase tolik nekope....:smile_anim: každopádně v tomhle věku respekt, můj tatík si vloni v 66letech ustlal na Yamaze SR500 a lízal se z toho pěkně dlouho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufejme..........

 

ano, mal som na mysli ze motorka ma jazdit a nie stat v garazi.. alebo ako ked povies, ze tvojim zamestnancom najviac skodi ked nepracuju a vojakom ked nedupu na studenom jesennom dazdi po buzerplaci - vyber si, obidva nazory maju nieco do seba :)

 

ale v klidku, pochop si to ako chces - ked ti to rozjasni den..

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, mal som na mysli ze motorka ma jazdit a nie stat v garazi.. alebo ako ked povies, ze tvojim zamestnancom najviac skodi ked nepracuju a vojakom ked nedupu na studenom jesennom dazdi po buzerplaci - vyber si, obidva nazory maju nieco do seba :)

 

ale v klidku, pochop si to ako chces - ked ti to rozjasni den..

 

Hele, je ti něco? To bude zanedbaný ježdění, když tak omývej ohanbí vlažnou vodou. :smile_anim: Já jsem jen napsal, že je to perla, hodná zaznamenání. Tuto zimu jsem už na motorce jel (aby se jí nezkrátily šlachy v motoru). Upraveno uživatelem mechano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, je ti něco? To bude zanedbaný ježdění, když tak omývej ohanbí vlažnou vodou. :smile_anim: Já jsem jen napsal, že je to perla, hodná zaznamenání. Tuto zimu jsem už na motorce jel (aby se jí nezkrátily šlachy v motoru).

 

ja neviem, ci na toto vobec reagovat.. asi ani velmi nie. nehaj to uz tak. ohanbí.. chjo.. Posted Image

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jawa je v Německu dost populární. Pěkné kousky po renovaci tam potkávám celkem často. Mají je vymazlené, ale je fakt, že s originálním vzhledem si zase až tak hlavu nelámou.

 

Blinkry a vošklivý zrcátka vzal čert, ale když už do toho dají tolik práce, tak by aspoň nemuseli dávat hranatý válce na kulatej motor, chjo..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...