Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Příprava na sezonu probíhá, tak jsem si v rámci bezpečnosti koupil tohondlec kanárka :)

Každému se nemusí ta žlutá líbit ale protože jsem už pár krizovek z důvodu "přehlédnutí" řešil a dálkové nepoužívám neb nejsem prase, rozhodl jsem se pokud chci dál jezdit udělat pro svou viditelnost maximum.

Reflexní bundu a polepy mám od loňska, kdy se totálně rozbil kamarád, čelňák kdy paní odbočila vlevo.

Samotná helma se zdá super pokud mohu soudit za těch cca. 150km které jsem v ní letos zatím stihl.

Všem podobným magorům tady přeji dobrou sezónu bez karambolů a pokud potkáte kašpara ve žlutém na GS tak mávejte ! :goof:

 

post-390-0-15614400-1456561438_thumb.jpg

post-390-0-82171000-1456561554_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Qvido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto dobrej výběr a co se týče barvy asi bych na velký enduro nevolil nic jiného, stejně tak model výklopné brady. Já a další 2 kámoši co jsme spolu jezdili na silnicích máme všichni Shark RSI a máme je do teďka a pořád dobře slouží, teď jsem teda na KTM koupil krosovou. Sharka jsem kupoval asi před 8 lety a pořád je v super stavu stejně tak polstrování vevnitř. Jsou to kvalitní helmy za dobré peníze. 

 

jako že nekecám  :)

post-26998-0-53368400-1456565613_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji že helmu schvalujete a protože jsem dostal už několikátou SZ ohledně tohoto kokosu nakopíruju sem mojí odpověď na dotazy, moc toho sice zatím není ale třeba to někomu pomůže s výběrem.

Jedná se o Shark Evoline 3

 

 

ahoj,

hele ty zkušenosti zatím moc nejsou (150km) převážně po Praze, Šubrtka je samozřejmě pecka co se týče  tichosti ale stále máš tu odklopenou bradu nad čelem  a cena okolo 20tis.

Mohu porovnat s Nolankou N103 kterou jsem vozil před tím a která měla stejnou váhu(okolo 1850) a tahle je při překlopené bradě dozadu perfektně vyvážená, jako by jsi měl na hlavě jetku.

Takže s otevřenou vůbec nebolí za krkem. Rozdíly pro mne oproti Nolance jsou vystouplé lícnice asi kvůli homologaci pro jetku a trochu jiný systém zaklapnutí brady, tady musíš odklopit plexi, zaklapnout bradu a přiklopit plexi, není to ale nic na co by se nedalo zvyknout.Odklápíš jedním pohybem.V Nolance jsi s vyklopenou otočil hlavou a cítil tu váhu, tady nic.

Co mě překvapilo že i když plexi nemá pinlock tak se vůbec nemlží a to jsem jezdil poměrně v chladnu, je to nějaká úprava jak dlouho vydrží nevím .

Dlouho jsem po ní koukal protože se mi líbí ten systém jetka/zavřená helma.

Jezdím 1150GS s plexi, zkušeností až se oteplí bude víc.Ale vypadá to zatím na velkou spokojenost.

doufám že jsem ti trochu pomohl a zdravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som videl taketo nieco od Aprilie. Vedel by som si predstavit ako prvu...600cm.,2003 . Len ten kryt maska sa mi az tak nepaci na 100%

Ze Shadow na cenduro - to je docela skok, ale myslím, že pro začátek dobrý. Projel si už nějakou motorku, třeba aspoň fichtla?

V Irsku jsem podnikal výlety nejdřív na 50 a 125 skútru, benzín nula nula nic, manipulace na místě jak s kolem - když to spadne (s tím opravdu počítej) tak to zvedne i partnerka a hlavně není potřeba hned hrotit tu motoškolu. 

Skútr má pro začátečníka ještě tu výhodu, že není třeba přemýšlet nad řazením a soustředíš se na samotnou jízdu, která na rozdíl od auta vyžaduje víc soustředění- sledovat povrch vozovky - štěrk, olej a brajgl na silnici, počítat s tím že tě někdo přehlídne, průjezd zatáčkami je také o úplně něco jiného. 

 

post-670-0-52836800-1456685024_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze na skutru jezdej jenom homosexualove.

No počkej, a co moje BMW C1? Jezdí na něm i moje Drákula...:-):-)

 

Qvido - po 18 letech na motorce jsem vloni koupil první helmu v reflexní barvě, BMW EVO 6 a je to nejspíš paráda, když nás jede víc, nutí mě jet posledního, ten první tvrdí, že jsem vzadu krásně vidět. Dokonce jsem na akci Albánie 2015 dostal přezdívku "Žárovka"...:-). Rozhodně je to bezpečnější, tím víc, že nejezdím ve výstražné vestě.

post-3283-0-39256400-1456686449_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to kecaš, ja na burgmanovi, co jsem si loni koupil, najel 3 x tolik, nez na harykovi. Jede to kilosede, pohodlny je to, a minimalni predstartovni priprava.... A dlouho jsem nejel na necem, co se tak krasne vede. A pak skutr.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapačky Shubert C3  (asi moje nejhorší drahá přilba), BMW EVO 5 i 4, Nolan 101, superlacinou endurovku "Nitro" a nějaký otevřený kýbly. Za posledních dvacet let se toho nahromadilo hodně. K Ježíškovi jsme si se ženou nadělili tyhle Shark HD. Zatím jsem ji ještě nezkoušel, páč se pořád odhodlávám ji kuchnout a zamontovat HD interkomy, co jsem dostal k Elektře. Líbí se mi, že je taková decentní. Co se bezpečnosti týče, ty žlutý jsou určitě nejpraktičtější. Jezdím ve žlutý motovestě, nebo mám z GB takovou tu signální "dohodu".     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze na skutru jezdej jenom homosexualove.

 

...presne tak, davy nastajlovanych vespa buzikov a ja :)

 

k tym prilbam - Shark naozaj podarena, skoda ze XXL robia len Carbon Pro.. A aj to asi bude special order a cakacka. U mna je tiez cas na upgrade, mam Evo 5 a skusal som Shoei Neotec vyklapacku a celkom som sa do toho zmestil a aj spracovanie slusne. Pinlock v cene a made in japan. Ak mate niekto velkeho gulivera, poradte kto este robi XXL s dedikovanou velkostou skrupiny /= nie ako ostatni ze len uberaju vypchavky vnutri mensej helmy/. Vyklapacka. Podla moznosti osobna skusenost. Vopred vdaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze Shadow na cenduro - to je docela skok, ale myslím, že pro začátek dobrý. Projel si už nějakou motorku, třeba aspoň fichtla?

V Irsku jsem podnikal výlety nejdřív na 50 a 125 skútru, benzín nula nula nic, manipulace na místě jak s kolem - když to spadne (s tím opravdu počítej) tak to zvedne i partnerka a hlavně není potřeba hned hrotit tu motoškolu.

Skútr má pro začátečníka ještě tu výhodu, že není třeba přemýšlet nad řazením a soustředíš se na samotnou jízdu, která na rozdíl od auta vyžaduje víc soustředění- sledovat povrch vozovky - štěrk, olej a brajgl na silnici, počítat s tím že tě někdo přehlídne, průjezd zatáčkami je také o úplně něco jiného.

 

post-38581-motorcycle-open-a-beer-gif-img-cums1.gif

Ahoj. Nie neskusal som este nic. Len sa hecujem je to krasa. Tvoja Guzzi je pecka nadherna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vybranou HJC IS-MAX2,tak snad to bude dobrá volba.Hodně lidí si ji pochvaluje a v SHARPU dopadla taky dobře :)

 

http://www.bonmoto.cz/hjc-prilba-is-max-ii-fluorescent-green/

 

druhá na seznamu je Caberg Dukehttp://www.speedmoto.cz/13930/caberg-duke-legend-oranzova.html,ta dopadla ještě lépe,jen je potřeba je vyzkoušet,tak doufám,že v neděli v Brně na ně narazím :)

 

post-4208-0-32870800-1456764922.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kupol tuto cinu. cena dobra a prlba zatial tiez. kupil som to najesen tak vela nemam najazdene cez leto. chcel som to na leto ked je teplo

http://www.cassidahelmets.cz/default.asp#tab_Cassida_Tour_zluta_fluo_enduro

 

166810.jpg

 

toto som pisal na jednom fore:

 

takze ked nikto nic tak som sa odhodlal prilbu kupit. kupil som tu zltu. velkost L mi presne sadla. lepsie sedi na hlave ako caberg justissimo. trocha tesnejsia na liciach ale to mozno povoli. zatial mam s nou len asi 300km. sklo prilieha dobre- lepsie ako na cyberg 33, alltop a podobne- to bola strasna kvalita oproti tomuto. vpredu velky vetraci otvor. ale nie je citit rozdiel ci je otvoreny alebo zavreny pretoze zvnutra su male dierky len. clona sedi dobre mozno pre mna by mohla byt este troska nizsie. silt je dobre odvetrany- nedvyha prilbu. je trocha viac hlucna ako caberg justissimo (na dialnici pri 120) ale ovela viac vzdusna. jedina nevyhoda ktoru som postrehol- i ked teraz to nevadi ked je velmi teplo - je to ze nema spodny deflektor. tym by sa zmensilo prudenie vzduchu v prilbe. rozmyslam tam daky prirobit na suchy zips aspon.

takto tolko moje postrehy zatial s touto prilbou. za tie peniaze podla mna ok prilba

Upraveno uživatelem xnokiax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nebyl jste se někdo podívat na blešáku (výstavě) v Holešovicích? Chci pokoupit helmu a bundu, tak jestli tam vůbec je něco jinýho než Turci, co by stálo za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...