Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Nějakou dobu jsem tu nebyl, ale tady mi to nedá nereagovat...

Myslím si, že to co píšeš nelze takhle zobecňovat. Některé návyky z auta rozhodně lze zužitkovat, třeba to mít přehled, myslet v určitých situacích i za druhé atp. A napsat, že po 30-ti už nezačínat? Bože, proč? Jako že po 30-ti už je člověk odepsaný a nic se nenaučí?! To nemůžeš myslet vážně, že ne? Moje nevlastní babička jezdila na motorce ještě v sedmdesáti... ;-)

Pokud člověk není úplné dřevo, tak se za pár jízd naučí základní dovednosti k ovládání motorky a pokud se chce naučit ovládat motorku opravdu dobře, tak může využít nějaké motoškoly, třeba u Míry Lisého nebo Pepy Sršně...

Já naopak říkám, že není nic krásnějšího, než jízda na motorce a doporučuji to v jakémkoliv věku. Ale doporučuji jezdit hlavou, přemýšlet u toho a nepřeceňovat se. Ale je jasné, že stát se to může v podstatě každému. I tomu nejlepšímu...

A tak užívejte, jezděte, začněte klidně třeba v padesáti! ;-)

Enjoy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nehovorim ze sa to neda naucit - neviem ako si na to prisiel. nauci sa to aj medved v cirkuse. hovorim o veciach ktore mas vryte v podvedomi a to sa uplne lahko odnaucit neda. Chce to trening. 

 

babicka asi v 70ke nejazdila denne Prahou a pokial nezacinala v dnesnej dobe vo veku ja neviem 40 rokov, tak to nie je ziadny argument. Ked mala ona 30, cesty zivali prazdnotou.

 

Statistiky bohuzial nie su take optimisticke, ked niekto dava do placu zdravie alebo zivot, treba byt racionalny a dat do placu aj pohlad z druhej strany. There are old pilots and bold pilots, but no old, bold pilots.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant> promiň, ale jsi ve svých názorech poměrně radikální... ;-)

Stejně jako jsi psal, že žadatel hledá moto, které neexistuje, protože je to nemožné. A vidíš, já s Tebou opět nesouhlasím, já takovou motorku mám... :-)

Je skvělá i do práce, na dovolenou, na výlety okreskama i přírodou po silnici i mimo ni, na okruh si trochu zazávodit s klukama, prostě nenašel jsem nic, co by na ní nebylo možné. A není to jen jebnutý marketing, jak píšeš. :-)

A i když je, jak píšeš nepolíbený, myslím, že se i takovému člověku dá spousta věcí vysvětlit, ne mu napsat, že nám motorkářům stejně nemůže rozumět...

Nic ve zlém proti Tobě, ale zkus být trochu méně radikální... :-)

Peace. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepac ale ty si domyslas, prekrucas, dedukujes.. ved tak sa neda viest ziadna normalna debata. a ked sa minie argument, tak som extremista v nazoroch.. omg.

 

este raz - naucit sa ovladat motorku - O TOM TU NIE JE REC A Z MOJEJ STRANY ANI NIKDY NEBOLA. to ta naucia v autoskole - ovladat motocykel. O com ja hovorim, to su zlozvyky, ktore ti 25r soferovania v aute zabuduje do mozgu a treba sa s tym nejako vysporiadat. to je realita, vedecky dokazany fakt. to nie je moj extremny nazor.

 

pokial je ten ideal masiny, co zvlada vsetko, to co mas v avatare, tak to si ma uprimne pobavil :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant> cituji Tě:

Gerhard - to ale nema cenu ti radit kym neziskas vlastnu skusenost. ZKUSENOST JE NESDELITELNA. Ty chces motorku aka neexistuje, vlastne ani nemoze. To je to iste ako auta.

 

Potrebujes dochadzat denne do prace - kup si skuter. Nic lepsie na to neexistuje.

 

Chces jazdit na vylety s manzelkou - kup si velky cestak, adventurer, alebo cruiser. Kufre, kapoty atd. Nic lepsie na to neexistuje.

 

Chces si sam ist niekde zajazdit pre pocit z jazdy, okresky, priroda, kaficko cigaro - kup si nahaca, roadster, klasiku, retro, harleja, cafe racer. Nic lepsie na to neexistuje.

 

Chces jazdit strelbu alebo okruhy - supersport

 

atd atd

 

Motorka co dokaze vsetko dobre je len jebnuty marketing. Vzdy je to nejaky kompromis, ale aby si tomu porozumel, musis zacat jazdit. To je ako s prvou babou - proste si chces zajazdit, nerobis si s nou plany na cely zvysok zivota. Nejaku masinu si kup, sustred sa na to na co ju budes pouzivat 80% casu. Ziskaj skusenost a potom sa ti da kvalifikovane poradit. Kym si nepobozkany jazdenim, nerozumies co ti tu hovorime.

 

Plus kym si zaciatocnik tak spolujazdcov nevoz - zvlast nie vlastnu manzelku. Kralovsky security manual budiz ti vzorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant> a ještě zde:

 

tak tak, 25r jazdenia v aute su ti na motorke takmer k nicomu. akurat mas nazvyky, ktore ta mozu zabit. panicke brzdenie (od slova panika, nie od slova panic), pouzivanie spatnych zrkadiel namiesto obzerania sa, atd. to je tak zazite, ze to chce realnu odvykacku.

 

ja kazdemu kto je nad 30 a chce zacat jazdit radim to nerobit, ale som tu za to zozal kritiku tak uz tak netlacim na pilu.. proste kto chce na stare kolena vzruso - nech si kupi dve pekne defky na weekend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant> takže promiň, ale kde něco překrucuji, dedukuji?!

Nemám rozhodně v úmyslu se tu hádat, jen jsem si dovolil nesouhlasit s tím, co píšeš. To je vše.

Přečti si, prosím, jen to, co jsi sám napsal... Bohužel mi tu nešel zkopírovat tvůj text ze stran 317 a 318 do citací...

 

A čím jsem Tě pobavil? Že velké cestovní enduro s motorem ze supersportu, se skvěle odladěným podvozkem a spoustou elektronických vychytávek je ideální motorkou? Ano, pro mne je.

V čem je podle Tebe špatná, nebo na co se nehodí? ;-)

Upraveno uživatelem speslmbcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyril> :-D

Hele, já rozhodně neměl a nemám v úmyslu se tu s instantem hádat, jen jsem si dovolil nesouhlasit s tím, co píše... ;-)

Gerhard chtěl jen poradit, ale bylo mu sděleno, že bez zkušeností nemá cenu mu radit. S tím já prostě nemůžu souhlasit, stejně jako s dalšími názory instanta.

To je jako bych tu chtěl od zkušenějších poradit, který typ ETA strojku je odolnější, nebo má větší výdrž, nebo je méně poruchový atd. a dostalo se mi odpovědi, že mi bez vlastní zkušenosti nikdo nedokáže poradit a ať už po čtyřicítce na automaty raději nepřecházím, protože po těch třiceti letech s quartzkama mám špatné návyky a nezvyknu si na automaty. :-D Ale právě proto, že jsem nikdy automaty neměl se ale přece tady ptám, nebo ne?! ;-) A čekal bych, že mi tu zkušení poradí, na co je který strojek vhodný či nikoliv, na co si dát pozor, jak se o hodinky starat, jak se k nim chovat atd.

Ale nic, asi jsem naivní... ;-)

Tak pěkný den.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moco> Já to říkám obráceně... ;-)

Jet umí v autě nebo na moto kde kdo, ale řídit ten stroj... To už je jiná. Ani já si po třiceti letech za řidítky netroufám říci, že svůj stroj "umím řídit". Protože je pořád co zlepšovat. Jak na silnici, tak mimo ní. A proto už mám na léto zaplacenou motoškolu s Pepou Sršněm, aneb když se učit, tak od těch nejlepších. ;-) Moje zkušenost je, že například víkend v Alpách s pekelně rychlými a dobrými jezdci, kteří Ti ukážou kde a co zlepšit Ti dá mnohem více, než roky vlastního ježdění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...