Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Letos nemám žádné větší motocíle, snad jen si skočit na týden do Rumunska a na pár dnů do Alp. Vloni jsme dali Rusko, Finsko a Pobaltí, rok předtím Balkán až do Albánie a Makedonie, to byly takové top cesty posledních let, po kterých je Rumunsko, kde jsem byl na motorce 20x, nebo Alpy (12x) takový všední výlet. Ale přesto se na něco těším - s kamarádem jsme si koupili, spíš ze sběratelských důvodů, jednu z velkých motolegend, Yamahu V-max. V exkluzivním stavu, s minimálním nájezdem a nedotčenou rukou tunera. Takže ideál. Po táhle motorce jsem kdysi toužil, ale byl jsem spíš turista nehledě k tomu, že mne odrazovala spotřeba paliva a zadních pneumatik. Motorka, která původně vznikla pro americký trh, představená v roce 1984 v Las Vegas, dragster na značkách, motor s obsahem 1198 ccm, výkonem 145 koní a krouťákem skoro 170 Nm, obalený tím nejnutnějším. Byl to brutální zabiják bez zatáčkových ambicí, prostě dělo pro závody ve zrychlení na 400 metrů, které bylo ve své době s velkým odstupem nejvýkonnější motorkou. My máme verzi určenou pro německý trh, takže 98 koní, ale ale máme i sadu pro přestavbu na výkon 145 koní. Bohužel jsem se s Maxem svezl jen jednou, asi 20 km a to dost opatrně, ale letos si to s ním chci užít víc...  

post-3283-0-51280000-1520601041_thumb.jpg

post-3283-0-34422800-1520601049_thumb.jpg

post-3283-0-02252100-1520601056_thumb.jpg

post-3283-0-28636300-1520601061_thumb.jpg

post-3283-0-09874700-1520601069_thumb.jpg

post-3283-0-51515300-1520601075_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plánuji letos v červnu Polsko - proti mým zvyklostem se přidám do skupiny - (cestu organizuje dodavatel, tak abych neurazil).

V srpnu pak s dcerou (nebo sám, podle toho jak bude zlobit  :lol2:) RDGA. Všechno na mé holce pro všechno - Breva 750. Po loňské zkušenosti, kdy jsem přišel v Itálii o věci, jsem  investoval do kufrů Hepco.  Pokud máte někdo nějaké tipy co navštívit, případně kempy písněte PM.

 

post-670-0-03061400-1520622022_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja letos resim to same co gerhard a muj favorit je zatim rok, dva jeta Honda CB500F. Na cesty do prace a obcas pohodova projizdka po okoli to bude myslim fajn. Vzhledem k mym proporcim desetileteho Instanta (176/76) to bude, myslim, fajn. :)

 

Jeste jsem uvazoval o BMW G 310 R, ale nevim, ten jednovalec nebude asi tak kultivovany jako dvouvalec od Hondy a pry jsou problemy s prevodovkou, co jsem tak cetl. Kazdopadne se chci na obou nejdriv projet, nez se rozhodnu. Ale helmu uz jsem si koupil. :D

 

Tak dneska jsem se byl projet s CB500F a bylo to fajn! Na to, ze jsem na normalni motorce (BMW 650 Scarver) sedel naposled jeden den v roce 2003 a pred tim v roce 1995 na Simsonu, tak myslm, ze mi to slo. A Dcerka byla taky nadsena. :) Pristi tyden mam jeste objednanou na zkousku SH300i a pak se uvidi, co se mnou.

 

post-3194-0-34516400-1520692974_thumb.jpg

 

post-3194-0-88975000-1520692987_thumb.jpg

 

post-3194-0-33027500-1520692997_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jeste ji ke stupackam kousek chybi. :)

 

Tady v DE kupodivu neni zakonem urcena vekova hranice pro spolujezdce na motorce, pouze musi spolujezdec/dite dosahnout na stupacky a byt schopne se udrzet. Pokud nedosahne na stupacky, je mozne motorku vybavit detskou sedackou a vozit dite treba do skolky/skoly...

 

https://www.amazon.de/Motorrad-Kindersitz-Honda-Givi-schwarz/dp/B017YKNSRA

 

post-3194-0-89828200-1520701985_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak příští týden bych si měl vyzvednout Káťu ze servisu, byla na svolávačce ale hlavně byl proveden update sw a nyní půjde zobrazovat navigace na TFT displeji spárovaném s mobilem s aplikací. To bude super. Už se těším, že to hned vyzkouším nějakým dlouhým výletem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jsem testoval nové oblečení na motorku, můžu doporučit - Klim Badlands. Hrozně dlouho, pár let jsem to zvažoval a nechtělo se mi dát za oblečení tolik peněz, ale nakonec jsem do toho šel a zatím nelituji. Už mne nebavilo sušit oblečení po jízdě v dešti, nebo zastavovat a oblékat neoromok. Goretex tak byla poslední volba. A v pondělí, v počasí kolem nuly, krása, jako v pokojíčku. I při 160 mi bylo teplo a pohodlně. V létě pak otevřít tu spoustu větracích otvorů a tradá na dovolenou. Nakonec, to oblečení vlastně nestálo ani tak moc, v porovnání s tím, co tu valná většina nosí na zápěstí... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jeste ji ke stupackam kousek chybi. :)

 

Tady v DE kupodivu neni zakonem urcena vekova hranice pro spolujezdce na motorce, pouze musi spolujezdec/dite dosahnout na stupacky a byt schopne se udrzet. Pokud nedosahne na stupacky, je mozne motorku vybavit detskou sedackou a vozit dite treba do skolky/skoly...

 

https://www.amazon.de/Motorrad-Kindersitz-Honda-Givi-schwarz/dp/B017YKNSRA

 

attachicon.gifsedatko.jpg

Ten vek 12 let me hrozne stve v cr. A je to hroznej nesmysl dle me, i kdyz zena to vidi jinak.

Jinak drzim palce at dobre vyberes. Ja mam bmw 1100GS a hondu NF 110 wave a obe super k tomu cemu jsou urcene. Na male jezdim denne do prace po meste a je to super. Letos rekord v -17°C. Ani jeden den jsem nevynechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak příští týden bych si měl vyzvednout Káťu ze servisu, byla na svolávačce ale hlavně byl proveden update sw a nyní půjde zobrazovat navigace na TFT displeji spárovaném s mobilem s aplikací. To bude super. Už se těším, že to hned vyzkouším nějakým dlouhým výletem...

mam v plane 1090 R. Najprv som chcel 1290, ale ta elektronika ma trochu odradza. Mozes sa podelit o jazdne vlastnosti? Jazdil som SM, SMT a teraz uz chcem presedlat cisto na Advent...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vek 12 let me hrozne stve v cr. A je to hroznej nesmysl dle me, i kdyz zena to vidi jinak.

Jinak drzim palce at dobre vyberes. Ja mam bmw 1100GS a hondu NF 110 wave a obe super k tomu cemu jsou urcene. Na male jezdim denne do prace po meste a je to super. Letos rekord v -17°C. Ani jeden den jsem nevynechal.

Posledni tydny jsem premyslel, co vlastne chci a potrebuji, vyzkousel jsem par stroju a zjistil jsem, ze motorkar uz ze me asi nebude. :) Vcera jsem si domu privezl Hondu SH300i, jede to super, do mesta a na okresky ideal, top case, pod sedackou misto, na krizovatce se protahnes dopredu jako nic. Vypada nevinne, nedela rachot, jsem spokojenej parchant. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...