Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Posledna dobra Jawa bola kyvacka.

 

a kedze som bol po cely rok uplny kokot, tak mi jezisko chvalabohu nedoniesol jawu, ale predrazeny kapitalisticky kram, za ktory mu velmi pekne dakujem, aj ked nanho neverim (ale tak pre istotu, clovek nikdy nevie).

post-4112-0-55958000-1578099561_thumb.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gule velke, ale nadrz jak na fichtli :)

 

prva generacia je ikona, na tu dobu to bol zazrak a zjavne vrchol zlatej ery japonskych V4 v 80tych rokoch. Gen2 (1700) prisla komercne neskoro, ludom sa nepacila. Mne sa Gen2 pacil odjakziva, bohuzial (nastastie) je ich omnoho menej ako gen1, lebo bola aj extremne draha, neprakticka a vyrabala a predavala sa relativne kratko, naklady boli vysoke kvoli velkemu podielu rucnej prace. V EU skoncila s Euro3 a je ich tu malo, cenu si drzi, kto to ma tak to moc predat nechce leda kvoli peniazom alebo zivotnym okolnostiam. Technologicky je to drahokam, necham si to na zrazy veteranov, ak dozijem. 

 

inac dizajnoval to chlapik menom Kenji Ekuan, nedavno zomrel v pozehnanom veku. Jeho zivot je zrely na sfilmovanie. Rodicia zomreli na oziarenie v Hiroshime, on sa stal na dlhy cas budhistickym mnichom a zil v klastore. Okrem ineho je autorom sklenenej flasticky na sojovu omacku Kikkoman, rychlovlaku Narita Express atd. Jeho firma GK design group / GK Dynamics je dlhe roky dvorny dizajner Yamahy (R1, MT-01 a hafo inych modelov) a celkovo povazujem dizajn Gen 2 za pravu japonsku uchylaren, a navyse to aj pekne nadvazuje na Gen 1 ktora vznikla v USA. link

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurna tys zacal sbirat motorky misto hodinek? :D Pekny vmax.

gule velke, ale nadrz jak na fichtli :)

 

prva generacia je ikona, na tu dobu to bol zazrak a zjavne vrchol zlatej ery japonskych V4 v 80tych rokoch. Gen2 (1700) prisla komercne neskoro, bola extremne neprakticka, draha, ludom sa nepacila. Mne sa Gen2 pacil odjakziva, bohuzial (nastastie) je ich omnoho menej ako gen1, lebo bola extremne draha, neprakticka a vyrabala sa relativne kratko, s velkym podielom rucnej prace. V EU skoncila s Euro3 a j eich tu malo, cenu si drzi, kto to ma tak to moc predat nechce leda kvoli peniazom alebo zivotnym okolnostiam. Technologicky je to drahokam, necham si to na zrazy veteranov, ak dozijem. 

 

inac dizajnoval to chlapik menom Kenji Ekuan, nedavno zomrel v pozehnanom veku. Jeho zivot je zrely na sfilmovanie. Rodicia zomreli na oziarenie v Hiroshime, on sa stal na dlhy cas budhistickym mnichom a zil v klastore. Okrem ineho je autorom sklenenej flasticky na sojovu omacku Kikkoman, rychlovlaku Narita Express atd. Jeho firma GK design group / GK Dynamics je dlhe roky dvorny dizajner Yamahy (R1, MT-01 a hafo inych modelov) a celkovo povazujem dizajn Gen 2 za pravu japonsku uchylaren, a navyse to aj pekne nadvazuje na Gen 1 ktora vznikla v USA. link

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 kousky to je v pohode, ja myslel ze mas jeste rocketa a valkyrii ...

K tomu este trophy 1200 se.. nepotrebujem ju, hladal som sprint gt alebo stareho nezbastleneho speedtripla, ale ponuke neslo odolat. Impulzivny nakup. Ked ma to vsetko nasere, tak predam tovarne a bane a zacnem robit cyklobuznam roztlieskavaca. Aji s kameramanom na chrbte :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu tomu pitomcovi, co spolu děláme Harleye: Žil byl jeden Softail, 1400 ccm. A pak ten jeho motor udatní hoši z Amerikanistánu převrtali, rozšířili, natáhli, a udělali z něj 130 kubických palců, tedy nějakých 2130 ccm. A protože to těm idiotům bylo málo, flákli na to z boku kompresor ... :-)

 

001 hd 130.jpg

 

No, všechno dopadlo dobře, prej ten motor mám koupit, jednoho Softaila na papírech stejně máme v garáži, takže proč ne. Jediné, co mne trochu vyděsilo, bylo konstatování, že brzdy si budu zajíždět sám.

 

Takže pokud to Amík prodá do Evropy, rýsuje se hezký projekt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...