Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Hale a z čeho máte depku? Na všechny stavby dávám homologované díly a je jedno zda je to HD rok 2010 nebo BMW rok 92 ano výfuky jsou trošku problém ale furt řešitelný a řezat do rámu bylo vždy o průser krom starého BMW  R kde jde koupit zadní díl rámu ( je našroubovaný) a vyměnit za TUV zkrácený díl ten se pak zapíše do TP

 

Za světla bez homologace bych střílel ne jen u motorek

 

Jinak s tím více méně souhlasím a furt si tu v čr žijem docela dobře jasně v Polsku je líp a v Rakousku je hůř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se letos konečně projel. Po zimní generálce motorky u místního člena a jednoho z největších odborníků na motocykly BMW jsem se projel jen párkrát po okolí a na delší cestu to nevypadalo, až přišla možnost dát si 4-denní cestu k Bodamskému jezeru. Jeli jsme dva, Jirka na letošním modelu R1250 GS Adventure s nájezdem 1800 km a já, na své 17 let staré R1150 GS Adventure z roku 2003 a poctivými 180 tisíci km na tachometru. Obě motorky šlapaly skvěle, moje, s novými tlumiči, kardanem, po generálce převodovky atd. žehlila nerovnosti jako za mlada a spotřeba šla skoro o litr níž než před generálkou. Pro představu, za celých cca 2000 km měla 1250ka průměrnou spotřebu 4,6 l/100 km a moje 1150ka 4,9 l/100 km. A to jsme motorky v kopcích nešetřili a na dálničních přesunech také ne. Cestou tam jsme jeli přímo a dali první den 750 km, zpět jsme jeli přes naše milované Dolomity, kde jsem byl na motorce už snad 15x. Spadlo na nás jen pár kapek, trápily nás pařáky, ale naštěstí v horách bylo chladněji. A schválně vám dám kontrolní otázečku - pozná někdo místo na poslední fotce, kde stojíme na semaforech?

K1.jpg

K2.jpg

K3.jpg

K4.jpg

K5.jpg

K6.jpg

K7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TLD - možná ano, jen mi přijde, že Tvá fotka je starší. Protože pokud oba myslíme stejné místo, tj. jezero Anterselva poblíž stejnojmenné obce, známé pořádáním biathlonových závodů, tak místo na Tvé fotce je dnes zasypáno kamením. Kdysi jsme tam na pláži piknikovali, dnes už to nejde. Semafory jsou pár set metrů  ve směru, kterým stojí Tvá motorka. Nahoru na Passo Stalle vede uzounká asfaltka průjezdná vždy jen v jednom směru, proto se provoz pouští jedním směrem vždy jen jednou za hodinu (mezi 30. a 45. minutou nahoru a v celou hodinu až čtvrt dolů). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TLD, jo, to si pamatuju, bylo to nečekané, ale o to příjemnější setkání. 

Mimochodem, nedávno Rakousko zakázalo na 4 úsecích vjezd motorkám s hlučností větší než 95 decibelů. No a my 3 z těchto úseků tenhle týden projeli. Jsou víceméně v jedné nepříliš turisticky profláklé oblasti, kde obcím možná vadil hluk, popř. jde o místa s výskytem vzácných živočišných druhů, které hlukem trpí, to neumím posoudit, ale v žádném případě se opatření na omezení alpského motorkaření nepodepíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mesic zpet jsem si chtel zkusit, jak zni moto bez dB killeru. Vyndal jsem pojistku, ale killer ven nesel. Znamy mi rikal, ze je to asi za ty roky zapecene, neslo ten ven fakt velkou silou. No a me chytraka nenapadla nic lepsiho, nez ji tam nevratit, kdyz je to prece zapecene... V sobotu mi na magistrale ten killer vyletel :D. Nez jsem zastavil a dosel pro nej, nekdo ho prejel :D. Takze sice konecne vim, jakej randal to dela bez, ale musim doufat, ze to pujde od Zardu objednat jako dil a nebudou mi cpat cely vyfuk... Uprimne, s tim me to bavilo vic, je to moc a hlavne pri ubrani z otacek je to strelba jak z kulometu.. Chjo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H-B, nechci sejckovat, ale na dbkiller jsem na S3 cekal skoro pul roku... a to sem v zardu objednal komplet svody a kocovku skoro za pade... Je to uz par let, tak treba fungujou... Jo a stsalo to par stovek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, TLD napsal:

H-B, nechci sejckovat, ale na dbkiller jsem na S3 cekal skoro pul roku... a to sem v zardu objednal komplet svody a kocovku skoro za pade... Je to uz par let, tak treba fungujou... Jo a stsalo to par stovek...

Tak se zda, ze me stejny osud nepotka. Odepsali po dvou dnech, nerez maji skladem, cerny mat (co potrebuju) do 10dni. Je to teda i s postou za 2k, ale porad lepsi nez novy vyfuk za 600eur 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je hustý, připomíná mě to rok cca 88, když jsem dráždil fechtla u nás po ulici bez laufu a jeden nerudnej důchodce po mě šil ze vzduchovky. Neměl to dělat, dostal to dvakrát zpět.  :2guns:

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...