Jump to content

Recommended Posts

Aha, no zas taková tragédie to snad není. 😉

Já bych si v garáži Jawu 90 roadster nebo Maneta klidně dovedl představit, těch klasických pionýrů je všude plno.

• Replies 10.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ehm ... predchádza sa zľava, že? Alebo ťa to v autoškole učili inak? To znamená, že si ho MAL obísť cez protismer, ako inak, že ... A čo tam chcel vidieť? Možno ako dlhá je tá kolóna ... sám to tiež r

Myslím, že "manasi" ste asi vy. Na cestách platia nejaké pravidlá, že ... Motocyklista je nimi viazaný tiež, tak ich má dodržiavať. Alebo, že by motorky mali výnimku a mohli predchádzať zprava?

ja jazdim na motorke dost dlhu dobu a jazde v protismere som doteraz tak nejako neprisiel na chut.. a potom co par ludi okolo mna odislo a aj ja som mal par adrenalinovych vystrah uz jazdim na velkej

před 2 hodinami, Foundryman napsal:

Řadí se takovou kolíbkou, viz foto. Patou řadíš zadní pákou nahoru v pořadí N-1-2-3-4, špičkou pak přední páčkou dolů.

tatran_raz.jpg

Tvl, takhle řadím na Emce úplně běžně. To je skuhrání...

Řazení patou mělo své opodstatnění a to, že se dalo jezdit i v lakýrkách a neodřel sis špičky. Jinak je to klasika jako u jawy. Nahoru se řadí špičkou zvedáním páky a dolů špičkou tlačením páky. Až na ten neutral. 

Tu mi príde zaujímavé to poradie N 1.2.3 4 . Honda robí v 125cm skúter s  radením N 1.2.3.4. s automatickou spojkou .  Honda  má výhodu že  to ide dookola ,a da sa z 4 hneď ťuknúť N  pred križovatkou  U tatranu zrejme treba preťukať naspäť 4.3.2.1.N 

Starý Jawy a pionýry z Banskej to měly jak píšeš a ty novější a starej pařez z české Jawy to měl 1 dolů zbytek nahoru. Prostě jak to soudruha napadlo tak konal. Hlavně že to jelo a jezdí do dnes. Krása gratuluji. 

před 2 minutami, skodna napsal:

Starý Jawy a pionýry z Banskej to měly jak píšeš a ty novější a starej pařez z české Jawy to měl 1 dolů zbytek nahoru. Prostě jak to soudruha napadlo tak konal. Hlavně že to jelo a jezdí do dnes. Krása gratuluji. 

Z Považskej....Bánská, je trochu jinde. 🙂

Zrovna dnes jsem na to myslel, stará 555 to měla klasicky jednička dolů, od jawy 20 to bylo obráceně. jednička nahoru s zbytek dolů.

Převodovka byla stejná, ale bylo to umístěním čepu řadící páky. Vpředu vs vzadu.

Edited by Oplt

Je to možný, už je to dvacet let co jsem tyhle ďábelské stroje sedlal.

Jen vím, že tam byl rozdíl...

V 22. 2. 2021 v 20:40, Wanderer napsal:

No blinkry budou taky zajímavé. Teď to doma dolaďuju, prozkoumal jsem všechny ovladače, světla a klakxon to má napravo, chcípák nalevo, no bude to sranda. Po mnoha letech u mě takhle plně vybavený stroj, u všeho ostatního ukazuju jenom pracičkama. Na co spoléhám, je přední kotoučová brzda, která je je na tom místě kde má být.

Tak chlapi, abych vás nemystifikoval. Oni v Británii zas nebyli takový blbci. Jak postupně studuju manuály, tak jsem zjistil, že prostě někdo přede mnou jenom vyměnil ovladače. Mě se hned zdálo nějaký divný, proč dálkové světlo se zapíná směrem dolů. Tak jsem to přehodil zleva doprava a najednou se to ovládá stejně, jako všechny předchozí stroje, na kterých jsem seděl. 🙂

Připravená na sezonu, novej lauf. Myslím že pasuje... 65b4a9384605de0421eb67bd76deda24.jpg10c6b94a417826b4ab97e15ff66fc392.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Hlavně borci opatrně, vzal jsem si z garáže skútr (bo jaro) a položil ho víceméně v první zatáčce... Po zimě to kurevsky klouže... Vše OK, ale jsem nasranej... 

Baldic, hele neni to tak strasny. Mam dost bile na moto, mam ji od jara 2018 a jeste sem ji nemyl a vypada porad pekne🙂

Biela je fajn  , pred ňou som mal čiernu moto a na tej bolo vidno úplne všetko  . Moto motorkár a mušky veď o tom to je .

Jojo, na reflektoru musej bejt muchy. 🙂

Jinak, já v neděli vyrazil ještě po sousedních okresech, to se ještě mohlo, a byl jsem kolikrát rád, že mám vedle sebe ještě třetí kolo. V některých zatáčkách bylo nechutně štěrku, že jsem projížděl smykem.