Přejít na obsah

Senator Chrono Panorama Date


Snow

Doporučené příspěvky

Glashütte Senator Chrono Panorama Date 

 

Krásný chronograph s promyšleným rozloženým subčíselníků a umístěním datumovky. Takhle přesně to má být.

 

 

Jedná se o robustní hodinky, které velice vhodně doplnily řadu, která je z platiny a tzv. červeného zlata.

 

Průměr - 42mm, materiálem je kartáčovaná ocel, která schová nejeden škrábanec, který by na leštěném pouzdře svítil intenzitou nevídanou, však to všichni známe.Srdcem hodinek je manufakturní strojek, který byl představen na letošním Baselu. Jedná se o automat s označením Calibre 37, který má Flyback konstrukci. Strojek jako takový má solidní rezervu chodu 70 hodin, která však už dnes není kdovíjakým překvapením. Hodinky Tissot, Mido a Hamilton mají rezervu dokonce ještě o 10 hodin větší.

V každém případě je strojek estetickým zážitkem, už třeba rotor, který je poznávacím znakem všech hodinek Glashütte. Příjemná je iluminace, která je, jak vidíte z přiložených fotek modrá.

Mnoho lidí odmítá chronograph proto, že se jim zdá číselník nepřehledný. Tentokrát mám pocit, že se firmě podařilo dosáhnout toho, že jsou subsčítače přehledné. Berte mě však s rezervou, jsem velký milovník těchto hodinek a z mých cca 35 hodinek jsem asi 30 až 32 hodinek se stopkami. Dokonce i mé potápěčské hodinky měly tuto funkci, vlastnil jsem konkrétně hodinky Doxa SUB T600-T Sharkhunter. Jak  vidíte, jsem těžký případ. 

 

 

 

 

Glashuette-Original-The-Senator-Chronogr

 

 

Glashuette-Original-The-Senator-Chronogr

 

 

Glashuette-Original-The-Senator-Chronogr

 

 

Glashuette-Original-The-Senator-Chronogr

 

 

 

zdroj - https://watch-insider.com/topic-of-the-week/glashutte-original-chronograph-man-taste/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhalil jsem jeden drobný nedostatek: při vynulovaných stopkách a kolmém pohledu sekundová ručička druhým koncem malinko zasahuje do datumovky. I když možná nepřekrývá samotné číslice, překrývá rámeček a působí to rušivě. Jasně, je to maličkost, ale u hodinek této kategorie se hledí i na maličkosti. Ale jinak jsou to samozřejmě moc hezké hodinky a nic závažnějšího jim vytknout nemohu. Kdyby to tak platilo i u jiných.

 

Glashutte-Original-Senator-Chronograph-P

 

Glashu-tte-Original-Senator-Chronograph-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...