Přejít na obsah

Kterak Landmastry provětrati


wawrik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja tam teda vidim stativ, Andy, ale ptal jsem se vlastne podobne :)

Tak tak, statív. Aj som rozmýšľal, či tam tú fotku s tieňom dať, lebo mi vadí, ale nakoniec som si povedal, že o nič nejde.

 

Ještě mi tam chybí nějaká fotka hodinek s kamzíkem nebo alespoň s huňáčem :)

Huňáči spia a kamzíky v Malej Fatre nežijú.

 

barva teda už je pryč?

Bohužiaľ nie, to je len postproces :blush02: Nová luneta sa rieši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, statív. Aj som rozmýšľal, či tam tú fotku s tieňom dať, lebo mi vadí, ale nakoniec som si povedal, že o nič nejde.

 

 

šak hej, mně by taky vadila, ale máš recht, o nic nejde. spíš mě fascinuje, jak dobře umíš s tím stativem mířit - na fotkách to téměř nejde poznat, že to není z ruky (cizí). klobouček pane! jinak teda musím mrknout na ten tvůj blog, tendle fotoreport mě svou lehkostí a humorem dost nalákal, tak jsem zvědavej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

kamzíky v Malej Fatre nežijú.

 

Ano.tak nějak nám to souška učitlka kdysi dávno říkala, ale budu si to muset příští rok k vám přijet ověřit, i díky tvé motivaci. Už jsem v Tatrách dlouho nebyl.

 

 

Bohužiaľ nie, to je len postproces :blush02: Nová luneta sa rieši.

 

Snad nechceš kupovat novou kvůli barvě. Zkus oslovit Valise, dokáže hodně a co neumí, má kontakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdupovediac, kupovať novú som nechcel, ale súdruh predseda má pravdu - kým je možnosť, treba ju objednať a druhú mať do rezervy. Tie hodinky sú evidentne konštruované tak, aby si všetky nárazy zlízla luneta (zapustenie sklíčka, uchytenie do puzdra, medzierka medzi sklíčkom a lunetou), ktorá je navyše užívateľsky vymeniteľná.

 

Navyše časom aj tak asi skončia u niektorého zo synov, ktorí sú dosť disko a farbičky sa im budú páčiť viac ako nudná čierna.

post-6480-0-97761200-1514388732_thumb.jpgpost-6480-0-01327300-1514388736_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdupovediac, kupovať novú som nechcel, ale súdruh predseda má pravdu - kým je možnosť, treba ju objednať a druhú mať do rezervy. Tie hodinky sú evidentne konštruované tak, aby si všetky nárazy zlízla luneta (zapustenie sklíčka, uchytenie do puzdra, medzierka medzi sklíčkom a lunetou), ktorá je navyše užívateľsky vymeniteľná.

 

Navyše časom aj tak asi skončia u niektorého zo synov, ktorí sú dosť disko a farbičky sa im budú páčiť viac ako nudná čierna.

attachicon.gifIMG_4427.jpgattachicon.gifIMG_4434.jpg

 

zas som mal pravdu.. kua mna to uz nebavi :) isli lahko tie srobiky vybrat? zakrucat treba s citom, lubi si to vyrezat krajsi, novy zavit.. 

 

ale jak pozeram na tu fotku, konstruovane to je bombovo, kam sa hrabu konradove teutonske frezky

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: Išlo to v pohode. O závit sa nebojím, ale tá hlava je trochu mäkšia, ako je v okrese zvykom...

 

Inak ako som to rozoberal, mal som čím ďalej tým väčší dojem, že niekto dosť používal hlavu a tie hodinky fakt aj niečo vydržia. Sklíčko je asi milimeter pod úrovňou lunety, pričom to na prvý pohľad na vnútornej hrane lícuje, ale v skutočnosti má sklíčko skosenie a vnútri je medzera. Luneta sa vôbec nedotýka sklíčka, takže keď človek drbne do lunety, je tam pomerne veľký priestor na to, aby sa deformovala luneta a nepreniesla to hneď na sklíčko. A luneta drží iba na tých priskrutkovaných segmentoch, nárazy do puzdra prenášajú ony. Medzi lunetou a sklíčkom je vnútri iba pružný gumený krúžok. Navyše je luneta len o nejakú desatinku na priemer menšia, ako vonkajšie puzdro, takže fakt všetko poberie ona..

 

Netuším, či je u hodiniek takáto konštrukcia zvykom, v každom prípade to vyzerá, že u týchto Landmastrov luneta naozaj chráni. Spotrebný materiál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nie je to zvykom, a fakt je to tak, ako som ti vtedy hovoril, ze to cele je o tej lunete a tych dvoch imbusoch /podobne je na tom MM600 - no nie su tam na paradu/. Detaily ktore popisujes som samozrejme nemal odkial vediet, to je uz len pre stastnych majitelov :) ale princip je taky ako hovoris a je to specifikum tychto hodiniek. No, ked som videl nazivo ako je tam sklo zapustene tak to uz bolo jasne ze luneta poberie vsetko, navyse sklo ma podla mna 2x AR (alebo je to vynimocny safir). Inac skus vyfotit detaily cifernika, tie indexy nemaju chybu ako su spracovane. 

 

ked dostanes novu, daj tu staru niekde zoskenovat do 3D, chalani u mna v labaku ti potom mozu vyfrezovat novu na pockanie hocikedy. vieme hlinik, bronz aj titan :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...